Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITZnamy mistrzów świata w League of Legends [relacja]

MQc niedziela, 19 października 2014, 12:30 News
pc

Trudno uznać to za zaskoczenie - stadion w Seulu nie zawiódł. Żywiołowy doping doprowadził koreańskich graczy do zwycięstwa. Ekipa Samsung White jest tak zgrana i bezbłędna, że nikt na świecie nie może się z nią równać. No, przez większość czasu...

Biała drużyna Samsunga przeszła przez całe mistrzostwa do finału z zaledwie jednym przegranym meczem. Ich oponenci za to męczyli się, wygrywając w stosunku 3:2. Z osób, z którymi rozmawiałem, bardzo niewiele obstawiało ekipę z Chin. 

Początek wskazywał na zupełny pogrom. Pierwsze spotkanie finału było tak krótkie i jednostronne, że w Korei powinni zabronić pokazywania go(*). Podczas drugiego niebo nad Seulem robiło się coraz bardziej szare - a choć Royal Club tym razem stawiał większy opór, nastroje i nadzieje w zespole pewnie nie były dużo jaśniejsze. Jakieś 3 minuty przed końcem meczu koreańscy fani - spokojni o zwycięstwo swojej drużyny - zaczęli ruszać w stronę toalet i hotdogów. Wydawało się, że trzeci mecz będzie znów jedynie formalnością, a wszyscy rozejdą się do domu zadowoleni, choć z poczuciem niedosytu spowodowanego zbyt łatwym zwycięstwem.

Tymczasem do kolejnej gry Star Horn podszedł mocno odmieniony - udało się zaskoczyć Samsung White taktyką i od niemal początku meczu Chińczycy (choć z Koreańczykami w składzie, a jakże) mieli przewagę, której nie oddał już do samego końca. Co ciekawe, wspierała go również publiczność - udane kille były nagradzane gromkimi brawami (czy to w uznaniu zasług, czy też dlatego, że ludzie nie chcieli za szybko wychodzić ze stadionu, za wejście na który zapłacili od 20 do 55 dolarów - tego nie wiem). Okazało się, że przy stanie 2:1 jeszcze wszystko jest możliwe.

Czwarty mecz zaczął się dla Samsunga niezbyt pomyślnie, ale kilka udanych akcji sprawiło, że drużyna odskoczyła tak mocno, że już po parunastu minutach było jasne, że mamy mistrza. Przy stanie 13:4 w killach rozpoczął się exodus publiczności, która nie chciała później czekać w kilometrowych kolejkach do metra. Star Horn tego nie widział, ale nie wydaje się, żeby jeszcze mógł mieć jakiekolwiek nadzieje. Na takim poziomie jednak nie poddaje się meczów, więc stawiali jeszcze coraz słabszy opór przez kilka minut, odwlekając nieuniknione.

Panie, Panowie - Samsung White zostali mistrzami świata. Zasłużenie jak cholera.

(*) Korea Południowa to kraj, w którym nie działa ani jeden serwis pornograficzny. Serio. Sprawdziłem to oczywiście tylko w celach naukowych po tym, gdy powiedział mi o sprawie niemiecki dziennikarz. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 października 2014, 22:57   Syskol

Tak wbiłem z ciekawości poczytać komentarze i teraz wiem jak się czują kumple gdy z innymi gadam o Doto2. Dla osoby nie w temacie to bełkot ;-;

poniedziałek, 20 października 2014, 12:28   2real4game

@GeScune
Wtedy inni będą się wydawali mocarni, także niczego to nie poprawi :)

poniedziałek, 20 października 2014, 11:08   VenomsssZoR

@bowmanek
Jeśli przyrównać wypowiedź marcusfenix345 do futbolu to wyszłoby coś takiego: &039;&039;Polacy słabo grajo w nogę, bo słabo szczelajo". Nie trzeba być mentalnym czelendżerem, żeby zrozumieć zasady jakimi toczy się ta gra i metę. Jeszcze tekst, że "randomki z silvera" lepiej by to zagrały, grałeś ty kiedyś w silverze? To jest bagno przeciętniaków, którzy mają problem z rozróżnieniem klawiszy na klawiaturze, więc o czym my tu mówimy.

poniedziałek, 20 października 2014, 7:27   GeScune

2real4gaem, bądźmy szczerzy, Kha i Ryze potrzebują lekkiego nerfa. ;)
Tak jak wiele championów. Wiele też potrzebuje buffa.

poniedziałek, 20 października 2014, 0:25   2real4game

@bowmanek
marcusfenix345 napisał, że Ryze jest mocno sytuacyjny, że budowanie teamu pod adc to błąd i Kha&039;Zix jest w obecnych czasach słaby. To są te bzdury. Ryze na topie gniecie jajca i jest jednym z podstawowych topperów (oczywiście mówimy o stanie sprzed kilku patchy). Budowanie drużyny pod ad carrych to rzecz normalna, bo w końcu kto ma carry&039;ować gry jak nie oni? Natomiast Kha obok Lee Sina, to zdecydowanie najlepsi junglerzy. Z tym, że RC przegrał, bo słabo kontrolowali mapę, to się zgodziłem.

poniedziałek, 20 października 2014, 0:24   gu2ma

Gratulację.

poniedziałek, 20 października 2014, 0:09   2real4game

@bowmanek
Nie można było tak od razu? Teraz twoja wypowiedź brzmi dużo rozsądniej i z większością mogę się zgodzić. Tylko chciałbym jeszcze zwrócić twoją uwagę na to, że bardzo często plan obierany przed grą musi zostać w trakcie jej trwanie skorygowany, albo nawet całkiem zmieniony. Często muszą to zrobić gracze obu drużyn. Równie często o wygranej decyduje moment, sekunda, kiedy drużyna decyduje czy zrobić dragona/barona. Wtedy znaczenie może mieć między innymi taki niewykryty ward, a to już pech.

niedziela, 19 października 2014, 23:01   LokuS

Insec napisał na Inven (takie koreańska strona community lola) w wątku "Diving towers is not something you do alone." coś takiego (w tłumaczeniu): "He said he would teleport but he didn&039;t. What was I supposed to do?".
Co do SSW - jedyną partię przed finałem przegrali z TSM z jednego powodu - nie podeszli do tego poważnie. W scrimach byli jedyną drużyną, o której wszyscy (gracze) pisali że są praktycznie nie do ogrania. Z kolei SSB z innymi radziło sobie średnio, ale tylko oni potrafili grać przeciwko SSW.

niedziela, 19 października 2014, 22:58   2real4game

Zresztą skoro ty mojej wypowiedzi (w twoim kierunku) nie zrozumiałeś, to nie ja powinienem czytać więcej książek. Kilka przeczytasz, to może zaczniesz rozumieć wypowiedzi innych. Także zluzuj majty koleżko, bo chyba cię zbytnio uciekają.Również powinieneś zrozumieć, że komentując wypowiedź Marcusa, w ten sposób dałem do zrozumienia, że się z jego opinią (nieuargumentowaną w żaden sposób) nie zgadzam. Nie wiem co mam argumentować, skoro nie było żadnej próby polemiki ze strony Marcusa (bądź kogoś innego).

niedziela, 19 października 2014, 22:55   LokuS

@bowmanek
Royal to drużyna mieszana - dwóch Koreańczyków + trzech Chińczyków. Nie znają nawzajem swoich języków, porozumiewają się za pomocą najprostszego angielskiego (go, dive, baron, dragon, etc.) i pingów. Co ciekawe, coraz więcej graczy z Korei ma zamiar grać w Chinach (w dodatku &039;lepsi&039; od Inseca i Zero - KaKAO i RooKie z KTA + prawdopodobnie Deft z SSB). Kuszą ich wyższe wynagrodzenie (tak pensja jak i ewentualne streamy) i lepsze warunki życia.

O autorze

Maciej 'MQc' Kuc
Robię co w mojej mocy, by pismo i strona WWW były jak najciekawsze, pełniaki jak najlepsze, a pastwiska najzieleńsze.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z