Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWindows 10 po miesiącu od premiery ? oficjalne dane

Allor piątek, 28 sierpnia 2015, 13:28 Technologie

W ciągu pierwszych 24 godzin Dziesiątka została - według oficjalnych danych - zainstalowana na 14 milionach maszyn. Potem pojawiały się nieoficjalne informacje o przekroczeniu poziomu 25 i 50 milionów, ale dopiero niecały miesiąc po premierze Microsoft pochwalił się liczbą instalacji. I jest ona większa od tych nieoficjalnych 25 czy 50 milionów.

Dziesiątce obrywa się za standardowe ustawienia prywatności, które sprawiają, że Microsoft wie o użytkowniku komputera niemal tyle, co Google o użytkowniku smartfona. I za wykorzystanie łącza do rozsyłania łatek przy pomocy sieci P2P. I za niemożność zignorowania patchy w wersji Home. I jeszcze pewnie kilka innych rzeczy, tyle że na szczęście większość z nich można naprawić kilkoma kliknięciami. I to nawet jeszcze na etapie instalacji.

Dlatego stale rosnąca liczba aktualizacji, darmowych dla posiadaczy maszyn z Windowsem 7 i 8.1, nie dziwi. Po niecałych czterech tygodniach liczba maszyn z Dziesiątką przekroczyła już oficjalnie 75 milionów. Do celu, jakim jest przekroczenie miliarda w 2-3 lata jeszcze wprawdzie „trochę” brakuje, ale w końcu nie minął jeszcze nawet miesiąc. Nadal nie ma też finalnej wersji Dziesiątki na smartfony, a i świąteczny szał zakupów jeszcze przed nami. A nawet dwa lub trzy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Windows 10,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 30 sierpnia 2015, 14:23   SzamanXYZ

@Piotorowicz Mówiąc "policja poprosi" miałem na myśli nakaz prokuratorski. Ale nie zmienia to faktu, jak ktoś będzie chciał cię namierzyć i tak namierzyć, nieważne czy masz jakieś programy czy nie. Zakończymy już tutaj ten temat:) bo ma dwa dni i piszemy tylko dla siebie.

niedziela, 30 sierpnia 2015, 8:02   Piotrowicz

Polskie prawo jest dziurawe jak sito i niedopracowane bowiem cytuje "Ściąganie utworów nierozpowszechnionych w Polsce (a więc takich, które nie miały swojej premiery w Polsce) jest nielegalne" Tym samym korzystanie z Bandcamp jest piractwem?!! SzamanXYZ unikaj zatem złotej tacy!!!

niedziela, 30 sierpnia 2015, 7:49   Piotrowicz

To jaki masz system , jakie strony przeglądasz, to Twoja sprawa. Art. 162. 1. Przedsiębiorca telekomunikacyjny ponosi odpowiedzialność za naruszenie tajemnicy telekomunikacyjnej przez podmioty działające w jego imieniu. Innymi słowy działania Micro są przegięciem i rzeczą niedopuszczalną. I w sieci możesz być anonimowy, o ile nie podajesz wszędzie swoich danych i nie wykorzystujesz danych pobranych do zbicia majątku sprzedając je innym. Możesz spać spokojnie.

niedziela, 30 sierpnia 2015, 7:37   Piotrowicz

Tym samym, by policja wpadła Ci do domu, najpierw organ ścigania musi złożyć wniosek do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa. Następnie na tej podstawie prokuratura może nadać wniosek do operatora sieci o uchylenie tajemnicy telekomunikacyjnej ze względu złamana prawa. Tylko,że Art. 161 Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych jest uprawniony do przetwarzania następujących danych dotyczących użytkownika będącego osobą fizyczną: Imię , nazwisko adres i nic więcej.

niedziela, 30 sierpnia 2015, 7:26   Piotrowicz

SzamanXYZ Art. 159 prawa telekomunikacyjnego Zakazane jest zapoznawanie się, utrwalanie, przechowywanie, przekazywanie lub inne wykorzystywanie treści lub danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną przez osoby inne niż nadawca i odbiorca komunikatu. I dalej
Art. 160. 1. Podmiot uczestniczący w wykonywaniu działalności telekomunikacyjnej w sieciach publicznych oraz podmioty z nim współpracujące są obowiązane do zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej.

niedziela, 30 sierpnia 2015, 5:22   pio6

@SzamanXYZ
To o czym mówisz w pierwszym zdaniu to zapewne zmienne IP w neostradzie. W tym przypadku masz rację - nie daje żadnej anonimowości. Niestety mylisz się co do tego, że w internecie nie da się być anonimowym. Tor jest darmowy, coraz więcej ludzi z niego korzysta, nawet NSA ma problemy, żeby namierzać jego użytkowników. Poczytaj jak to działa, jeśli chcesz. Za VPN zazwyczaj się płaci, ale też daje anonimowość. Prywatność w internecie jest możliwa, tylko niestety nie zawsze i nie dla każdego.

sobota, 29 sierpnia 2015, 22:13   SzamanXYZ

@Piotrowicz @Pio6 Dla dostawcy netu niema różnicy z jakie IP masz, możesz mieć 1000 innych w jeden dzień ale źródło jest to samo miejsce. Jak myślisz jak policja namierza komórki? Dostawca netu wie WSZYSTKO o twoim kompie, Szybkość, sprzęt, system itp. I jak policja poprosi o te dane to mają ciebie na złotej tacy. A te różne programy niby utrudniające wykrycie to zwykła bujda i nabijanie pieniędzy ich twórcom. Nie mam anonimowości w sieci, szczególnie po 11 września, ale to już inna bajka.

sobota, 29 sierpnia 2015, 20:36   pio6

@Mortem
Mylisz się, poczytaj czym test TOR. Co do Smart TV to racja, moim zdaniem nie powinno się ich podłączać do internetu. Tak samo jak komputera z zainstalowanym Windows 10.

sobota, 29 sierpnia 2015, 20:23   Mortem

A ci wszyscy którzy myślą że dzięki programom maskującym się ukryją w necie są w grubym błędzie..., programy typu Torrenty np. mają wirusa Open Candy, DoNotSpyW10 też ma wirusa, prywatność w internecie skończyła się od bardzo dawna.
Jeśli chcesz być 100% anonimowy to niestety ale musisz się odciąć od neta i nie kupować Smart Telewizorów bo one mają z kolei podsłuch :P

sobota, 29 sierpnia 2015, 20:15   Mortem

Bill Gates wiedział kiedy odejść od Microsoftu ;], a tak nawiasem mówiąc Microsoft powinien się teraz nazywać Hackersoft :D

O autorze

Allor
Szef działu sprzętowego CD-Action

Podobne newsy

Procesory mają poważne wady projektowe…

News
sobota, 6 stycznia 2018

procesory-maja-powazne-wady-projektowe …a zabezpieczenie ich przed hakerami może spowodować spadek wydajności nawet o 60%. Na szczęście w praktyce nie znaczy to, że w grach będziesz miał kinowe 24 fps-y zamiast dotychczasowych 60.

Komentarzy:
37

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z