Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSąd odrzucił pozew byłego dyktatora Panamy przeciwko Activision

Piotrek66 środa, 29 października 2014, 15:42 News
Manuel Noriega w Call of Duty: Black Ops II
Manuel Noriega w Call of Duty: Black Ops II

Fiaskiem zakończyła się batalia sądowa Manuela Noriegi przeciwko Activision. Sąd odrzucił pozew byłego dyktatora Panamy, w którym oskarżał on koncern Bobby’ego Kotticka, że w grze Call of Duty: Black Ops II przedstawił go w negatywnym i fałszywym świetle.

W lipcu tego roku Manuel Noriega oskarżył Activision o bezprawne wykorzystanie wizerunku w Call of Duty: Black Ops II. Były dyktator Panamy zarzekał się, że twórcy gry przedstawili w złym świetle, pokazując go jako „porywacza, mordercę i wroga publicznego”. Oczywiście bezpodstawnie, a jakże.

Sąd w Los Angeles odrzucił jednak pozew Noriegi i jego prawników. Zadowolony z tego jest reprezentujący Activision w tej sprawie prawnik Rudy Giuliani, który niegdyś był burmistrzem Nowego Jorku. Jak oświadczył:

Ten wyrok jest ważnym zwycięstwem i dziękujemy sądowi za ochronę wolności słowa. To od samego początku był absurdalny pozew i jesteśmy usatysfakcjonowani, że ostatecznie notoryczny przestępca nie wygrał.

Giuliani zaznaczył, że decyzja sądu ma duże znaczenie dla całej branży wirtualnej rozrywki i nie tylko. Dzięki temu twórcy i artyści będą mogli nadal wykorzystywać wizerunki historycznych postaci w swoich dziełach. Gdyby Activision przegrało, mógłby powstać niebezpieczny precedens zachęcający inne znane osobistości do kwestionowania ich obecności w grach, filmach, serialach telewizyjnych czy książkach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard, Rynek gier, Activision, FPS, Treyarch, LEM, Activision Blizzard, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 2 listopada 2014, 10:52   Piterk95

Hmm wg mnie wykorzystywanie czyjegoś wizerunku w grze powinno być tylko za jego zgodą (chyba, że nie żyje). Chociaż z drugiej strony jak dziennikarze robią zdjęcia politykom to nikt ich o zgodę nie pyta.

piątek, 31 października 2014, 11:25   boggoo

@nortalf no sorry, że tak to zabrzmiało.

piątek, 31 października 2014, 11:20   nortalf

@boggoo
Ok, ja rozumiem, że to nie koniecznie jest miejsce na tekiego typu rozmowy.
Nie podoba mi się natomiast, że jakby sugerujesz, że nie można po prostu interesować się historią (polityką XX wieku) z innych powodów niż to, że "to takie modne". Tylko o to mi chodzi.

piątek, 31 października 2014, 9:29   boggoo

@nortalf masz prawo, ale chodzi tutaj o to, że rozmowa zaczęła odbiegać od tematu newsa na teraz gierek politycznych różnych państw w historii i przepychanek, kto ma w jakiej kwestii rację.

piątek, 31 października 2014, 7:55   nortalf

@boggoo
Szkoda, ze ja nie mam prawa bo "to takie modne".

czwartek, 30 października 2014, 22:51   boggoo

@nortalf nie tylko ja tutaj stwierdziłem(także Smuggler), że rozmowa zeszła na politykę, nawet jeśli odnosi się do historii.
Nie twierdzę, że mam rację, a wyrażam swoją opinię. Mam do tego prawo. Tyle w temacie.

czwartek, 30 października 2014, 17:10   nortalf

@boggoo
To nie jest rozmowa o polityce tylko o historii. Kto tutaj walczy politycznie bo nie zauważyłem.
Tak poza tym to Twój post też stara się udowodnić, że masz rację.
Do tego nawięcej pogady do innych wykazałeś tutaj Ty.

czwartek, 30 października 2014, 11:12   boggoo

@Smuggler i chyba będzie musiała zadziałać, jeśli dalej tak pójdzie. I chyba tak samo jak ty nie lubię jak się temat tutaj jest wykorzystywany do walki politycznej między osobami, aby udowodnić że to on ma rację, a nie kto inny.

czwartek, 30 października 2014, 11:08   Smuggler

Ja sie nie zdziwie, ja przywale moderacyjną tonfą po nerkach.

czwartek, 30 października 2014, 11:06   boggoo

@Smuggler nie zdziw się, jeśli twoje słowa będą mieli gdzieś i dalej będą o polityce gadać, bo to takie modne. Np. wchodzę na forum na stronie swojego miasta, a tam co? Prawie same tematy o zabarwieniu politycznym, aż się od nich zwracać chce.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z