Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Znamy nowego szefa Nintendo

Cross poniedziałek, 14 września 2015, 9:47 News

Wiemy już, kto zostanie następcą zmarłego dwa miesiące temu Satoru Iwaty. Będzie to Tatsumi Kiwashima, który stanie się przywódcą twórców Mario i Zeldy już pojutrze.

Urodzony 21 kwietnia 1950, studiował prawo na uniwersytecie Hitotsubashi. Niecałe trzy dekady kariery w banku Sanwa skończyły się, gdy w 2000 roku zaczął pracę w The Pokemon Company. Od 2002 do 2013 piął się po strukturach Nintendo w amerykańskim oddziale firmy, dwa lata temu awansował i przejął jedne z kluczowych ról w kwestii przewodzenia całemu Wielkiemu N (zarządzanie, analiza korporacji). Jego największym sukcesem interesujących fanów firmy powinna być duża rola w ekspansji Pokemonów na Zachód, z którym ma zresztą bliskie relacje (dzieci w USA).

Shigeru Miyamoto staje się odtąd tzw. "Creative Fellow", zaś Genyo Takeda otrzyma tytuł "Technology Fellow". "Fellow" ma oznaczać osobę z niezywkłą na skalę firmy wiedzą oraz doświadczeniem, które uprawni ją do pełnienia funkcji doradcy w danym zakresie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 15 września 2015, 1:51   tlatocateculti

@ravvcio - fakt, granie na PC umiera bo kto teraz potrzebuje gier, gdzie trzeba pomyśleć? Lepiej sobie postrzelać i wyrobić szybkość - jak w dziczy przed lwem. Owszem, niektóre FPP są taktyczne lecz błagam - gry na konsole w 90% nie są zbyt wymagające. Poza tym nie wyobrażam sobie serii EU, Total War, HoMM obsługiwać Padem (to by był dosłownie PAD). A co do Nintendo - mam do nich sentyment i mam nadzieję, że sporo jeszcze pociągną.

poniedziałek, 14 września 2015, 23:28   ravvcio

Nintendo umiera tak jak granie na PC xd

poniedziałek, 14 września 2015, 16:37   MixsterioPL

@Bluearga Czemu upadek Nintendo ma być już nie długo? Firma wydała ostatnio gry które dobrze się sprzedają (Splatoon, Mario Maker etc.). Chyba że to sarkazm a ja jestem za głupi by go wyczajić :I

poniedziałek, 14 września 2015, 15:12   Bluearga

Tak źle, ponieważ PC Master Race. Dopóki Nintento nie złoży mu pokłonu dopóty będę czekać na jego upadek. A to już niedługo...

poniedziałek, 14 września 2015, 14:57   spikain

@Elano: No pewnie, bo skoro nie robi wszystkiego tego, co każdy z nas z osobna uważa za słuszne, to znaczy, że się nie znają. ;)

poniedziałek, 14 września 2015, 14:28   Elano

A teraz źle rozumie?

poniedziałek, 14 września 2015, 13:41   Kawalorn

@rumbur Taki plus że pracował na zachodzie to może Nintendo zacznie trochę lepiej rozumieć ten rynek.

poniedziałek, 14 września 2015, 9:57   rumbur

Prawnik, zajmujący się finansami... Square Enix, here we go again...

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Nintendo Direct 13.09.18: Wszystkie informacje. Animal Crossing w 2019!

News
piątek, 14 września 2018

nintendo-direct-130918-wszystkie-informacje-animal-crossing-w-2019 Jeżeli ktoś właśnie się obudził i nie chce mu się oglądać prawie 40 minut Nintendo Direct – dobrze się składa. Skondensowaliśmy wszystkie informacje w jednym newsie.

Komentarzy:
14

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z