Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGmail usuwa minionkowy żart primaaprilisowy przez wściekłość użytkowników

Cross piątek, 1 kwietnia 2016, 11:44 News

Prawdopodobnie parę osób straciło pracę przez to, że na początku ich profesjonalnych maili znikąd pojawił się gif z Minionkiem upuszczającym mikrofon.

Pomysł na gmailowy żart był prosty: zastąpić funkcję wysłania maila i dodania wątku do archiwum nowym, pomarańczowym przyciskiem z bonusem w postaci dodania następującego gifa na początku wiadomości:

Miało to sygnalizować, że powiedziałeś, co miałeś powiedzieć, i wypadasz z wątku (bo taką funkcję pełni jego zarchiwizowanie). Teoretycznie zabawny dodatek (w praktyce nie, bo Minionki są cholernie irytujące) szybko doczekał się krytyki:

I rzeczywiście - szybko okazało się, że wielu użytkowników nie tylko wysyła wersję z gifem niechcący, przez przypadek (ostrzeżenie Gmaila nie wystarczyło), ale do tego funkcja jest zbugowana i w pewnych sytuacjach wysyła też gif przy kliknięciu zwykłego, czerwonego przycisku. Szybko na forach Gmaila zaczęły pojawiać się historie, które bawiły tylko ludzi o bardzo specyficznym poczuciu humoru - utraty stanowisk, odrzucenie z procesu rekrutacji, zaminionkowane prośby o modlitwę, zawalenie projektu w pracy (wątku przypadkiem wyciszonego nie dało się przywrócić do normy).

Oświadczenie Gmaila, że "testowali tę funkcjonalność od wielu tygodni", nie wydawało się szczególnie wiarygodne. Przycisk zniknął więc w błyskawicznym tempie, Google przeprosiło za kłopoty, skrzynki pocztowe zostały pozbawione Minionków, wszyscy poczuli się szczęśliwsi.

Tych, których wysokie stężenie żółtych bestii zestresowało, proponujemy relaksujący utwór muzyczny z kultowego erpega.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:38   sabaru
Nie kumam.
niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:37   mongol13
(cd) Czyste zidiocenie, a i to nie przeszkadza "byznesmenom", żeby po odrzuceniu takiego maila i objechaniu nadawcy za nieprofesjonalizm i wygłupy urządzić sobie z kumplami z działu pizza firday i śmigusa dyngusa.
niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:36   mongol13
Siedzę i zastanawiam się, czy jeśli chodzi o tzw "biznes" to ludzie wyłączyli myślenie i włożyli sobie kije od mioteł w zadki, że nie ogarniają tak prostych rzeczy, jak prima aprilis, którym są atakowani zewsząd? No bo jak inaczej wyjaśnić fakt wysłania maila z CV, czy do klienta z takim dodatkiem i wyciągać z tego konsekwencje typu odrzucenie wiadomości za bycie niepoważnym?
sobota, 2 kwietnia 2016, 17:10   Add3k
Protonmail to beta jest. Jeszcze nie wszystko działa jak należy + nie mogę protonmaila podłączyć do thunderbirda ani hubu w moim blackberry. Wobec tego jest dla mnie bezużyteczny.
sobota, 2 kwietnia 2016, 12:39   Matityahu
@Add3k, ale wiesz że protonmail jest darmowy?
sobota, 2 kwietnia 2016, 10:55   KRZYZAK1410
98??
piątek, 1 kwietnia 2016, 19:23   Add3k
Kolejny powód żeby nie korzystać z gmaila. Ja płacę 1 euro miesięcznie za swoją pocztę, ale dzięki temu nikt nie skanuje moich maili i nie rozsyła ich reklamodawcom. Dodatkową fajną opcją jest to, że wszystko jest zaszyfrowane przez mój klucz, którego ja mam dostęp co daje mi 98% pewność, że nikt bez mojej wiedzy i zgody w moich danych mi grzebać nie będzie.
piątek, 1 kwietnia 2016, 18:18   Kondzio
Utwór muzyczny bardzo ładny, az się wzruszyłem pod koniec.
piątek, 1 kwietnia 2016, 17:55   BorekLR
Ha, w Ameryce już pewnie szykują tysiące pozwów (w tym wypadku to nie jest głupie).
piątek, 1 kwietnia 2016, 16:40   q123AS
Niepoważni to są ci co myślą że te żółte badziewia są zabawne. Nie są.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z