Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kaptain Brawe 2: A Space Travesty - Przygodówka, nad którą pracuje twórca Małpiej Wyspy

Piotrek66 wtorek, 3 czerwca 2014, 16:28 News
Kaptain Brawe 2: A Space Travesty
Kaptain Brawe 2: A Space Travesty

Kaptain Brawe 2: A Space Travesty to kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodówki, nad którą pracują studia Cateia Games i Frontmen. Na Kickstarterze trwa właśnie zbiorka pieniędzy na realizację projektu, developerzy ujawnili zaś, że do ekipy odpowiedzialnej za grę dołączył jeden z mistrzów gatunku.

Kaptain Brawe 2: A Space Travesty to dwuwymiarowa przygodówka, w której gracze wcielają się w tytułowego kapitana Brawe’a, akcja gry osadzona jest natomiast w realiach science-fiction – a konkretniej w alternatywnym XIX-wiecznym świecie. Nad produkcją pracują zespoły z Cateia Games i Frontmen Studio, a teraz doszedł do nich Bill Tiller.

Nazwisko to nie powinno być obce miłośnikom gatunku – pan ten odpowiedzialny jest m.in. za kultowe Curse of Monkey Island oraz nowsze A Vampyre Story. To o tyle ważne, że styl graficzny Kaptain Brawe 2: A Space Travesty (a także i pierwszej części) inspirowany był właśnie Małpią Wyspą.

Gra pojawić ma się w lipcu przyszłego roku na PC, iOS, Windows Phone 8, Makach, Androidzie, Linuksie, Ouyi, Amazon Fire oraz Apple TV. Twórcy na realizację projektu potrzebują jednak 150 tysięcy dolarów i kwotę tę starają się zgromadzić z pomocą graczy za pośrednictwem Kickstartera. W chwili pisania newsa udało się im jednak zebrać tylko prawie 23 tysiące dolarów, choć do końca akcji pozostało jeszcze 23 dni.

Dorzucić się możecie TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

Ruszyła nowa zbiórka na Kaptain Brawe 2: A Space Travesty. Dla wszystkich darczyńców pierwsza część za darmo!

News
sobota, 19 lipca 2014

ruszyla-nowa-zbiorka-na-kaptain-brawe-2-a-space-travesty-dla-wszystkich-darczyncow-pierwsza-czesc-za-darmo Kaptain Brawe 2: A Space Travesty to kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodówki powstającej w studiach Cateia Games i Frontment. Projekt wspierają scenarzysta Steve Inc (ma na swoim koncie Broken Sword) oraz Bill Tiller, projektant kultowego Monkey Island. Developerzy starali się zgromadzić pieniądze na Kickstarterze, ale zbiórka zakończyła się fiaskiem. Teraz postanowili spróbować ponownie.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z