Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo: Według analityków nowym prezesem firmy powinien zostać Genyo Takeda

spikain środa, 22 lipca 2015, 7:55 News

Ponad tydzień temu zmarł prezes Nintendo, Satoru Iwata. Jego śmierć wywołała nie tylko masową żałobę w całej branży, ale i zagwozdkę dla obserwatorów poczynań firmy (a i pewnie dla samego Nintendo): kto ma przejąć stery?Jeżeli wierzyć szklanym kulom analityków branży growej, najlepszym kandydatem jest Genyo Takeda. Kto?

Większość z was nie zna pewnie tego nazwiska i nie ma w tym nic dziwnego – Takeda nie jest co prawda nowicjuszem, ale nigdy nie był przez Nintendo promowany na gwiazdę rocka, jak Iwata, Reggie czy Miyamoto. Ten ostatni zresztą zajmuje w tej chwili tę samą pozycję, co bohater tego newsa: po śmierci dotychczasowego prezesa obaj objęli tymczasowe stanowisko „dyrektora reprezentacyjnego”. Z wielu powodów Miyamoto, twórca najważniejszych dla firmy serii, nie wydaje się być brany pod uwagę przy wyborze nowego przywódcy. Analitycy typują właśnie Takedę.

Jak już wspomniałem, nie jest to osoba nowa w Nintendo. Ba, siedzi w firmie właściwie od samego początku zabawy z elektroniczną rozrywką. Wstąpił w szeregi japońskiego koncernu w 1972 roku. Trzy lata później stworzył pierwszą automatową grę wtedy jeszcze „nie-tak-wielkiego-N” – EVR Race. Jako twórca najbardziej znany jest jednak z wyreżyserowania pierwszego Punch-Outa.

Co oznaczałoby wybranie Takedy na prezesa? Na pewno kontynuację polityki Nintendo jeśli chodzi o ignorowanie wyścigu, w którym biorą udział Sony i Microsoft. Takeda głośno opowiada się przeciwko wydawaniu mocnego sprzętu tylko po to, żeby można było pochwalić się numerkami. Co tłumaczy wydanie Wii, którego był jednym z głównych twórców.

To co mówią analitycy? Nick Parker z Parker Consulting:

Mimo że romantycznym marzeniem byłoby gdyby firmą zarządzał ojciec Mario, myślę, że Takeda-san ma więcej doświadczenia korporacyjnego i naprawdę rozumie sprzęt (…) Nintendo potrzebuje kogoś, kto rozumie kulturę firmy, potrafi odpowiedzieć na oczekiwania klientów na całym świecie i przynieść firmie zyski.

Niezależnie od tego, kto zostanie wybrany, należy uważnie obserwować decyzję zarządu i wyciągnąć z niej wnioski. Lewis Ward z IDC dodaje, że:

To, kto zostanie wybrany, dużo nam powie o tym, dokąd Nintendo chce pójść w ciągu najbliższych kilku lat, co będzie z kolei kluczowe dla długofalowych planów firmy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 23 lipca 2015, 6:57   Sycho14

NOOOOOOOOOOOOO.gif

środa, 22 lipca 2015, 13:42   Elano

Wolę Takedę niż Miyamoto, bo ten drugi jest wg mnie lepszym twórcą gier niż szefem zarządzającym innymi. Takeda ostatnią grę zrobił już kilka dobrych lat temu.

środa, 22 lipca 2015, 11:36   MrMleczko

No to z NX wyjdzie to samo co z wiiu

środa, 22 lipca 2015, 9:53   migot

Kto by nim nie byl to i tak wiem ze zelda dalej bd trzymac poziom i kilka ich tytulow tez :D

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z