Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Nadgodziny] Uwaga ? nauczyłem się jeździć na GTA Vice City

spikain niedziela, 8 lutego 2015, 21:29 News

Dzisiaj w Betlejem: trochę GTA V, Dying Light, Skyrima, Portala, wieeeelki Game Boy i dużo, dużo innych. A na deser: trochę animacji przeładowywania broni w Battlefield: Hardline. Miłego oglądania!

Nie możesz wydać nieskończonej gry.

Nintendo. Wydają Majora's Mask 3D 13 lutego, żeby single miały co robić na walentynki.

Przedwczoraj były urodziny Mewtwo. Pamiętaliście, żeby złożyć życzenia?

Czy tak pojedynkują się bogaci ludzie?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nadgodziny,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 15 lutego 2015, 22:17   spikain

@JerichoHorn: Tylko że w tym przypadku chodzi właśnie o wydanie gry, a nie o wysłanie. A to, że "kilka lat zajmowałeś się komercyjnie tłumaczeniami" pewnie robiłoby na mnie wrażenie, gdybym nie musiał regularnie tłumaczyć współoglądającym przy filmach/serialach, gdzie zawodowy ponoć tłumacz zrobił błąd i dlaczego. ;) W każdym razie nadal czekam na błędy, bo chętnie je popoprawiam.

wtorek, 10 lutego 2015, 17:25   JerichoHorn

Z drugiej strony.... czy to w sumie ważne. To nie jest przecież jakiś istotny tekst, praca naukowa czy tekst do pisma. :) Ale jak co, w wolnej chwili mogę poszukać i napisać, co zauważyłem :P

wtorek, 10 lutego 2015, 17:19   JerichoHorn

Mógłbym wyszukać w starych jakieś babolki, niestety były, ale po co? Nie taki był sens mojej wypowiedzi :) Ogólnie uwielbiam, co robi spikain na stronie CDA - wprowadził dużo urozmaicenia, ma lekki styl i widać, że mu się chce (i te nadgodziny, doh! ;) ) Więc nie chcę, by mnie źle zrozumiano. Po prostu mówię, by na to uważać, bo szkoda pracy włożonej w wyszukanie oryginału :)

wtorek, 10 lutego 2015, 17:16   JerichoHorn

@spikain, KB1 Choćby dzisiaj "Nie możesz wydać nieskończonej gry." - ship to wysłać/przesłać/dostarczyć fizycznie. Niestety, coraz częściej niedokończone gry są jednak wydawane, podczas gdy przesyłać niedokończoną grę jest już rzeczywiście trudno, ponieważ to już gotowy fizyczny zestaw. Co do dosłowności/niedosłowności, wiem o co chodzi, bo kilka lat zajmowałem się komercyjnie tłumaczeniami :P Nie chodzi o to, że chcę coś wytykać, chodzi mi o to, że niechlujne tłumaczenie psuje efekt/zaburza sens oryginału

wtorek, 10 lutego 2015, 17:16   SzymTzg

@dante14 @rafik787To jest Xenoblade Chronicles z Wii.

wtorek, 10 lutego 2015, 16:07   KB1

@JerichoHorn
Jakoś nigdy jeszcze nie widziałem tragicznie przetłumaczonego tekstu przez spikaina. A widziałem wszystkie Nadgodziny :). Jeśli chodzi ci o dosłowność, że niby to takie złe... Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie - niedosłowne tłumaczenie wyrażeń wymaga większej kreatywności, a to jest plus.

wtorek, 10 lutego 2015, 13:55   spikain

@JerichoHorn: Proszę o konkrety. Tłumaczenia są często takie, a nie inne, bo tekst z obrazka jest czasami tylko częścią tego, co trzeba przetłumaczyć. No i często nie ma po prostu sensu tłumaczyć dosłownie.

wtorek, 10 lutego 2015, 12:11   JerichoHorn

Nadgodziny to fajne zestawienia, ale tłumaczenia są czasem tak tragiczne, że równie dobrze obrazków można by było nie dawać.

poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:28   homhom

Dziękuje redakcji za pozytywne rozpatrzenie mojego filmiku :) to ten z Destiny na 11 stronie :D

poniedziałek, 9 lutego 2015, 19:00   mustang1x1

Radzę wam jeszcze wchodzić na r/pcmasterrace, bo wam wiele świetnych obrazków ucieka, niekoniecznie związanych z wyższością PC nad konsolami

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

[Nadgodziny] Wyeliminuj depresję

News
sobota, 4 lipca 2020

nadgodziny-wyeliminuj-depresje W dzisiejszych Nadgodzinach: Prawdziwe oblicze Profesora Oaka, ciocia Emily i Silent Hill GO.

Komentarzy:
17

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z