Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBlizzard pozywa autorów nielegalnych modyfikacji do StarCrafta II

Piotrek66 czwartek, 22 maja 2014, 16:01 News
pc PC
StarCraft II: Wings of Liberty
StarCraft II: Wings of Liberty

Wszelkiej maści oszuści są zmorą produkcji nastawionych na rozgrywkę sieciową. Cziterów pełno jest także w StarCrafcie II i Blizzard postanowił podjąć z nimi walkę. Firma wytoczyła najcięższe, bo sądowe, działa – oskarżyła autorów nielegalnych i płatnych modów. Tyle że nie zna ich tożsamości.

Blizzard pozwał autorów ValiantChaos MapHack – autorów nielegalnej i płatnej modyfikacji, która daje graczom nieuczciwą przewagę w zabawie. Przedstawiciele studia tłumaczą, że stworzona przez oszustów aplikacja powoduje „natychmiastowe, ogromne i nieodwracalne szkody” oraz uniemożliwia legalnym graczom swobodną zabawę w trybie sieciowym StarCrafta II.

Wywołuje to niezadowolenie wśród użytkowników, którzy tracą zainteresowanie grą, co przekłada się na mniejszą sprzedaż produkcji (lub jej rozszerzeń), a także szkodzi reputacji Blizzarda. Poza tym oszuści nie tylko zachęcają do łamania regulaminu, ale także każą sobie za to płacić.

Niestety może być problem ze złapaniem hakerów. A to dlatego, że ich tożsamość jest na razie nieznana, co przyznają sami przedstawiciele Blizzarda. Nie wiadomo więc, w jaki sposób studio chce pociągnąć do odpowiedzialności anonimowych internautów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard, RTS, akcja, Blizzard Entertainment, LEM, Activision Blizzard, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 23 maja 2014, 9:43   kecaw

Bo są modyfikacje które urozmaicają gre w dobry sposób, patrz na FTL captains ed. i są "modyfikacje" które bazują zwyczajnie na psuciu czegoś bądź daniu komuś nielegalnej przewagi więc nazywanie tego MODem jest jak najbardziej poprawne, bo w jakiś sposób grzebie w bebechach gry i je zmienia. To tak jak instalowanie gazu w samochodzie bez odpowiednich papierów.

czwartek, 22 maja 2014, 19:35   boggoo

@KoichiSan czegoś nie rozumiesz. Określenie mod tutaj jest prawidłowe, bo czym innym jest cheatowanie/hackowanie? Jak nie MODyfikowaniem pewnych elementów kodu danego programu/gry, aby uzyskać pożądany efekt? W przypadku modów do gier, np. nowe modele postaci, broni itp. przeważnie polega na stworzenie czegoś na bazie innego obiektu, więc jego modyfikacji.

czwartek, 22 maja 2014, 18:25   KoichiSan

@Sycho14 czasami widzę np. kłótnie konsolowcy vs pc albo po prostu filmik na YT z jakimś zwykłym modem i czytam komentarze o tym jak to jest nielegalne, haxy, cheaty itd. Wydaje się dziwne ale taka prawda.

czwartek, 22 maja 2014, 18:23   KoichiSan

Nie. To są hacki, mody to np. stary CS, stary Team Fortress, Earth Special Forces, mody do Skyrima. To jest zwykłe oszustwo. Niektórzy twórcy nawet coś co normalnie powinno być legalne traktują jak nielegalne więc to guzik prawda. To tak jakby nazywać wszystkich kierowców piratami tylko dlatego, że używają aut albo wojsko i przestępców traktować tak samo bo używają broni.

czwartek, 22 maja 2014, 18:23   silvver

@RealAS nielegalne to jest obchodzenia zabezpieczeń aby uruchomić go np bez posiadania licencji. Modyfikowanie gry, którą posiadasz jest legalne, tylko co najwyżej niezgodne z treścią regulaminu/licencji.

czwartek, 22 maja 2014, 18:19   Sycho14

@KoichiSan Pierwszy raz od bardzo, bardzo dawna słyszę o takiej sprawie, więc nie za bardzo nie wiem o co ci chodzi... Jakby co dziennie tak pisali, to rozumiem, że to psucie opinii, ale tak się nie powinno robić i Blizzard ma całkowitą rację.
@David
To jak domorosłymi hakerami, większość myśli, że to tylko zabawa, nawet nie przyjdzie im na myśli, że takie atakowanie strony może nieść za sobą prawne konsekwencje...

czwartek, 22 maja 2014, 18:12   RealAS

@KoichiSan jeżeli ktoś nie odróżnia "legalne" od "nielegalne" to powinien wrócić do podstawówki. Poza tym jest poprawnie napisane, to są modyfikacje czyli mody.

czwartek, 22 maja 2014, 17:52   DavidCopperhead

Tak czy siak, myślę że Blizzard tym pozwem póki co testuje czy w ogóle takie rozwiązanie przejdzie. Uciąć źródełko oszustom, a potem może nawet zabrać się za pojedyncze przypadki gdyby udało im się znaleźć autorów haków i ich skazać na jakąś karę (nie wiezięnie, ale chociaż materialną żeby zabolało).

czwartek, 22 maja 2014, 17:51   DavidCopperhead

Absolutnie nie zgadzam się ze słowami: "To walka z wiatrakami". Walką z wiatrakami można określić próby podjęcia się walki z cheaterami i twórcami haków poprzez ciągłe robienie aktualizacji programów antycheaterskich. Natomiast kiedy sprawa trafia do sądu, to strach graczy, że mogą w realu ponieść konswekwencje, a nie tylko konto, byłby o wiele większy i zastanowiliby się dwa razy przed użyciem oprogramowania do oszukiwania. Taka jest prawda. Dotychczas tak nie było, że ktoś trafiał do sądu.

czwartek, 22 maja 2014, 17:44   KoichiSan

Przez CDA i innych pismaków modderzy (ci normalni) są kojarzeni z cheaterami i haxami... gratuluję.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z