Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo oficjalnie pracuje nad nową konsolą. Roboczo nazwano ją NX

spikain wtorek, 17 marca 2015, 16:50 O grach inaczej
Wii U Gamepad
Wii U Gamepad

Satoru Iwata, prezes Nintendo, potwierdził dzisiaj, że firma nie tylko otwiera się na urządzenia mobilne, ale też pracuje nad nową platformą dedykowaną grom. Teoretycznie nie powiedziano zbyt wiele, ale w praktyce otwarto spore pole do spekulacji.

Co wiemy? Po pierwsze, "dedykowane grom urządzenie" nazywać się ma NX. "N" rozszyfrować łatwo, a "X" często oznacza "cross", krzyżówkę. To oczywiście gdybanie, ale może to potwierdzać plotki, jakoby Nintendo pracowało nad hybrydą – czymś pomiędzy stacjonarką a handheldem, co pozwoliłoby im skoncentrować się na jednym systemie. Oznaczałoby to, jak łatwo się domyślić, że platforma taka byłaby wręcz bombardowana dobrymi grami first-party. Za tą teorią przemawia jeszcze slajd, który przy okazji pokazano:


Obrazek dotyczy nowego systemu kont, który szykuje Nintendo – będzie on dostępny z poziomu dowolnych urządzeń, między innymi konsol. Zwróćcie uwagę na to, że NX pokazany jest jako "trzecie" urządzenie. Na tle o kolorze pomiędzy tym z Wii U i 3DS-a.

Nintendo zapowiedziało, że urządzenie zostanie pokazane w przyszłym roku.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 27 maja 2015, 18:59   DaroK89

A może konsola która obsłuży smartfona jako kontroler i jako dodatkowo jakis prosty gameplay poza konsola?

czwartek, 19 marca 2015, 19:21   Tricky

osobiście życzyłbym , aby N stworzyło konsolę o mocy porównywalnej XOne i PS4, dołączając do bitwy nowej generacji , a przy okazji tworząc unikatową lżejszą wersję pada przypominającą tą z Wii U , ale za to bardziej wygodną .

czwartek, 19 marca 2015, 13:16   notoco42

Jaki jest teraz sens kupować WII U? Nawet jeśli wypuszczą to w 2017, to pięć lat na dzisiejsze standardy długości generacji to krótko. A jeśli porzucą wsparcie dla WII U tak szybko, jak zrobili to z GC i Wii, to tym bardziej.

środa, 18 marca 2015, 9:19   Sakurazuka

Po WiiU i 3DS biorę w ciemno.

środa, 18 marca 2015, 1:46   MrMleczko

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to 3ds wbudowany w tableto pada wiiu

wtorek, 17 marca 2015, 23:42   spikain

@xcd2: Nie chodzi o QoL, bo QoL nie będzie związane z grami. To nowa konsola, powiedzieli to wprost.

wtorek, 17 marca 2015, 23:34   xcd2

Może chodzi o "nintendo quality of life" o którym kiedyś tutaj czytałem. Pracowali nad maszynką ułatwiającą zasypianie, monitorującą grafik gracza i łączącą się z innymi ich sprzętami. Dziewiąta generacja raczej nam nie grozi, bardziej sprzęt równorzędny jak na przykład przenośne Wii U obsługujące gry z 3DS&039;a.

wtorek, 17 marca 2015, 21:38   Ad-M

Prezentacja w 2016, wydanie pewnie w 2017 ale to i tak za szybko jak na stacjonarkę czy kolejną kieszonsolkę. Wii U właśnie się rozkręca, wydano kilka hitów i nadchodzą następne, a 3ds jest w szczycie popularności, z setką dobrych gier i dziesiątaki nadchodzących premier.

wtorek, 17 marca 2015, 21:08   NieMy

@Zdzisiu niby jak? Jak Wii U jest z 8 generacji konsol... Konsola wydana rok wcześniej od konkurencji ale należy do 8 generacji.

wtorek, 17 marca 2015, 20:42   Zdzisiu

No to będzie beka jak Nintendo wygra obecną generację konsol.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z