Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTwórcy Afterfall InSanity złożyli wniosek o upadłość likwidacyjną

Berlin wtorek, 9 czerwca 2015, 10:38 News
Afterfall: InSanity
Afterfall: InSanity

Twórcy Afterfalla, Nicolas Games, poszli do sądu z Epic Games, bo Epic uznało, że polskie studio wisi im pieniądze za używanie Unreal Engine 3. Epic ostatecznie dopięło swego i zablokowało Polakom możliwość sprzedawania swoich produkcji na Steamie. Tracąc najważniejszy kanał sprzedażowy, Nicolas Games straciło bardzo dużo pieniędzy. Wczoraj złożyło wniosek o upadłość likwidacyjną.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Zarząd Nicolas Games S.A. informuje, że w związku z utratą możliwości generowania przychodów oraz sprzedaży swoich produktów, po przeanalizowaniu obecnej sytuacji finansowej, podjął decyzję o złożeniu (...) wniosku o upadłość likwidacyjną przedsiębiorstwa.

Spółka wyprodukowała 3 gry na komputery osobiste pod tytułami Afterfall InSanity, Aftrefall Dirty Arena, Afterfall Reconquest. (...) Pierwsza produkcja Spółki nie zrealizowała zakładanej marży ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji wymagane przy powstawaniu pierwszych produktów osadzonych w stworzonym świecie, jednak zdobyła grono miłośników nowego IP. Spółka wynikiem działań Zarządu i współpracowników zrealizowała kolejny projekt. Gra trafiła na rynek 19 lutego 2015 r. Zminimalizowane koszty oraz 3 produkty w sprzedaży i stworzona znana na rynku marka, dawały szansę na odbudowanie sytuacji finansowej.

W maju b.r. dostawca technologii (silnika graficznego), firma Epic Games, zablokował sprzedaż gier w głównym kanale sprzedaży uniemożliwiając realizowanie 95% sprzedaży.

Wobec przedstawionych problemów Spółka straciła możliwość spłaty zobowiązań. Jak wynika z informacji finansowych zdecydowana większość zobowiązań przekroczyła 4 miesiące. W związku z powyższym zaistniała konieczność złożenia wniosku o upadłość likwidacyjną.

Informacje o toku postępowania upadłościowego będą przekazywane do wiadomości publicznej sukcesywnie.

Kto tęskni?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 9 czerwca 2015, 23:00   iuri1943

Afterfall InSanity gra dobra, ale walka... Szczególnie bronią białą, do bani.. Dlatego ten kto wpadł na pomysł areny. Pogrążył serię na starcie. Od pierwszych newsów nie zamierzałem tego dotykać. Trzeba było robić coś w stylu pierwszych falloutów, a nie w 3D sie bawić.

wtorek, 9 czerwca 2015, 20:03   Paindemonium

Świetne realia i uniwersum, zmarnowane przez amatorów. Nie mniej liczę ze ktoś przejmie tę markę. Kto chciałby pochodzic po postapokaliptycznej Warszawie po zniszczonych pietrach pałacu Kultury albo po Sejmie :).

wtorek, 9 czerwca 2015, 19:20   arturdzie

@darkjedi86 "Szczerze i dobrze, tylko psuli opinie polskim twórcą gier" Proszę się, tylko debil ocenia całą grupę bo jednej osobie. Z takim tokiem myślenia można powiedzieć ze Brytyjczycy nie umią robić gier bo wydali Ride to Hell: Retribution, mimo ze stworzyli serie GTA.

wtorek, 9 czerwca 2015, 18:16   darkjedi86

Szczerze i dobrze, tylko psuli opinie polskim twórcą gier i nie chodzi mi o jakość ich produktu. Jeśli masz jakieś zobowiązania to powinieneś je spłacać. Mogli dogadać się z Epic co do rozłożenia płatności na raty jeśli nie byli wstanie spłacić jednorazowo, mogli przelewać jakąś kwote od każdej sprzwedanej sztuki aż zobowiązanie będzie spłacone. Nie wierze że Epic nie chciał się z nimi dogadac po dobroci. A jak nie skorzystali to ich zablokował i tyle...

wtorek, 9 czerwca 2015, 15:45   arturdzie

@Shinu Nie jesteś sam. Pomimo wad gra miała też ciekawych momentów i dobrze spędziłem przy niej czas.
@boggoo Jak odsprzeda to mam nadzieje ze jakiemuś Polskiemu studiowi. Bo w tej grze podobał mi się klimat i ze akcja działa się w Polsce.

wtorek, 9 czerwca 2015, 15:39   arturdzie

@Abdul4715521 Gdybyś tylko widział ile crapowatych gier powstało na UE XD.

wtorek, 9 czerwca 2015, 15:05   boggoo

Gra była mocno średnia, ale miała potencjał(zaskoczyło mnie szczerze zakończenie, że aż chciałbym zagrać w dopracowaną wersję). Niestety w skrócie mówiąc czegoś zabrakło. Nie zdziwię się jeśli Epic odsprzeda prawa(bo chyba mają na ten tytuł, ktoś może mi sprostować to) by zrobili dopracowany sequel.

wtorek, 9 czerwca 2015, 14:15   skoczny

@ManiakGier:Epic jeszcze w 2012 roku złożył pozew w sądzie i sprawę wygrał, ale na tym się skończyło, Nicolas tych pieniędzy nie oddał... Umowa na jakich twórcy korzystają z silnika była spisana wcześniej, więc co rozumiesz przez wywalczyć marżę? To nie Epic miał się dostosować do polskiego studia.
-
Wpakowano kupę kasy w niedopracowany produkt (wersja 1.0), spółka miała problem z wypłatami pensji dla pracowników, więc upadła...

wtorek, 9 czerwca 2015, 13:02   PcMasterRace

A mogło być zupełnie inaczej. Afterfall miał naprawdę dobry klimat i całkiem ciekawą fabułę. Nie rozumiem zupełnie jakie procesy myślowe zachodziły w głowach osób tam pracujących aby stworzyć DLC oparte na walce i upchnąć jej tak dużo w kolejnej części, a to dlatego, że walka wyszła im tragicznie. Mógł być fajny horror psychologiczny a wyszła mega drewniana strzelanko-bijatyka. Gwóźdź do trumny.

wtorek, 9 czerwca 2015, 12:52   Shinu

Ja trochę zatęsknię, Afterfall InSanity wcale nie było takie złe jak o nim piszą/mówią.

O autorze

Berlin

Podobne newsy

Afterfall Reconquest: Nowa gra polskiego Intoxicate Studios

News
poniedziałek, 21 lipca 2014

afterfall-reconquest-nowa-gra-polskiego-intoxicate-studios Ogłoszono rychły powrót uniwersum Afterfall! Twórcy zapowiadają, że choć akcja Reconquest odbywać się będzie w tym samym świecie, co inSanity, będzie to zupełnie inna gra. Obiecują nowe mechaniki rozgrywki i "immersyjną fabułę".

Komentarzy:
20

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z