Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITZnamy datę premiery drugiego numeru magazynu o Minecrafcie!

MQc niedziela, 22 listopada 2015, 19:40 News
pc

Crafter to pismo w całości przeznaczone dla fanów jednej z najpopularniejszych gier na świecie, tworzone między innymi przez ludzi z ekipy CD-Action. 3... 2... 1...

No, hejterzy, rozgrzewajcie silniki i wzbijajcie się do lotu! Ułatwię zadanie, żebyście nie musieli pisać, tylko przekleić sobie do komentarza szczególnie oryginalne i błyskotliwe riposty:

bez sensu...

Wy naprawde sadzicie ze takie czasopismo wytwa na rynkun i jeszcze przyniesie dochody?

Co bedzie nastepne ? Poradnik do symulatora trawy ?

Spoko, jeszcze troszkę i sięgniecie... dna głupoty, ostatnia prosta.

najgorsze jest to że Minecraft to gra o której nie da się pisać, przez co pomysł wydaje się jeszcze bardziej głupi. Gra nie jest wystarczająco głęboka aby pisać o niej jakiekolwiek praktyczne poradnik

No i zagadka słabszych pełnych wersji wyjaśniona. Jak chcecie pieniądze topić w szambie to już lepiej wyślijcie do mnie.

Jedno słowo: KOMPROMITACJA

Wszystkie cytaty pochodzą z newsa, który pojawił się przed premierą pierwszego numeru Craftera. Nie muszę chyba pisać, że ani jeden z komentujących nie widział pisma na oczy?

Nie chciałbym jednak, żeby zdrowo patrzący na temat czytelnicy, którzy również komentowali tamtego newsa, odnieśli mylny wniosek, że wrzucam wszystkich do jednego, "hejterskiego" worka. Wiem bardzo dobrze, że negatywne opinie są zawsze głośniejsze niż te mądre i zachowawcze. 

Jednak mimo wszystko uważam, że warto dyskutować i tłumaczyć różne rzeczy nawet tym, którzy pod tym newsem napiszą, bez zadania sobie trudu, by go przeczytać w całości: "no jasne, panowie z CDA, hajs się musi zgadzać!". 

Bo to prawda. 

Wydawanie pism jest działalnością zarobkową. Jeśli kupujecie pismo, hajs się zgadza. Jeśli nie kupujecie, hajs się nie zgadza i pisma nie ma.

A jeśli się przyjrzeć reakcjom na Craftera (dostaliśmy setki maili, a fanpage magazynu też stale rośnie) - są one niemal wyłącznie pozytywne! Przy czym mowa tu o ludziach, którzy pismo mieli w ręce, przeczytali je i zechcieli podzielić się z redakcją swoim zdaniem. 

Powiem całkiem szczerze i bez ogródek: Minecrafta szanuję raczej z daleka. Nie grałem w niego dużo i nie zamierzam wracać, bo wokół jest dużo innych gier, na które nie mam czasu - a wiem, że dzieło Mojanga potrafi go wchłonąć nieskończone ilości. Jednak przeczytałem pierwszy numer wielokrotnie od deski do deski nie tylko dlatego, że musiałem. Traktowałem go jak przedłużenie publicystyki w CD-Action. A ten dział to miejsce, w którym często czytam o grach, które mnie nie obchodzą, ale dowiaduję się o nich wielu bardzo ciekawych rzeczy. 

Crafter to pismo, które potrafi otworzyć oczy na to, jak niewiarygodnie skomplikowanym projektem jest ta gra. O Minecrafcie można pisać w nieskończoność, analizować go na tylu różnych poziomach, że jakakolwiek inna znana mi gra nie ma w ogóle do niego startu. Dlatego też magazyn trafił i do najmłodszych, którzy poznali kilka prostych sztuczek, i do starszych fanów, którzy mogli np. przeczytać wywiad z człowiekiem, który był w stanie stworzyć przy pomocy tej zdawałoby się prostej gry funkcjonujący wirtualnie komputer. 

Nie proszę nikogo, by się "nawrócił", kupił magazyn i zaczytywał. Będzie mi bardzo miło, jeśli to zrobi i później napisze, że nie żałuje wydanych siedmiu złotych (bez grosza, a jakże), ale nie w tym rzecz. Proszę tylko o tolerancję i otwartość. Dajmy cieszyć się każdemu takimi grami i magazynami, jakimi chcą. I nie oceniajmy pisma po okładce, a gry po nieudanych kanałach na YouTubie.

PS: Co do uwag o tym, że poziom CD-Action spadnie dlatego, że część ekipy zaangażowana jest w Craftera: gwarantuję, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, mamy na tyle dużo współpracowników i pomysłów, że sobie poradzimy.
PPS: Zupełnie przy okazji. Czy ktoś potrafi racjonalnie mi wytłumaczyć korelację między wydawaniem Craftera a jakością pełnych wersji (której zresztą wcale nie musimy się wstydzić, śmiem twierdzić), bo zachodziłem w głowę i nie byłem w stanie dojść do żadnego wniosku?
PPPS: 1 grudnia.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 24 listopada 2015, 23:23   Airoder

I aby nie było, jeśli "Crafter" byłby napisany na srajtaśmie, śmierdział rybą, w piśmie dodali kod do WoT&039;a, wszystko zamykało się w 10 stronach bo reszta to reklamy to wtedy zrozumiałbym jeszcze takie mocne oburzenie. Sam pewnie złapałby za widły skandując z tłumem. No ale "to jest gunfo" powinno być używane naprawdę w ostateczności i dla najlepszych rarytasów, a nie dla jakiegoś zwykłego plebejskiego "Craftera".

wtorek, 24 listopada 2015, 23:17   Airoder

Wyjaśnie Ci dlaczego mam takie zdanie (nie narzucam Ci go, możesz mieć odmienne); po pierwsze może kogoś to zniechęcić do pracy, może to wpłynąć w pewien sposób na jakoś tej pracy no i się głupio czyta takie ciągłe żale z kapelusza wzięte. Dlatego jestem tylko za konstruktywną krytyką, inne formy powinny umrzeć w zarodku. Obie strony się powinny szanować. Do artu się nie będę odnosił bo poczęści podzielam Twoje zdanie, więc na koniec pozdrowie Cię takim o to tekstem: El Psy Kongroo

wtorek, 24 listopada 2015, 23:08   Airoder

eLkathebaloon poszukaj starej zapowiedzi, mój post widnieje niedaleko Twojego i jest krytyką (w mniejszym stopniu bo dotyczy tematu który mnie średnio interesuje ale jednak) i sobie porównaj do niektórych wypowiedzi. Ja zawsze twierdzę, że dobra, konstruktywna krytyka, bez jadu jest cenna bo pozwala ulepszyć lub nawiązać dialog. Ale jeśli coś stworzysz i spędzisz masę godzin a ktoś wpadnie i napisze Ci - kompromitacja, szambo i dno... to moim zdaniem taka opinia jest "gunfo" warta

wtorek, 24 listopada 2015, 21:45   eLkathebaloon

To jest taki irytujący pseudo-intelektualizm i całkowity brak szacunku do swoich własnych konsumentów. Owszem krytyka może być bolesna, negatywna opinia może być też błędna, nawet niemiła, ale to nie znaczy że nie należy się jej szacunek. Nawet najprostszy wyraz niezadowolenia, owszem można zwracać uwagę na formę w której to niezadowolenie zostało przekazanie, ale odrzucanie wszelkich negatywnych opinii zwalając je na "hejt"? To już dość żałosne.

wtorek, 24 listopada 2015, 21:44   eLkathebaloon

Drugą obrazą, jest fakt że autor zamiast podjąć rzeczywistą dyskusje, chociażby wytłumaczyć błąd czy też przedstawić swoją opinię na temat, postanawia napisać ten artykuł. Lepiej oczywiście wyśmiać czytelników którzy ośmielą się "Broń Boże!" mieć odmienne zdanie od redakcji. No i w dodatku wszystko napisane ironicznym, wprost prześmiewczym tonem aby pokazać jaki to autor jest śmieszny i fajny a "hejterzy" głupi a następnie oczekuje że publika będzie mu przyklaskiwać.

wtorek, 24 listopada 2015, 21:44   eLkathebaloon

Airorder, ok zwracam honor, nie doczytałem moja wina.
Ale odnośnie komentarzy:
Każdy ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie, i nie musi zawsze podawać swoich powodów (Szczególnie przy durnym limicie 500 znaków). Owszem niektóre z tych komentarzy nie są zbyt miłe, ale też nie jakoś szczególnie obraźliwe. Obraźliwe są dwa fakty, po pierwsze, fakt że autor umieszcza na liście ironicznie przez niego nazwanych "błyskotliwych ripost" konstruktywną krytykę wyrwaną z kontekstu (np. Komentarz pierwszy).

wtorek, 24 listopada 2015, 19:58   Airoder

eLkathebaloon po pierwsze - czytanie ze zrozumieniem. Napisałem stricte odnosząc się do wypowiedzi Quassimodo. Po drugie, już odpowiadajac na Twoje pytanie, tak widzę. "bez sensu" - konstruktywna krytyka, autro dobitnie wskazał czemu to jest bezsensu; "Spoko, jeszcze troszkę i sięgniecie... dna głupoty, ostatnia prosta." Synonim do zdania "ale gufno"? "Jak chcecie pieniądze topić w szambie to już lepiej wyślijcie do mnie." - no tutaj to jesteśmy bardzo blisko "gunfa".

wtorek, 24 listopada 2015, 19:46   eLkathebaloon

Airoder, widzisz na tej liście wyrażenie "To jest [beeep]"? Widzisz tam cokolwiek obraźliwego? Ja najwyżej mógłbym uznać czwarty i piąty za obraźliwe, ale i tak musiałbym być naprawdę przewrażliwiony aby to zrobić. A nawet jeśli, forma w jakiej podawana jest krytyka nie wpływa w żaden sposób na jej treść.

wtorek, 24 listopada 2015, 17:52   Airoder

Quassimodo jak napiszesz "to jest gófno" to dla mnie jest hejt. Można w bardziej konstruktywny sposób wypowiedzieć własne zdanie przy tym nie zniechęcając i obrażając kogoś :)

poniedziałek, 23 listopada 2015, 23:11   Quassimodo

I po jaką cholerę dorzucacie do pieca?!?! "No, hejterzy, rozgrzewajcie silniki i wzbijajcie się do lotu! Ułatwię zadanie, żebyście nie musieli pisać, tylko przekleić sobie do komentarza szczególnie oryginalne i błyskotliwe riposty"Myślicie że przez to ludzie wam nie powiedzą co myślą o tym "gófnie" wręcz przeciwnie! I napisze kolejny raz wyrażenie swojej opini na dany temat to nie jest Hejt! A wy wszystko teraz pod to podpinacie.

O autorze

Maciej 'MQc' Kuc
Robię co w mojej mocy, by pismo i strona WWW były jak najciekawsze, pełniaki jak najlepsze, a pastwiska najzieleńsze.

Podobne newsy

Minecraft pojawi się na PS VR. Sony szykuje więcej zapowiedzi związanych z wirtualną rzeczywistością

News
wtorek, 8 września 2020

minecraft-pojawi-sie-na-ps-vr-sony-szykuje-wiecej-zapowiedzi-zwiazanych-z-wirtualna-rzeczywistoscia Ponownie firma zastrzega, że nie powinniśmy oczekiwać żadnych wiadomości związanych z PS5.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Karty dźwiękowe Creative’a dzielą się na trzy linie. Te oznaczone literą X mają dość uniwersalny charakter i nadają się do różnych zastosowań, również do gier, czego najlepszym przykładem jest model X3.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930