Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNie ukończono na razie trzech czwartych gier z Wczesnego Dostępu na Steamie

spikain poniedziałek, 17 listopada 2014, 21:00 News
Steam
Steam

EEDAR, firma zajmująca się badaniem rynku gier, przedstawiła wyniki swojej analizy programu Early Access (Wczesny Dostęp) na Steamie. Okazuje się między innymi, że od jego startu ukończono zaledwie 25% produkcji. Reszta nadal powstaje lub została porzucona.

Z wyników analizy dowiedzieć się można, że 85% z 367 tytułów wydanych do tej pory w Early Access, to nowe marki. Zauważalny jest wzrost liczby tytułów, które z tego systemu skorzystały – w 2013 wynosił on 103, w tym – jak na razie 255.

Problem w tym, że wersje z Wczesnego Dostępu stosunkowo rzadko przeradzają się w pełne gry. Od startu programu w 2012 roku ukończono zaledwie 25% z nich. Można by to wytłumaczyć faktem, że cały czas dodawane są nowe tytuły, więc większość pozostaje w produkcji. Wystarczy jednak spojrzeć na dane z samego 2013 roku, które wcale nie są o wiele lepsze (ukończono np. 3 z 9 gier z marca 2013).

Z analizy dowiadujemy się też, że różnice cenowe pomiędzy wersją Early Access a ostateczną zależą w dużej mierze od gatunku. Na przykład wśród RPG średnia cena we Wczesnym Dostępie to 24,24 dolara, podczas gdy pełna – 19,87. Natomiast najpopularniejsze gatunki korzystające z programu to strzelanki i strategie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 20 listopada 2014, 14:42   asrudy

Tak to już jest w obecnych czasach - żyjemy na kredyt :(

wtorek, 18 listopada 2014, 18:38   Vergilus

Ja w Early Acces kupiłem jedną grę i jestem zadowolony strasznie.Mówię o Starboundzie który mimo większe updaty dostaje dość rzadko to widać że twórcy nad nim pracują.Co tydzień patchowane są kolejne bugi i community jest dosyć duże.Jest to jedyna gra którą kupiłem po zobaczeniu jednego filmu na YT i nie żałuję wydanych 14 euro.

wtorek, 18 listopada 2014, 18:05   Lyzwa92

Ja kupiłem jedną grę w Early Access, Space Engineers. Gra już teraz wygląda ładnie, daje dużo frajdy, ma multiplayer i rzeczywiście jest aktualizowana. Inny przykład, który raczej z internetu znam to The Forest. Na początku to wyglądało wg mnie fatalnie, ale w ciągu kilku miesięcy gra naprawdę bardzo się rozwinęła.Także czy Early Access jest taki zły? Nie do końca, zdarzają się tytuły warte inwestycji.

wtorek, 18 listopada 2014, 17:17   logman

Proste dane statystyczne z polski http:www.pmresearch.pl/sites/results . Wyniki są jednoznaczne tylko 21% projektów informatycznych kończy się pełnym sukcesem a gry nie są żadnym wyjątkiem w tej kwestii.

wtorek, 18 listopada 2014, 14:20   szymon1944

Większość gier jest robiona przez kilku ludzi albo i jedną osobę, czego wy się spodziewacie? Dzięki steam-owi i ludzią którzy zapłacili za ich gre mają fundusze na dalszą prace i ulepszanie swojego dzieła. Gry się robi lata gdzie pracują setki ludzi więc jak niby mają oni je skończyć w rok?
@SniperV
Słyszałem że mają dayz przenieść na nowy silnik, myślisz że to hop siup i już? Dodają małe update-y co jakiś czas a na ten duży trzeba będzie poczekać, ale nie lepiej płakać, nikt nie kazał kupować gier ea.

wtorek, 18 listopada 2014, 13:56   SzyszakS

jak dla mnie to nie jest złe lecz np ja jestem zadowolony z early access gdyż niektóre gry rozwijają się dzieki wsparciu(za zakup gry) zaś w niektórych twórcy dostali kasę to poszli w pizdu

wtorek, 18 listopada 2014, 12:41   elknight

Dam wam 4 gry dla przykładu.
Spójrzcie na Goat Simulator na greenlight wyglądał nijako, można zrobić coś w co się da grać? Można. Druga gra to Rust wyszła chyba z rok temu nadal jest w Early Access i raczej zostanie tam na dłużej. DayZ odzielna gra na silniku od gry Arma 2. Wygląda nawet ładnie. (nie grałem jeszcze) Zapowiada się dobrze. Ludzie ją polecają. Ostatnia to krytykowana gra Grass Simulator mi się podoba ale nie wydał bym 9 euro na coś co nie przypomina jeszcze gry. Twórcy zaczynają jej rozwój.

wtorek, 18 listopada 2014, 12:08   SniperV

... września/październikia 2012. W grudniu poprzedniego roku dostaliśmy "to coś" nazywające się SA. Grube miliony dochodu, prace miały szybko ruszyć do przodu. Teraz mamy listopad i wciąż czekamy, aż SA doścignie starutkiego moda. Wspaniałe tempo prac.

wtorek, 18 listopada 2014, 12:05   SniperV

Nigdy więcej. 4 tytuły kupiłem w EA, jeden chciałem kupić. Ten nad, którym się zastanawiałem ma cenę 30e, a ze steamowskiego forum regularnie są usuwane negatywne posty na temat gry, zaś ich autorzy banowani.
Z 4 pozostałych tytułów: 1 prawie się nie zmienił w ciągu pół roku, 1 projekt zostanie rozpoczęty od nowa, 1 był w becie dłuższy czas, po cym twórcy stwierdzili: gra skończona, nara, a braki i bugi zostały.
Ostatni zaś tytuł to nieszczęsne DayZ. Dean zaczął się zajmować wersją SA w okolicach...

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Steam: Trwa wyprzedaż z okazji Chińskiego Nowego Roku

News
piątek, 12 lutego 2021

steam-trwa-wyprzedaz-z-okazji-chinskiego-nowego-roku Zadowoleni mogą być zarówno fani głośniejszych hitów, jak i skromniejszych indyków. 

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z