Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNaucz się grać w bijatyki, bo - w sumie - dlaczego miałbyś nie umieć grać w bijatyki

Berlin wtorek, 8 lipca 2014, 10:52 News
Super Street Fighter IV Arcade
Super Street Fighter IV Arcade

"Fighting Game Primer" w formie PDF-a krąży po sieci od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz pojawił się w formie ładniutkiego ebooka. Jeżeli interesują was bijatyki - lektura obowiązkowa, bo w przystępny sposób w tej krótkiej książce wyłożono wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać.

Kompendium wiedzy w formie ślicznego ebooka zatytułowanego From Masher to Master: The Educated Video Game Enthusiast's Fighting Game Primer znajdziecie TUTAJ.

Autorem jest znany na scenie fajterów Patrick Miller, a pomagali mu czasami Seth Killian (ex-Capcom) i Mike Zaimont. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 8 lipca 2014, 22:30   HarryCallahan

Nieuczciwe to są np. wallhacki. Tuby są po prostu niezbalansowane o co należy mieć pretensje nie do graczy a do twórców. Oczywiście można się umówić na ich nie używanie przez graczy, ale trudno wymagać tego od jakichś randomów na publicznym serwerze...

wtorek, 8 lipca 2014, 22:00   AdiXeR

W ogóle warto wspomnieć, że zbliża się EVO 2014, największy turniej w bijatyki. Jeśli ktoś chce się zainteresować, lub już się interesuje, to polecam tam zajrzeć. 11-13 lipca.

wtorek, 8 lipca 2014, 21:20   Sagitt

@down
Nie wiem co w tym sformułowaniu komicznego. Za skojarzenia nie odpowiadam, każdy ma własne wspomnienia. Jako uczciwą wygraną uważam zwycięstwo na zasadach fair play, z którymi ta trójca moim - może mylnym - zdaniem ma mało wspólnego. Jedno wymaga klepania LPM mniej więcej w kierunku celu, drugie - klepania E mniej więcej w kierunku celu, a trzecie po prostu zginięcia. Ani to uczciwe, ani profesjonalne. W przypadku mashowania guzików - tylko nieprofesjonalne.

wtorek, 8 lipca 2014, 19:33   HarryCallahan

@Sagitt: a ja kompletnie nie zgadzam się z tym co napisałeś, bo o ile w przypadku "tub" w CoD można mówić o robieniu sobie w ten sposób przewagi (choć kojarzy mi się to z płaczem grubasa stojącego na bramce w czasach podstawówki aby nie walić z czuba), to mashowanie na oślep przycisków w bijatykach chyba już nie (o ile grasz z kimś kto ogarnia co się dzieje). Żadne "uczciwe wygrywanie" (komiczne określenie btw) nie ma tu nic do rzeczy.

wtorek, 8 lipca 2014, 19:17   Sagitt

@Deathroll, AdiXeR
To jak z tubą, commando i martyrem z MW i MW2. Jedni chcą wygrać uczciwie, innych satysfakcjonuje wygrana sama w sobie, niezależnie od użytych środków. "Bo jest w grze więc można tak grać". Dyskusja nie ma sensu bo fani drugiego rozwiązania byli, są i będą - a tylko sobie krwi napsujecie ;)

wtorek, 8 lipca 2014, 17:58   Deathroll2097

@SerwusX
A, to wychodzi na to, że na PSX&039;a nie było trójwymiarowych bijatyk. Tekken, Soul Blade, Dead or Alive, Toshinden, Thrill Kill - to tylko kilka przykładów. No i masz ciekawy tok rozumowania. Wciskać przyciski "na jana", zamiast nauczyć się czegoś sensownego np. z trybu praktyki. Ciekawe.

wtorek, 8 lipca 2014, 17:50   AdiXeR

A granie i sprawdzanie kombinacji na raz, o to chodzi? No wiadomo, że tak się nie robi, dlatego są tryby treningowe z nieograniczonym czasem i życiem, żeby poćwiczyć.

wtorek, 8 lipca 2014, 17:45   AdiXeR

@SerwusX
W każdej bijatyce patrzy się z boku na postać, chodzi o to, że może ona się jeszcze poruszać na boki. Jeśli chodzi o bijatyki 2D, to tam kombinacje wyprowadza sie trochę inaczej, ba, tam nawet nie ma kombinacji jako takich, po prostu łączy się ataki zwykłe i specjalne. Wystarczy zobaczyć co dana postać potrafi, a potem wiedzieć jak to wykorzystać. Szczególnie, że tych specjalnych ataków, nie licząc jakichś super ultra combo, każda postać ma około 5 i wyprowadza się je podobnie.

wtorek, 8 lipca 2014, 17:15   SerwusX

Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie gry w bijatyki, sprawdzając kombinacje w internecie albo w instrukcji... Błech.

wtorek, 8 lipca 2014, 17:04   SerwusX

@AdiXeR
Bijatyka, w której patrzysz z boku na postać. I na PS1. Więc chyba nie 3D.

O autorze

Berlin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
5

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
1

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z