Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Znamy nowego szefa Nintendo

Cross poniedziałek, 14 września 2015, 9:47 News

Wiemy już, kto zostanie następcą zmarłego dwa miesiące temu Satoru Iwaty. Będzie to Tatsumi Kiwashima, który stanie się przywódcą twórców Mario i Zeldy już pojutrze.

Urodzony 21 kwietnia 1950, studiował prawo na uniwersytecie Hitotsubashi. Niecałe trzy dekady kariery w banku Sanwa skończyły się, gdy w 2000 roku zaczął pracę w The Pokemon Company. Od 2002 do 2013 piął się po strukturach Nintendo w amerykańskim oddziale firmy, dwa lata temu awansował i przejął jedne z kluczowych ról w kwestii przewodzenia całemu Wielkiemu N (zarządzanie, analiza korporacji). Jego największym sukcesem interesujących fanów firmy powinna być duża rola w ekspansji Pokemonów na Zachód, z którym ma zresztą bliskie relacje (dzieci w USA).

Shigeru Miyamoto staje się odtąd tzw. "Creative Fellow", zaś Genyo Takeda otrzyma tytuł "Technology Fellow". "Fellow" ma oznaczać osobę z niezywkłą na skalę firmy wiedzą oraz doświadczeniem, które uprawni ją do pełnienia funkcji doradcy w danym zakresie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 15 września 2015, 1:51   tlatocateculti

@ravvcio - fakt, granie na PC umiera bo kto teraz potrzebuje gier, gdzie trzeba pomyśleć? Lepiej sobie postrzelać i wyrobić szybkość - jak w dziczy przed lwem. Owszem, niektóre FPP są taktyczne lecz błagam - gry na konsole w 90% nie są zbyt wymagające. Poza tym nie wyobrażam sobie serii EU, Total War, HoMM obsługiwać Padem (to by był dosłownie PAD). A co do Nintendo - mam do nich sentyment i mam nadzieję, że sporo jeszcze pociągną.

poniedziałek, 14 września 2015, 23:28   ravvcio

Nintendo umiera tak jak granie na PC xd

poniedziałek, 14 września 2015, 16:37   MixsterioPL

@Bluearga Czemu upadek Nintendo ma być już nie długo? Firma wydała ostatnio gry które dobrze się sprzedają (Splatoon, Mario Maker etc.). Chyba że to sarkazm a ja jestem za głupi by go wyczajić :I

poniedziałek, 14 września 2015, 15:12   Bluearga

Tak źle, ponieważ PC Master Race. Dopóki Nintento nie złoży mu pokłonu dopóty będę czekać na jego upadek. A to już niedługo...

poniedziałek, 14 września 2015, 14:57   spikain

@Elano: No pewnie, bo skoro nie robi wszystkiego tego, co każdy z nas z osobna uważa za słuszne, to znaczy, że się nie znają. ;)

poniedziałek, 14 września 2015, 14:28   Elano

A teraz źle rozumie?

poniedziałek, 14 września 2015, 13:41   Kawalorn

@rumbur Taki plus że pracował na zachodzie to może Nintendo zacznie trochę lepiej rozumieć ten rynek.

poniedziałek, 14 września 2015, 9:57   rumbur

Prawnik, zajmujący się finansami... Square Enix, here we go again...

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
1

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
27

Far Cry 5 to, jak zawsze w przypadku tej serii, pokaz możliwości technologicznych. Choć „piątce” daleko do przełomu graficznego, jaki stał się udziałem pierwszej części, to warto przyjrzeć się procesowi tworzenia wirtualnej Montany, bo jest on zwyczajnie ciekawy.

Komentarzy:
2

W listopadzie minie czterdzieści lat od największego zbiorowego samobójstwa w historii, a zarazem największej tragedii, jaka dotknęła USA do czasu ataku na World Trade Center. Dlaczego właściwie piszemy o tym na cdaction.pl?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z