Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNowa książka Dmitrija Glukhovsky?ego i wizyta autora w Polsce

CD-Action środa, 4 marca 2015, 9:40 News
futu.re
futu.re

Dziś do polskich księgarń trafia najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora Metra 2033.

Książka FUTU.RE, ukazująca się nakładem wydawnictwa Insignis opowiada o świecie przyszłości, w którym nie ma już śmierci. Glukhovsky zagłębia się w rozważaniach na temat rodziny, Boga i ceny, jaką za nieśmiertelność płaci ludzkość. Autor krytykuje systemy polityczne i społeczne Europy i Ameryki, nie oszczędzając przy tym Rosji, przedstawionej jako kraj Trzeciego Świata.

FUTU.RE to również projekt multimedialny. Tytuł książki jest jednocześnie adresem internetowym, pod którym dostępna jest towarzysząca powieści strona z grafiką Siergieja Kirckiego i muzyką Nikołaja Krywina. Na stronie FUTU.RE można przeczytać obszerne fragmenty powieści – również w języku polskim. Ponadto wydawca książki udostępnił dwa pierwsze rozdziały w interpretacji Krzysztofa Banaszyka:

[PIERWSZY]

[DRUGI]

Poza tym autor FUTU.RE będzie w tym roku gościem XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Weźmie udział w panelach dyskusyjnych oraz będzie go można spotkać na stoisku Wydawnictwa Insignis w sobotę 25 kwietnia. Ci, którzy nie wybierają się do Poznania na Pyrkon, będą mieli okazję do spotkania się z Glukhovskym w piątek 24 kwietnia o godzinie 18 w jednym z warszawskich Empików (szczegóły wkrótce) – autor, oprócz rozmowy o FUTU.RE, na pewno uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej Metra 2035 – trzeciej części kultowego już Metra 2033.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 5 marca 2015, 15:22   szyszaaaa

Ksiązke mam czytam i stwierdzam jest bardzo doba książką.A ilustracje i fabuła są niesamowite.

czwartek, 5 marca 2015, 12:31   Sapiens

Podobno taka głupia zasada obowiązuje obecnie w języku polskim. :(

czwartek, 5 marca 2015, 11:34   Kisiel

Nie wiem jaki jest sens zapisywać rosyjskie nazwisko w wersji angielskiej, tym bardziej irytuje to, że imię jest napisane po polsku. Podpowiadam - poprawna wersja to Głuchowski lub Głuchowskij.

środa, 4 marca 2015, 17:44   Qoureno

kocham tego Autora <3 na pewno kupię i łoczytam łoczkami na łączce XD

środa, 4 marca 2015, 16:15   fanboyfpsow

No no nie powiem ciekawa Wizja. Ciekawe czy podobnie jak w przypadku Matro powstanie gra? Ja bym był ZA

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z