Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITUnity, jeden z najważniejszych silników growych, może zostać wkrótce sprzedany [UPDATE - Twórcy dementują]

spikain wtorek, 14 października 2014, 14:52 Plotka
Unity
Unity

Coś dużo tych okołogrowych przejęć w 2014 roku – nawet jeśli niektóre z nich to na razie tylko plotki. Tak właśnie jest w przypadku Unity, jednego z najchętniej używanych silników do gier. Mówi się, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie – wśród zainteresowanych mogą być najwięksi gracze.

Jeśli wierzyć plotce, pośród wielkich graczy branżowych krąży propozycja sprzedaży Unity. Mówi się między innymi o Google, Microsofcie oraz Amazonie. Dwie ostatnie firmy wymieniano jako zainteresowanych we wrześniu, a jeszcze wcześniej wiele źródeł podawało, że Amazon jest podobno gotów zapłacić za tę technologię 650 milionów dolarów.

Nie ma się czemu dziwić – w tej chwili połowa twórców gier mobilnych pracuje właśnie na Unity, a oprócz tego na silniku powstało na przykład Hearthstone. Na konkrety trzeba jeszcze niestety poczekać.

[UPDATE]:

Twórcy technologii zdementowali powyższe pogłoski. Joachim Ante, współzałożyciel firmy odpowiedzialnej za stworzenie Unity, napisał na oficjalnym forum silnika:

Czasami nasze rozmowy z partnerami zmierzają w kierunku dyskusji o przejęciu [silnika]. Nasza odpowiedź zawsze była taka sama – dla Unity najlepsze jest pozostawanie niezależną firmą. Sprawdziło się to dziesięć lat temu, sprawdza się i teraz. Innymi słowy: nie mamy planów sprzedania Unity.

I wszystko jasne.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 października 2014, 21:55   Islingr

Jej! I bardzo dobrze :D

wtorek, 14 października 2014, 21:31   laufes

@McGrave
Na niekorzyść? Unity wybiera większość niezależnych twórców gier, bo jest przystępny i oferuje spore możliwości, a w dodatku można tworzyć gry na dowolne platformy.

wtorek, 14 października 2014, 19:42   Kimahri

Uffff... co za ulga :)

wtorek, 14 października 2014, 17:08   McGrave

A mi się zdaje że w końcu sprzedadzą bo kiedyś generalnie nie mieli konkurencji a teraz to się zmieniło i cały czas zmienia na ich niekorzyść

wtorek, 14 października 2014, 15:08   Qoureno

no i tak powinno pozostać!! :3

wtorek, 14 października 2014, 15:01   AdamKowl

No i dzięki Bogu :)

wtorek, 14 października 2014, 15:00   Rewo

Duzi wydawcy pewnie unikają Unity, bo kojarzy się na ten moment za bardzo z indykami, dlatego pewnie najpierw woleliby przejąć prawa do niego.

niedziela, 12 października 2014, 21:52   Islingr

Unity to jest absolutnie genialny silnik, nie dość że przyjazny dla początkującego, to jeszcze wystarczająco rozbudowany dla poważnych produkcji. Poza tym aktualna darmowa licencja to nie jest żadne demo - w tym się da tworzyć konkretne projekty bez większych ograniczeń. Boję się, że po zmianie właściciela mogłoby to ulec zmianie. Oby nie został sprzedany ;____;

sobota, 11 października 2014, 14:06   Kimahri

@k4cz0r - Prawda w 100%. Stawiam ci piwo :)

sobota, 11 października 2014, 1:23   k4cz0r

Tjaaa...wielcy znawcy. ;) Owszem, Unity jest rozpowszechnione głównie w indykach bądź grach mobilnych, bo po prostu nikt JESZCZE nie poświęcił temu silnikowi więcej czasu i pieniędzy. On ma naprawdę ogromny potencjał...obsługuje przede wszystkim wszelkie efekty DX 11. Wszystkie liczące się marki mają własne silniki [EA z Frostbite, Ubisoft z Anvil czy Dunia, Valve z Source, poza tym inne dostępne silniki jak CryEngine czy Unreal]. Przez to ciężko się wybić Unity na poważniejsze tytuły.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z