Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT50 milionów sprzedanych 3DS-ów! New 3DS jest wręcz rozchwytywany

spikain wtorek, 17 lutego 2015, 12:41 News

O tym, że warto kupić New Nintendo 3DS-a przeczytać mogliście już u nas na stronie, a jeszcze więcej przeczytacie w kolejnym numerze CD-Action. Wie o tym już co najmniej 335 tysięcy osób, które kupiły konsolkę w ciągu pierwszego tygodnia od premiery na zachodzie. Są też dane sprzedażowe różnych gier – na przykład 9,35 miliona Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire.

Co ciekawe, to liczba wyższa niż w przypadku premiery zwykłego 3DS-a XL, który – na pierwszy rzut oka – wydaje się przecież większą zmianą w stosunku do zwykłego 3DS-a. Mało tego – już sam New 3DS XL na premierze sprzedaje się ponoć dwa razy lepiej niż zwykły 3DS XL.

Dokładne numerki wyglądają następująco: 175 tysięcy w Stanach Zjednoczonych, 160 tysięcy w Europie. Oprócz tego, sąsiadujące z tą premierą gry: The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D – 570 tysięcy egzemplarzy (340 tysięcy w USA, 230 tysięcy w Europie) oraz Monster Hunter 4 Ulimate – 110 tysięcy w Europie (dwa razy więcej niż MH3).

Są też dane dotyczące sprzedaży innych gier – Super Smash Bros. na 3DS-a, na przykład, został kupiony już 6,19 miliona razy (wersja Wii U, która ukazała się później – 3,39 miliona). Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire – 9,35 miliona. Tomodachi Life – 3,96 miliona.

Aha, wypada wyjaśnić tytuł: całkowita sprzedaż 3DS-ów wszelkiej maści przekroczyła właśnie 50,41 miliona egzemplarzy na całym świecie. Choć oczekiwania były większe, nie ma chyba się co smucić.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo 3DS,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 19 lutego 2015, 18:46   Dives

Mówić, że się jest graczem i olewać gry oraz platformy Nintendo to trochę jak być pilotem z lękiem wysokości, albo smakoszem wegetarianinem. Znaczy można latać 5 metrów nad ziemią i jeść pyszne kotlety z tofu, ale...no właśnie sensu w tym brak.

środa, 18 lutego 2015, 22:41   Przemek1602

Lubie serie pokemonów, rune factory i etrian odyssey. Wszystkie są na konsole 3ds. Ktoś tu fajnie napomniał, że to wstyd grać w takie gry, moim skromnym zdaniem, jeżeli coś ci sprawia radość i wchłania na kilkadziesiąt godzin to jest to chyba dobra rzecz. Tu nie ma co się sugerować większością, ale o czym ja mówię w dobie współczesnej młodzieży, która jako dobrą zabawę uznaje zachla.. lub ile dziewczyn [poznało].
Myślą, że są dorośli i wszystką mogą. Na szczęście życie szybko prostuje takich.

środa, 18 lutego 2015, 18:00   shmehr

@Ziemias - twój 12letni syn wydaje się być bardziej rozumny niż ty. Twoje argumenty są inwalidami. Strasznie krotkowzroczny jestes i zapatrzony w siebie. Ja nie lubię, to znaczy że inni też lubić nie powinni. Szkoda słów. Jedynie chciałem pogratulować ekipy 40-letnich graczy, którzy grają w poważne gry! Tak trzymaj panie poważny czytający i komentujący posty o niepoważnych konsolach! Fcuk logic!

środa, 18 lutego 2015, 15:31   Ad-M

Jak miałem 15 lat to też się wstydziłem pokemonów, co nie zmienia faktu, że w nie grałem i były bardzo fajne - na studiach z tego wyrosłem i otwarcie gram w pokemony. Wiadomo, że nastolatek woli powiedzieć kolegom, ze strzela w gta czy cod-zie. Nintendo zamiast robić gry np. 18+, ma na swoich konsolach gry od 3 do 100 lat i zasadniczo większość z tych gier nie jest dla niedzielnych graczy tylko własnie dla hardkorów (na niedzilenych to są właśnie cody czy battlefildy)

środa, 18 lutego 2015, 14:49   Celdur

@Ziemas
Hahahaha.

środa, 18 lutego 2015, 10:49   Elano

@Ziemas - pewnie to nadal jest mniej ludzi, niż ci, którzy grają na Plejakach i PC-tach, ale jest to nisza zauważalna. W pewnym wieku ludziom przechodzi zastanawianie się "a co, jeśli ktoś uzna, że to co robię, jest dziecinne?", a po prostu zaczynają robić to, co lubią.

wtorek, 17 lutego 2015, 23:58   lobo1985

@spikain, @berlin - w komentarzach tego nie widać ale czytają te newsy również zapaleni gracze Nintendo :) Mam nadzieję, że pojawi się coś ciekawego o Monster Hunter 4 Ultimate :) Recenzja? Przedstawienie serii?

wtorek, 17 lutego 2015, 23:31   Ziemas

@MrBulletproof - Odpaliłem owszem Kangurka Kao daawno temu po czym znudził mnie po 2 minutach i nigdy nie wróciłem. Widocznie są ludzie, którzy lubują się w takich giereczkach. Są ludzie, którzy ubierają się w damskie fatałaszki itp więc luzik ale myślałem, że to jednak nisza a tu proszę... Znam baardzo dużo graczy. Sam gram już od dzieciństwa a mam prawie 40 na karku i jakoś nikt z mi znanych nie spojrzy powaznym okiem na pokemony. Wręcz jest to obiekt drwin i żartów. Jednak mamy wolny kraj więc grajcie :)

wtorek, 17 lutego 2015, 23:06   gutol12

@Ziemas
U mnie w 1 klasie technikum każdy zagrywał się w pokemony na telefonach. Świetny pomysł ma N, wydaje to samo bez przerwy a lemingi kupują. Ile jest już tych 3DSów, 6?

wtorek, 17 lutego 2015, 23:05   MrBulletproof

@ziemias - możesz być pewien, że tzw "zachód" gra w te dziecięce gierki na zabój. Może w szkole dzieciarnia musi pochwalić się jacy to męscy i dorośli już są, ale gdy wreszcie zarabia się własną kasę i można być sobą to naparza się w to na co ma się ochotę. Nie grałeś nigdy np w kangurka Kao? No co ty?

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z