Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWiedźmin i Pillarsy przegrywają walkę o nagrodę Gildii Scenarzystów... z Tomb Raiderem?

Cross poniedziałek, 15 lutego 2016, 2:00 News
Wiedźmin 3: Dziki Gon
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Że co?

Na wczorajszej uroczystej gali Writers Guild of America wręczyło nagrodę za "Wybitne Osiągnięcie w Dziedzinie Scenariuszy do Gier Wideo"... Rise of the Tomb Raider. W tej samej kategorii nominowane były też inne gry pisane przez członków Gildii, jak choćby Wiedźmin 3: Dziki Gon, Pillars of Eternity i jakiś tam Assassin's Creed.

Jak nowy Tomb Raider mógł wygrać z Pillarsami i Wiedźminem - grami co prawda mającymi swoje problemy fabularne, ale na pewno stojącymi kilka półek wyżej niż wtórna sztampa od Crystal Dynamics? Powodów może być kilka.

  • Square Enix wysłało do Gildii Scenarzystów alternatywną wersję scenariusza Rise of the Tomb Raider, w której Lara Croft (uczennica słynnego poszukiwacza skarbów Victora Sullivana i dawna kochanka niejakiej Chloe Frazer) próbuje odnaleźć Shangri-La przed serbskim terrorystą Zoranem Lazarevicem.
  • Zwycięzca był wybrany metodą "entliczek-pentliczek".
  • Jurorzy byli jedenastoletnimi chłopcami, którym linijki typu "Straciłem już zbyt wielu przyjaciół... Nie chcę stracić i ciebie..." szczerze imponują.
  • Wszyscy posnęli na pierwszej stronie skryptu Pillarsów, która zaczyna się słowami "Cała nasza opowieść rozpoczyna się w lesie, gdzie cierpiący na okrutny ból brzucha główny bohater szuka przepysznych malin...",
  • Gildia Scenarzystów Ameryki jest rządzona przez sektę neo-iluminatów, którzy nienawidzą kobiet i promują młodym dziewczętom jako wzór postać, która "jest jak Nathan Drake lub Indiana Jones, tylko że ciągle jęczy, żali się nad sobą i szuka pozorów pewności siebie".
  • Gildia Scenarzystów Ameryki zamierza wkrótce otworzyć polski oddział i to on wręczy Dzikiemu Gonowi statuetkę za najlepszy scenariusz.
  • Jurorzy poważnych nagród mają tak naprawdę w nosie gry wideo i tak, jak Akademia zawsze nagradza za najlepszą animację film Pixara, tak Writers Guild of America zawsze nagradza najbardziej rozpoznawalną grę, a Tomb Raider miał film z Angeliną Jolie i w ogóle.


Obstawiam pierwszy powód. A wy?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 19 lutego 2016, 12:19   Smuggler

@ zielonyfenix - a czemu nie zydowsko-masonskie lobby i Reptilianie?

piątek, 19 lutego 2016, 12:19   Smuggler

@zero1zero3 - to nie wchodz, masochista, czy jak?

piątek, 19 lutego 2016, 12:18   Smuggler

@Maciejus92 - wy macie prawo hejtowac te ocene w CDA, my mamy prawo hejtowac decyzje tych panow, w czym problem?

wtorek, 16 lutego 2016, 21:53   kadash3

@Drabi9 Scenariusz nie jest kwestią gustu. Może kiedy gry są podobne jakością, ale nie kiedy dzieli je przepaść. To tak jak byś powiedział, że Avengersi to dobre kino. Obiektywnie można stwierdzić, że nie. Wystarczy spojrzeć jak wiele motywów jest wtórnych, jak bardzo dialogi i kreacje postaci są powtarzalne, fabuła przewidywalna i/lub naciągana. Nie twierdzę, że Tomb Rider wpada we wszystkie z powyższych kategorii, ale na pewno w więcej z nich niż PoE czy Wiedźmin. Osobiście wręczyłbym statuetkę PoE.

wtorek, 16 lutego 2016, 20:13   SherryL

Widocznie scenariusz Wiedźmina i Pillarsów był zbyt złożony, by dało się go zrozumieć przeciętnemu amerykańskiemu nastolatkowi

wtorek, 16 lutego 2016, 17:45   silvver

Profesjonalne dziennikarstwo growe :)

wtorek, 16 lutego 2016, 14:49   Drabi9

A może po prostu amerykanie wolą inny rodzaj historii?
Żałosny news

wtorek, 16 lutego 2016, 14:18   Maciejus92

Cda stawia kontrowersyjną ocenę - recenzent ma prawo do własnej opinii, gildia scenarzystów dokonuje kontrowersyjnego wyboru - "muszą mieć po 11 lat!!!11"

wtorek, 16 lutego 2016, 10:50   Kricz

@Imachuemanch +1

wtorek, 16 lutego 2016, 10:06   OskiOski

Szok i niedowierzanie!

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z