Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

RIME ? Sony rezygnuje z wydania gry na PS4. Ponoć nigdy nie istniała

Cross czwartek, 17 marca 2016, 11:46 News

Był popularny zwiastun, była okładka prestiżowego czasopisma EDGE... ale nigdy nie było funkcjonalnej gry?

Wczoraj na Twitterze twórców przywitał nas taki komunikat:

Tequila Works zdecydowała się odzyskać prawa do swojej gry przygodowej, RiME, i ciężko pracuje nad zrealizowaniem swoich aspiracji co do tego tytułu.

Jak się okazuje, szefowie Tequila i Sony zdecydowali się zakończyć współpracę biznesową. Niektórzy przyjęli wieść z radością, wskazując, że teraz twórcy mają wolną rękę do wydania RiME jednocześnie na innych platformach. Inni zaczęli się martwić, bo jakby nie patrzeć sytuacja, w której wydawca dobrowolnie rezygnuje z ekskluzywnego tytułu, nie jest normalna. Wygląda na to, że zmartwienia były słuszne.

Już od paru miesięcy krążyły plotki, że development sprawia twórcom problemy - testerzy narzekali na wszechobecną nudę, a programiści nie potrafili okiełznać mocy PS4, ciągle dokonując cięć. Wczoraj jednak jeden z użytkowników portalu NeoGAF dodał, że według bliskich mu źródeł gra nigdy nie istniała. Według jego relacji zwiastun był spreparowany i służył jako cel, w który mierzyli developerzy, ale którego nie byli w stanie osiągnąć. Miesiąc temu Sony najwyraźniej zażądało zwrotu devkitów ze względu na brak rezultatów - sam szef studia, Raul Rubio został opisany jako wannabe Tim Schafer, człowiek bez doświadczenia z grami o pomysłach nie do zrealizowania, którego ponoć wyrzucono ze studia MercurySteam.

Rubio odpowiedział na zarzuty na Twitterze - twierdzi, że prace nad grą sprawnie posuwają się do przodu, a plotki to "bzdury, których nie zamierza komentować", choć przyznaje, że "ma dużo zwariowanych pomysłów, z których część zupełnie nie ma sensu". Twierdzenie, że wszystko jest w porządku nie wyjaśnia jednak, czemu Sony dobrowolnie zrezygnowało z wydania gry.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, w czasach, gdy kieszonkowe kalkulatory z wyświetlaczem LCD zdawały się nam szczytem technogadżeciarstwa, młody i obiecujący reżyser George Lucas stworzył „Gwiezdne wojny”. I odtąd nasz świat nie był już taki sam. W 40 lat później nadal czujemy dreszcze, słysząc temat przewodni filmu...

Komentarzy:
2

Myśl na dziś: Dorosnąć – to zrozumieć, dlaczego Shrek chciał, żeby wszyscy zostawili go w spokoju.
 

Komentarzy:
0

Czy erpeg akcji z otwartym światem w uniwersum Dragon Balla wiernie odwzorowujący wydarzenia z serialowego pierwowzoru i pełen nawiązań do wydarzeń oraz postaci z anime może zachęcić kogoś, kto z ową kreskówką ma niewiele wspólnego? Okazuje się, że tak.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z