Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITJeżeli rozmawiasz ze swoim telefonem (Siri, Google Now, Cortana), to zostałeś nagrany

spikain środa, 25 lutego 2015, 15:41 News
Cortana na Windows Phone 8.1
Cortana na Windows Phone 8.1

Na Reddicie pojawił się dzisiaj bardzo ciekawy post – autor twierdzi, że słyszał nagrania osób mówiących do swoich telefonów, korzystających z usług Siri, Google Now i Cortany. Wygląda więc na to, że jeżeli zdarzało wam się wydawać swojemu smartfonowi komendy głosowe, zostaliście nagrani.

Na Reddicie użytkownik FallenMyst napisał:

Zacząłem dziś pracować w Walk N’Talk Technologies. Słucham strzępów audio i oceniam, jak bardzo tekst pokrywa się z tym, co zostało powiedziane w nagraniu, dając znać, co powinno zostać poprawione.

Początkowo myślałem, że wycinki są zupełnie losowe. Wtedy zacząłem zauważać prawidłowość. Wkrótce zorientowałem się, że słyszę komendy, które ludzie wydają swoim smartfonom. Ludzie, mówię wam, jeżeli powiedzieliście coś do swojego telefonu, zostało to nagrane… i jest spora szansa, że ktoś obcy to usłyszy.

Słyszę wszystko, począwszy od dzieci pytających o niewinne rzeczy, jak „Siri, lubisz mnie?”, a skończywszy na jakimś gościu proszącym swoje Galaxy, by wylizał mu odbyt. Chciałbym żartować.

Daję tylko znać. Słyszałem więcej sprośnych SMS-ów niż bym chciał (nie słyszeliście nigdy niczego sexy, jeżeli nie słyszeliście gościa mówiącego z lekkim indiańskim akcentem „chcę się z tobą kochać”).

Co ciekawe, jeżeli używacie Androida, możecie sami przejrzeć swoją historię, o tutaj. Super, nie? Domyślam się, że chodzi o poprawę jakości usług, więc zachowana jest anonimowość (chyba że nie jest to jedyne zastosowanie), ale mimo wszystko czułbym się źle, gdybym kiedykolwiek dyktował Siri jakiegoś SMS-a. Na szczęście nie zna polskiego, więc tylko zamawiam u niej pobudki. No i kazałem jej mówić mi "Space Lord Motherfucker". Ktoś się przynajmniej uśmiechnie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 1 marca 2015, 12:55   Skelldon

PS: Wg mnie od mówienia do IPhone&039;a "Siri, umówisz się ze mną na randkę?" jeszcze groźniejsze jest zwykłe wyszukiwanie w Google. Wpisz frazę o zabarwieniu terrorystycznym, a pewnie odwiedzą Cię koledzy ze SWATu... :P

niedziela, 1 marca 2015, 12:53   Skelldon

Żeby to jeszcze było takie straszne na jakie wygląda... Serio, czy z miliona (czy miliarda) użytkowników będą podsłuchiwać akurat mnie? Jakoś w loterii żadnej nie wygrałem, więc czemu i to miałoby mi się przytrafić? ;) Zresztą, jeśli jestem niewinny to nie mam o co się bać, tyle. A z Cortaną rozmawiam tylko o Halo. :D

piątek, 27 lutego 2015, 21:59   tlatocateculti

Nie lubię dwóch wiadomości pod sobą ale cóż... Konta Fecebook, nk czy innych nie posiadam. Na Google zakładałem tak dawno, że nie trzeba było podawać imienia/nazwiska i nadal nie podaję (miałem zaproszenie do ich poczty jak była tylko na zaproszenie - nie było wymogu podawania danych). Ostatnio się zorientowałem, że nawet np. na cdp.pl nie mają moich danych poza e-pocztą:) A jak np. taki Adobe chciał ode mnie danych do chmury to pokazałem środkowy palec i dalej mam GIMP+Inkscape:)

piątek, 27 lutego 2015, 21:53   tlatocateculti

@Vacter - u mnie objawia się to tak, że trzymam starą Nokię z Symbianem zamiast czegoś z Androidem/Windows Phone. Nie mam telewizora Smart tylko zwykły + czasem podłączę sobie Malinę (+ moja wersja Linuxa), na komputerze Linux + wirtualne systemy operacyjne (np. Windows) jednak z odpowiednimi obostrzeniami (iptables filtruje odpowiednio ruch). To co ostatnio wychodzi to niespecjalnie akceptuję (dyski/karty SIM) ale cóż - na ile mogę to z tym walczę. Plus oczywiście klucze szyfrujące na dane (jak potrzeba).

piątek, 27 lutego 2015, 18:53   Vacter

Zresztą za każdym razem, kiedy akceptujesz jakiś regulamin, to godzisz się z faktem śledzenia. I to nie jeden raz ;)

piątek, 27 lutego 2015, 18:49   Vacter

@tlatocateculti
Ale powiedz mi jak w praktyce objawia się twoja niezgoda? Nie korzystasz z poczty, komputer odłączasz od internetu całkowicie? Bo jeśli nie, to nie ma znaczenia czy swoje zachowanie nazwiesz zgodą czy świadomością. Jeśli masz świadomość, a mimo to dajesz "okraść" się z danych to w praktyce jesteś pogodzony. Chyba, że niezgodą będzie rzucone K mać przy każdym zalogowaniu do różnych usług (ostatni wyraz buntu).

piątek, 27 lutego 2015, 14:22   EastClintwood

To żadna nowość, że tak się dzieje. Większość ludzi jest tego świadoma od lat. Ale rewelacje z Reddita traktuję z dużym dystansem.

piątek, 27 lutego 2015, 2:09   tlatocateculti

@Vacter - to kiepsko, że się z tym godzisz. Co innego mieć świadomość, co innego się z takim czymś godzić. Godzenie się na "Wszechwiedzącego" o Tobie to tak jakbyś sam siebie okrzyknął niewolnikiem (chyba, że to Ci pasuje). Jasne - żyć bez techniki się nie da jednak trzeba mieć świadomość istnienia zabezpieczeń itp. oraz stosowania ich do co ważniejszych danych (swoich). Przede wszystkim też zacząć budzić  świadomość w ludziach do czego to może doprowadzić.

piątek, 27 lutego 2015, 0:08   Vacter

Z tym, że ktoś czyta moje maile, słucha co mówię przez telefon, pogodziłem się dawno temu. W tym temacie wystarczy zobaczyć rok 1984 (na początku nie wierzyłem, że to się naprawdę stanie), Truman Show oraz Matrix. Zapewne jeszcze sporo literatury. W każdym razie większość ludzi nie rozumie, że to co robią jest monitorowane. Największym zagrożeniem, przynajmniej na razie, jest mylne rozumienie zagrożeń. Załóżmy, że piszesz opowiadanie kryminalne i "właściciel" twoich danych zgłasza to służbom. Ciekawe.

czwartek, 26 lutego 2015, 14:42   Horo

@Krax
Dlatego wywaliłem Cortane po 2 minutach ;p

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z