Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITHoloLens w wersji sklepowej wciąż będzie miał ograniczone pole widzenia

Cross piątek, 19 czerwca 2015, 17:53 News

Czy HoloLens na konferencji Microsoftu nie prezentował się wprost wyśmienicie? Można było pomyśleć, że nareszcie skończą się plotki o niewielkim polu widzenia i budzących zawód prototypach... A jednak nie. Jak przyznaje Kudo Tsunoda z Microsoftu, (wirtualna) rzeczywistość będzie niestety znacznie mniej różowa, niż robiący wrażenie pokaz na E3.

Wizja wirtualnej rzeczywistości ukazana na tegorocznej konferencji Microsoftu prezentowała się niesamowicie - nawet pikselowy świat Minecrafta jawił się w niej jak coś niemal rzeczywistego. Od razu wzbudziło to głośny sceptycyzm osób, które z HoloLensem miały już do czynienia - najczęściej powtarzającą się krytyką prototypu było bardzo niskie FOV, czyli kąt pola widzenia. Innymi słowy, jak pisał spikain nieco ponad MIESIĄC TEMU, "obraz sprawia wrażenie rzeczywistego tylko wtedy, gdy wyświetlany obiekt jest niewielki i patrzymy na niego bezpośrednio". Bardziej niż okulary pozwalające dostrzec inny świat, Hololens przypomina wąskie okno, przez które możemy doń zajrzeć.

Dziennikarze z portalu Giant Bomb zapytali więc Kudo Tsunody z Microsoftu, czy nowy pokaz jest świadectwem tego, że uda im się poprawić problemy z urządzeniem. Projektant Kinecta odpowiedział:

To nie jest finalna wersja sprzętu, więc nic nie jest w stu procentach skończone. Na pewno nie będziecie mieli pełnego, szerokiego pola widzenia, ale z pewnością pole widzenia w obecnym sprzęcie nie jest ostateczne... No, ale nie powiedziałbym też, żeby koniec końców zauważalnie się różniło od obecnego.

Wygląda więc na to, że Minecraft na HoloLensie był więcej niż lekko podkoloryzowaną wersją prawdziwego produktu, a ci, którzy dostaną wersję sprzętu z półki sklepowej mogą poczuć się mocno rozczarowani. Cóż, pewnie tak, jak ze wspomnianym Kinectem, pozostaje nam czekanie na wersję 2.0, która będzie już bliższa spełnieniu początkowych obietnic.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, E3 2015,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 21 czerwca 2015, 8:19   Szary67

No nie ! Produkt w reklamie okazał się lepszy niż w rzeczywistości ?!? Jak oni mogli ?!?
Dobrze że nie wszystkie firmy tam robią, idę teraz umyć zęby wybielającą pastą, potem wsiadam do swojego Opla z Niemiecką precyzją i przejadę się do KFC żeby zjeść świeże kurczaki.
A Call of Duty w tym roki będzie innowacyjne.

niedziela, 21 czerwca 2015, 1:31   daba1

Też myślę, że każdy z nich by wyśmiał każdego kto nazywa ich dziennikarzami. A nawet jeśli nie, to ludzie z Giant Bomb mają większe prawo do do tego tytułu niż pracownicy IGN czy Polygon, którzy jedyne co robią to produkują materiały mające na celu promowanie gier i nakręcaniu fanów na gry które jeszcze nawet nie wyszły.

piątek, 19 czerwca 2015, 18:58   lubro

"Dziennikarze z portalu Giant Bomb" jeffgerstmannlaughing.gif

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Microsoft: „Naszymi głównymi konkurentami są Amazon i Google, nie Nintendo i Sony”

News
czwartek, 6 lutego 2020

microsoft-naszymi-glownymi-konkurentami-sa-amazon-i-google-nie-nintendo-i-sony Zdaniem firmy przyszłością grania jest streaming, nie tradycyjne konsole.

Komentarzy:
20

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z