Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOkazuje się, że najnowsza aktualizacja 3DS-a przy okazji zablokowała homebrew

spikain wtorek, 9 grudnia 2014, 19:00 O grach inaczej
Nintendo 3DS XL (Monster Hunter 4)
Nintendo 3DS XL (Monster Hunter 4)

Kiedy świat dowiedział się, że do uruchomienia homebrew na 3DS-ie wykorzystać trzeba grę Cubic Ninja, zaczęto ją wykupować i ceny poszybowały. Jakiś czas później twórca oprogramowania, które to umożliwiało, powiedział, że Nintendo może bez problemu załatać dziury, które wykorzystali. Dokładnie to się właśnie stało.

Jeżeli wydaliście kilkaset złotych na Cubic Ninja, to w sumie trochę wam współczuję. Być może scena homebrew wymyśli coś jeszcze i będziemy mieli do czynienia z takim samym aktualizacyjnym ping-pongiem, jak przy DSi (na każdy nowy programator Nintendo odpowiadało update'em, na który z kolei twórcy programatorów odpowiadali kolejnymi). Tymczasem na nowej wersji systemu można włączyć opcję losowej zmiany dostępnych tematów do menu, można pobierać patche do gier bezpośrednio z poziomu home menu i tak dalej. Ale nie można odpalać nieautoryzowanego kodu.

Ani – jeżeli macie wątpliwości – piracić.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo 3DS,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 11 grudnia 2014, 12:00   Aldon

...Na szczęście rynek otworzył się na gry indie, na którym można znaleźć też niezłe perełki. Mimo wszystko rozmawiamy o piractwie i tematem newsa jest homebrew, które owszem, może służyć do uruchamiania piratów, ale również do wielu innych, przydatnych rzeczy.

czwartek, 11 grudnia 2014, 11:54   Aldon

@Szerszenix
Oczywiście, że gry to nie podstawowa potrzeba, dlatego ja sobie daję radę bez najnowszych tytułów i starcza mi to co mam ;) Nikt pre-orderów zamawiać nie każe, to prawda, ale sam wiesz o tym, że mnóstwo ludzi to robi, DLC również kupują, przez co większość twórców coraz mniej przykłada się do swoich gier, bo nieważne jaki produkt zrobią, dzięki dobrej reklamie ludzie i tak kupią. I dlatego wydaje mi się, że branża upada (jakościowo, bo na pewno nie finansowo)...

czwartek, 11 grudnia 2014, 4:18   Szerszenix

@Aldon Przykro mi, ale jestem już odrobinę za stary, żeby ciągnąć kasę od rodziców. ;) Łatwo mi jest oceniać piratów, ponieważ gry to nie podstawowa potrzeba potrzebna do przetrwania i tak jak napisałem - krótko po premierze można je dostać za naprawdę dobre pieniądze. Co do samych tytułów to istnieje coś takiego jak prasa i internet, żeby zapoznać się z czym tylko dusza zapragnie, ktoś karze zamawiać pre-ordery? Trochę Ci nie wyszła ta analiza mojej osoby i obrona "uciśnionych".

środa, 10 grudnia 2014, 21:34   Aldon

...mnóstwo DLC. No ja bym się czuł oszukany (I ze dwa razy tak się poczułem kupując nową grę), więc teraz nie popełniam tego błędu. A skąd wiem, że gry są jakie są? Znajomi lubią się czasami naciągnąć na jakąś promocję lub po prostu ściągną to i owo. A nazywanie kogoś upośledzonym, bo piraci gry pokazuje tylko, że kasę na gry ciągniesz od rodziców, więc łatwo jest Ci oceniać innych ;)

środa, 10 grudnia 2014, 21:30   Aldon

@Szerszenix
A tam popierane tymi samymi argumentami. Mam ogromną kolekcję z dawnych lat, kiedy kupowałem grę i dostawałem pełny produkt, aż miło takie coś trzymać na półce(a do teraz w szafce). Ja np. nowszych gier w ogóle nie kupuję, nie piracę również, bo skoro mówię, że gry są gówniane to ściągniecie jej, jakości nie poprawi, nie? Po prostu nie dziwię się ludziom, którzy za własne pieniądze(nie za rodziców) kupują grę, żeby za chwilę okazało się, że jest niekompletna i zbugowana a do tego wychodzi...

środa, 10 grudnia 2014, 20:17   Szerszenix

@Demilisz jak dla mnie to bardzo trafne porównanie, które dosyć dobrze obrazuje to, czym jest piractwo. Pseudo-gracze/piraci/złodzieje narzekają, że gry robią gówniane, że ło panie kiedyś to było lepiej, że jakby taniej było to by kupili, ale nie zauważają, że sami przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. Gry krótko po premierze można dorwać w świetnych cenach, ale zrzędzenie (stale popierane tymi samymi argumentami co X lat temu) ciągle istnieje. Tłumaczący się pirat pokazuje tylko swoje upośledzenie.

środa, 10 grudnia 2014, 19:56   Aldon

@CortexPL
Mam zwykłe Wii i z homebrew konsola staje się jeszcze lepsza (I nie mylić tu z piraceniem)

środa, 10 grudnia 2014, 19:28   Cordylus

@CorteXPL Baw się dobrze jedynie z takimi grami jakimi życzy sobie producent. Broń Boże z tymi grami jakimi Ty chcesz.
"Nie po to Nintendo zrobiło konsolę, byś teraz mógł sobie z nią zrobić co chcesz..."

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z