Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITUniwersum Metro 2033 ? Plany na rok 2016, Metro 2033 Wars przecenione

Informacja prasowa piątek, 22 stycznia 2016, 13:15 News
Metro: Last Light
Metro: Last Light

Podobnie, jak w 2015, w roku 2016 fanów uniwersum Metro czeka wiele niespodzianek.

Rok 2015 minął pod znakiem jednej z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat – „Metra 2035” Dmitrija Głuchowskiego. Z tej okazji w ręce czytelników trafiły także nowe poprawione i ilustrowane wydania „Metra 2033” oraz „Metra 2034”. Uniwersum wzbogaciło się o „Ciemne tunele” Siergieja Antonowa, do których dołączone zostały „Szepty zgładzonych” – gratisowy zbiór 13 opowiadań wyróżnionych w drugim konkursie na opowiadanie osadzone w świecie „Metra 2033”. Robert J. Szmidt publikacją ciepło przyjętej „Otchłani” poszerzył geografię uniwersum o Wrocław. Z pewnością wielu fanów oczekiwało też na spektakularną mroczną wizję przyszłości zawartą w „Futu.re” – powieści Głuchowskiego spoza uniwersum „Metra 2033”.

W 2016 roku na czytelników czeka równie wiele atrakcji. Możemy zdradzić, że do uniwersum zostanie włączone kolejne miejsce na mapie Polski.

Na początek jednak, już 2 marca, do księgarń trafi nowej powieść rosyjskiego autora Denisa Szabałowa zatytułowana „Prawo do użycia siły”. W schronach rozrzuconych po skażonym terytorium gnieżdżą się i wegetują niedobitki ludzkości. Oczekują pomocy, którą zdolni są im przynieść tylko stalkerzy, bo tylko oni posiadają specjalne umiejętności i znają ten nowy świat jak nikt inny. Ale stalkerem nikt się nie rodzi: wpierw trzeba przejść długą drogę i pokonać wiele przeszkód.

Powieść Szabałowa ucieszy też miłośników militariów. Autor – pasjonat wojskowości – starał się, by wszystko było tu realistyczne: język, sprzęt, którym posługują się bohaterowie, taktyka. Akcja toczy się w Sierdobsku – wyjątkowo ponurym miejscu, rojącym się od mutantów, anomalii i niewyjaśnionych zjawisk.

Ale to nie wszystko! Do powieści Szabałowa dołączymy kolejny gratisowy zbiór opowiadań wyróżnionych w trzeciej edycji konkursu na opowiadanie ze świata „Metra 2033”.

Mamy również niespodziankę dla fanów uniwersum – graczy! Za nami premiera polskiej wersji mobilnej strategii turowej „Metro 2033: Wojny”, która spotkała się z wyjątkowo szerokim i pozytywnym odzewem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zbudować własnego podziemnego państwa i zmierzyć się z mutantami w bezlitosnym świecie moskiewskiego metra, tylko w ten weekend możecie zakupić grę w App Store i Google Play za jedyne 0,99€!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 22 stycznia 2016, 15:43   MegaStorm

Póki co cena gry mobilnej się nie zmieniła na Google Play.

piątek, 22 stycznia 2016, 14:56   Pecetowiec

A kiedy sequel Last Light? :(

piątek, 22 stycznia 2016, 14:55   boggoo

A chciałbym się dowiedzieć jakie są wyniki konkursu z Metro właśnie, gdzie można było wygrać kalendarz. Do tej pory nie wiadomo kto wygrał.

piątek, 22 stycznia 2016, 14:48   DuncunIdahho

Po strasznie dennym i nudnym 2035 juz nic mnie nie przekona do tego swiata

piątek, 22 stycznia 2016, 14:30   kichacz

Czy jakiś czas temu nie było konkursu z "Metro 2035"?

piątek, 22 stycznia 2016, 13:42   Sheade

Ja szczerze nie nadążam z czytaniem :) Kilka lat temu strasznie narzekałem, że książek / filmów / gier z klimatów Post-Apo jest tak nie wiele, że np. w rosji jest z 30 książek dot. serii Stalker, czy Metro, a my cały guzik. Teraz jest na to taki wielki bum, że aż do przesady. "Korzenie Niebios", czy "Dziedzictwo przodków" było nudne. Przedemna jeszcze "Ciemne Tunele", "Otchłań", "Mrówańcza", "Metro 2035" a oni już jada z kolejna... eh.

piątek, 22 stycznia 2016, 13:23   Nezi23

Nie wiem czy fani powinni cieszyć się z takiego rozwadniania serii

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
11

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z