Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sega sprzedaje mniej, ale zarabia więcej

Papkin poniedziałek, 2 listopada 2015, 12:21 News

Raport za okres kwiecień-sierpień 2015 jest dla wydawcy optymistyczny. Ale już dla graczy może się okazać wyjątkowo przykry.

W rzeczonym okresie Sega odnotowała sprzedaż netto na poziomie 1,2 mld dolarów, co stanowi spadek o 2,5% (względem analogicznego okresu w roku ubiegłym). Ważniejsze, że Japończycy mogą się pochwalić zyskami na poziomie 7,9 miliona $, a to - w porównaniu do 23-milionowej straty w 2014 -  rokuje naprawdę przyzwoicie.

Powód, dla którego ojcowie Sonica znaleźli się nad kreską jest prozaiczny: w tym roku Sega nie wydała wielu, naprawdę dużych tytułów, ale zarazem nie zanotowała spektakularnych, sprzedażowych wtop. Taka "bezpieczna" strategia może być dla księgowych sygnałem, że niespecjalnie opłaca się topić duże nakłady w grach AAA, a zamiast tego warto zakopać się w okopach produkcji mobilnych. Miejmy nadzieję, że wydawca nie podąży tropem Konami, a nadchodzące Total War: Warhammer i Yakuza 5 sprzedadzą się na tyle dobrze, by udowodnić zasadność lokowania kapitału w dużych produkcjach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sega, akcja, strategia, Amusement Vision, SEGA, Creative Assembly,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 listopada 2015, 10:59   Moooras

Odejście Konami od konsol to dotkliwa zmiana, ale za Segą to nie będę płakał.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 21:14   mocnoo

Pewnie nie będzie to popularna opinia, ale moim zdaniem nic by się nie stało, gdyby Sega zajmowała się tylko grami na telefony. Zarabiać jakoś trzeba, a wysokobudżetowych produkcji i tak nam nie zabraknie.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:20   Elano

@NBlastMax - zmiana zdania na nieprawdziwe to nie poprawienie go.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 17:49   Demilisz

TW: Warhammer sie sprzeda o ile nie będzie drugim Rome 2 (chociaż nawet wtedy może się sprzedac), tylko to raczej pokaże Sedze oczywistości jak to, ze TW to popularna marka i kupno licencji na Warhammera się opłaciło. Nie sądze, aby to miało wiekszy wpływ na całą strategię wydawniczą.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 17:19   NBlastMax

Elano@ To uczucie, gdy najlepsza od lat gra z Sonikiem to Sonic & All-Stars Racing TransformedPoprawiłem dla ciebie

poniedziałek, 2 listopada 2015, 16:16   Elano

To uczucie, gdy najlepsza od lat gra z Sonikiem to Super Smash Bros.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 14:36   Naars

... to casualowi gracze, którzy nie śledzą takich stron jak ta, nie wyszukują newsów, filmików na temat gier, tylko widzą reklamy na bilboardach albo w TV i idą wtedy do sklepu kupić grę. Takie czasy.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 14:35   Naars

@Kawalorn: A oni to niby dla przyjemności robią? Gracz wymaga, gracz dostaje. Jednocześnie gracz jest kapryśny i nieraz wysoko oceniane gry (zarówno przez graczy jak i recenzentów) sprzedają się bardzo słabo (Mirror&039;s Edge, Beyond Good & Evil etc etc). I tak, wiem, że dużo idzie na marketing, ale w dzisiejszych czasach gier wychodzi tyle, że muszą jakoś trafić do odbiorców. My tutaj jesteśmy zapaleńcami i śledzimy newsy i dla nas kolejne trailery to już zalew, ale zdecydowana większość konsumentów...

poniedziałek, 2 listopada 2015, 13:11   Makatcooo

@Kawalorn
Popieram.

poniedziałek, 2 listopada 2015, 12:40   Kawalorn

A IMO przydałoby się gdyby niektórzy developerzy przestali walić aż tyle pieniędzy w niektóre gry a potem narzekać że sprzedaż 6 milionów nie zwraca im kosztów.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z