Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNaughty Dog przeprasza za podebranie materiałów z Assassin´s Creed do Uncharted 4

Cross czwartek, 25 lutego 2016, 11:14 News
Assassin's Creed IV: Black Flag
Assassin's Creed IV: Black Flag

Fani oglądający wczorajszy zwiastun fabularny Uncharted szybko zauważyli, że Nathan Drake przygląda się z tęsknotą obrazowi... będącemu w istocie grafiką z Assassin's Creed IV: Black Flag.

Drake w domowych pieleszach wyraźnie za czymś tęskni.

Za czym? Najwyraźniej nie za przygodą, a za słuchaniem szant w Assassin's Creed IV: Black Flag. Oto, jak wygląda jedna z grafik, którą znaleźć można w artbooku ACIV:

Z początku ludzie myśleli, że to mrugnięcie oka przez Naughty Dog w stronę Ubisoftu. Wtedy jednak Alex Hutchinson, reżyser kreatywny z Ubisoftu odpowiedzialny za Assassin's Creed 3, złośliwie zapytał swojego starego znajomego z firmy, Jonathana Coopera (niegdyś Ubi, dziś reżyser animacji w Naughty Dog):

Robienie własnych concept artów to za dużo roboty? ;)

Wielu zinterpretowało to jako swego rodzaju zemstę za wredne komentarze Coopera na temat wymówek Ubisoftu co do braku kobiecych asasynów w Unity. Co jednak ważniejsze - okazało się, że rzeczywiście ND podkradło grafikę bez wiedzy ojców Asasyna, usuwając nawet dla niepoznaki pirata. Informację potwierdził też Azaïzia Aymar z Ubisoft Montreal. Po kilku godzinach Naughty Dog zdjęło stary zwiastun, podmieniając obraz na inny, i wypuszczając poniższe oświadczenie:

W zapale prac nad zwiastunem fabularnym dokonaliśmy niefortunnej pomyłki i nie sprawdziliśmy dokładnie, skąd pochodzi praca graficzna użyta jako obraz w grze. Już zaktualizowaliśmy zwiastun. Bardzo cenimy wszelkiego rodzaju sztukę i bierzemy pełną odpowiedzialność za to, że pozwoliliśmy na taki wypadek przy pracy.

Chcemy szczerze przeprosić wszystkich pracowników Ubisoftu, zespół Assassin's Creed, artystę odpowiedzialnego za wykorzystaną grafikę oraz naszych fanów.

Jak do tego wszystkiego doszło? Nie wiadomo. Można tylko liczyć na to, że jedna z zamieszanych w aferę osób puści za jakiś czas farbę.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 27 lutego 2016, 3:30   MartinHart

Nie dość, że Cross pisze nieobiektywne, marne, a do tego podsycane marnym humorem newsy, to teraz jeszcze robi błędy xDDDD
Powinno się zmienić część redakcji.

piątek, 26 lutego 2016, 19:21   silvver

@tomi111 jakiś promil jest - że za parę lat zrobią emulator PS4

piątek, 26 lutego 2016, 0:35   AnubisInk

@tomi111
Nie.

czwartek, 25 lutego 2016, 20:29   MegaMsSimpson

Tytuł gry zobowiązuje :P

czwartek, 25 lutego 2016, 20:10   Vlang

No co? Ktoś wszedł w Google Grafika, wziął jakiś fajny obrazek i wyszła afera. Pamiętajcie, sprawdzajcie skąd pochodzą obrazki, z których korzystacie.

czwartek, 25 lutego 2016, 18:55   m1ch4lt32

No co, nawet poszukiwacze skarbów grają czasem w gry, jak widać ;)

czwartek, 25 lutego 2016, 18:40   Ravios

Taka sama jak na to, że na PS4 wyjdzie Heroes :D

czwartek, 25 lutego 2016, 18:21   tomi111

Czy jest jakikolwiek promil (nie procent xD) szans, że na PC też będzie ?

czwartek, 25 lutego 2016, 17:33   nortalf

Graficy zbierają różne materiały na których się wzorują. Odrobina bałaganu i błąd nie trudno.

czwartek, 25 lutego 2016, 16:55   Kirrin

@AnubisInk, ale to totalna zrzynka 1:1. :/

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z