Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITgamescom 2014: Rise of the Tomb Raider ekskluzywne dla Xbox One [UPDATE - Tylko czasowo]

Cross środa, 13 sierpnia 2014, 15:23 O grach inaczej

Póki co najbardziej szokująca wieść konferencji Microsoftu - sequel do rebootu Tomb Raidera z 2013 roku będzie ekskluzywny dla konsoli Xbox One. Rise of the Tomb Raider nie pojawi się ani na komputerach, ani na PS4. Crystal Dynamics twierdzi, że chce skupić się na jednej wersji - tak, by była jak najlepsza. Premiera - święta 2015.

Ogłoszenie prasowe Crystal Dynamics ogłasza, że Rise of the Tomb Raider zostanie wydane ekskluzywnie na Xbox One. Twórcy gry wyrażają przy tym wdzięczność Microsoftowi, który "okazał im pomoc, wiarę i wsparcie" w tworzeniu gry. Zapewniają przy tym, że nie opuścili fanów serii na PC i PS4, odsyłając ich do niedawnego Tomb Raider: The Definitive Edition i nadchodzącego wkrótce Lara Croft and the Temple of Osiris.

Na bieżącą chwilę nie wiadomo jeszcze, czy umowa na exclusive jest czasowa, czy trwała.

[UPDATE]:

Dowodzący dzialem odpowiedzialnym za Xboksa Phil Spencer w rozmowie z Eurogamerem wyjaśnił, że zawarta ze Square Enix umowa ma charakter czasowy. Oznacza to więc, że najprawdopodobniej Rise of the Tomb Raider po upływie określonego terminu zawita na pozostałe platformy. Oczywiście przedstawiciel Microsoftu nie powiedział tego wprost, ale porównał przypadek nowej gry z Larą Croft do Ryse: Son of Rome i Dead Rising 3, które ostatecznie zawitają na komputery.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: gamescom 2014, akcja, Square Enix,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 15 sierpnia 2014, 13:02   THERON23

@AngelsDeath Czytaj ze zrozumieniem, napisałem "Niech nie wychodzi" a nie "nie wyjdzie". :D

piątek, 15 sierpnia 2014, 10:23   AngelsDeath

@THERON23 - Koleżko, seria Tomb Raider od samego początku była wydawana na PC&039;ty, więc myślisz że jak na jakiś czas gra będzie exclusivem to nie pojawi sie na innych platformach? :D

czwartek, 14 sierpnia 2014, 11:50   THERON23

Niech nie wychodzi na PC, niech zostanie na xboxone, za tą grę mogą dać nawet Sunset Overdrive, nikt tak naprawdę nie będzie płakał za nowym śmiesznym, pełnym strzelanin zamiast zagadek, samo przechodzącym się każualowym tomb raiderem, który nie ma nic wspólnego z przeszukiwaniem grobowców a z Lary zrobili wariatkę.

czwartek, 14 sierpnia 2014, 7:49   Krax

Dives ms pokpił sprawę przy projektowaniu? haha bo co, bo ma mniej TERAFLOPS&039;ów!? hahahahahahaha
to że ci się nie podoba to nie znaczy, że jest be.... 21 wiek era megalomanów... czyli ja jako pępek świata... tylko ja mam racje:)

środa, 13 sierpnia 2014, 22:51   PS4Master

No cóż szkoda, że to tylko czasówka, liczyłem na ostrą walkę o klienta między Sony a Microsoftem na gwiazdkę 2015 a tutaj wielki zonk. Pewnie w Styczniu 2016 gra wyjdzie na pozostałe platformy ale o tym na razie cisza aby gracze rzucili się na zakup Xklocków.

środa, 13 sierpnia 2014, 21:51   Michal9208

A nie mówiłem, że będzie to tylko czasowy exclusive ? :D

środa, 13 sierpnia 2014, 19:12   Dives

@QQSed - MS pokpił sprawę przy projektowaniu XO, chcieli być tak bardzo do przodu z swoją rewolucją, że zostali z tylu. Teraz jedyna nadzieja dla konsoli to gry. MS potrzebuje eksów. Sytuacja jest tym trudniejsza, że multiplatformy które w poprzedniej generacji zazwyczaj wyglądały lepiej ma xboxe teraz pod tym względem są korzystniejsze dla Sony. Jeśli MS nie chce żeby ich konsola podzieliła los takiego DC musi kupować studia i gry. Czasowe exy to zawsze coś ale nowych gearsów i podobnych nie zastąpią

środa, 13 sierpnia 2014, 17:39   Danon666

A wezcie se to barachlo ktore samo sie przechodzi i dajcie bloodbourne zebym nie musial ps4 kupowac

środa, 13 sierpnia 2014, 17:28   asrudy

No to kamień z serca :)

środa, 13 sierpnia 2014, 17:17   rocket12

@QQSed Sprzedaż Windowsa nie jest dyktowana ilością gier w przeciwieństwie do konsol. Exclusive jest tymczasowy bo żadne studio nie chce być związane do gorszej konsoli ( 3 razy mniej xboxow one
niż ps4ek

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Tomb Raider: Trylogia wyciekła w sklepie Microsoftu

News
poniedziałek, 8 marca 2021

tomb-raider-trylogia-wyciekla-w-sklepie-microsoftu Na razie nie zająknięto się słowem o odświeżonych wersjach dla konsol nowej generacji.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z