Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCzy Microsoft wcisnął Ci już Dziesiątkę?

Allor środa, 3 lutego 2016, 13:27 Software

Bo znowu próbuje. I to perfidnie (choć na obronę ma to, że taką akcję zapowiadał).

Jak się nie dać?

Aktualizacja do Windowsa 10 trafiła ponownie do kategorii „Zalecane”, co oznacza że zostanie zainstalowana automatycznie razem z poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa. Jak żyć?

Po pierwsze – nie panikować. Nawet jeśli system zaczął się już aktualizować. Wystarczy pozwolić mu dokończyć, a potem po prostu wybrać przywrócenie poprzedniej wersji systemu (opcja jest dostępna w aplikacji Ustawienia w Aktualizacja i zabezpieczenia / Odzyskiwanie). Proces ten trwa krócej, niż ponowna reinstalacja systemu, a do tego pozwala zachować wszystkie zainstalowane programy oraz dane.

A jeśli jeszcze się nie zaczął aktualizować, ale to proponuje w gustownym okienku, zamiast klikać na przyciski (jeden zaczynający aktualizację już teraz, a drugi – w nocy) zamknij je (to okienko) przy pomocy X w prawym górnym rogu.

Po drugie – jest już dostępny oficjalny poradnik pozwalający teoretycznie na stałe pozbyć się problemu niechcianej aktualizacji do Dziesiątki. Sprowadza się do edycji Rejestru systemowego przy pomocy programu Regedit.exe, więc potencjalnie można sporo popsuć, ale w praktyce sprowadza się do modyfikacji (lub dodania) tylko jednego klucza i wartości.

Gotowy?

  • Uruchom regedit.exe
  • Przejdź do gałęzi
  • HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdate
  • Stwórz klucz typu DWORD o nazwie DisableOSUpgrade (jeśli istnieje, przejdź do kolejnego punktu)
  • Zmień jego wartość na 1

 

I gotowe. Teoretycznie Windowsy już nigdy nie zapytają się, czy chcesz wykonać aktualizację do Dziesiątki (choć dla pewności wypadałoby dopisać "po restarcie"). A jeśli nawet... cóż, patrz początek tego postu...

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Windows 10,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 7 lutego 2016, 15:51   fak3

Nie. I nie wciśnie.

sobota, 6 lutego 2016, 17:45   Meno

A mi MS wcisnął Office 2016 za 60 zł licencja Home & Students. Skorzystałem ze zniżki firmowej w pracy. :P

sobota, 6 lutego 2016, 15:53   Doopan

poprawcie ten klucz

sobota, 6 lutego 2016, 1:07   PijanyNinja

Nie dam się im szpiegować, karakanom jednym.

czwartek, 4 lutego 2016, 15:00   freynir

U mnie im się nie uda ;-). Na dysku systemowym tylko 5gb wolnego, cały soft i gry na zupełnie innych partycjach, a Windows Update na szczęście sprawdza dostępne miejsce tylko na partycji z systemem.
@Szaman- piszesz że udostępniasz swoje dane w cv- w klauzuli danych osobowych możesz napisać "tylko i wyłącznie na potrzeby rekrutacji"; z bankowości internetowej nie musisz korzystać, a pocztę mimo jej wad obowiązuje tajemnica korespondencji.

czwartek, 4 lutego 2016, 14:51   Mortem

SzamanXYZ < Sam usługodoawca teleinternetowy może podawać randomowym Call centerom twoje dane wiem bo moich rodziców spamują ofertami z garnkami za 1500 zł xD

czwartek, 4 lutego 2016, 13:03   SzamanXYZ

@Mustang2009 Mówisz to co "widziałeś" ale to tylko ułamek prawdy. Fakt mi też usunęło CCleanera, ALE PO PONOWNYM ZAINSTALOWANIU TEJ SAMEJ WERSJI WSZYSTKO DZIAŁA OK! Co do szpiegowania, sam więcej udostępniasz swoje dane niż to robi MS (np. Banki, fora społecznościowe, płacąc kartą itp czy szukając pracy - wszak wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, zastanawiałeś się kiedyś skąd z randomowego call center mają twój numer telefonu?) przykładów mogę podać multum ale nie o to chodzi.

czwartek, 4 lutego 2016, 12:22   Dissmised

A potem płacz, że hakerzy znaleźli dziurę w systemie. Wtedy to jest wina Microsoftu, bo nie uwzględnili tego w łatce sprzed dwóch lat.

czwartek, 4 lutego 2016, 11:20   Heisen

No kurka wódka, że też w dzisiejszych czasach deweloper ma czelność aktualizować swój produkt... no nie do pomyślenia!

czwartek, 4 lutego 2016, 1:14   mustang2009

@SzamanXYZ Bo szpieguje bardziej(słyszałem pogłoski, że skanuje dysk i wysyła dane o zawartości, ale nie wiem czy to prawda i czy jeśli tak, to czy jest to w poprzednich tylko nikt o tym nie mówi), do tego chce robić wszystko za użytkownika - widziałem screena jak w10 pokazał komunikat o usunięciu programu CCleaner z powodu przestarzałej wersji(!) To użytkownik ma decydować co usunąć, a co nie. Wygląda to tak jakby użytkownik był dla systemu, a nie odwrotnie. Na razie podziękuję, żeby mi coś wywalił :P

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Procesory mają poważne wady projektowe…

News
sobota, 6 stycznia 2018

procesory-maja-powazne-wady-projektowe …a zabezpieczenie ich przed hakerami może spowodować spadek wydajności nawet o 60%. Na szczęście w praktyce nie znaczy to, że w grach będziesz miał kinowe 24 fps-y zamiast dotychczasowych 60.

Komentarzy:
38

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z