Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Black the Fall i Leap of Fate - Square Enix ujawnia dwie nowe gry w ramach programu Collective [WIDEO]

Piotrek66 środa, 23 kwietnia 2014, 15:15 News
PC
Black the Fate
Black the Fate

Square Enix ujawniło kolejne dwie gry, które ukażą się w ramach Collective – inicjatywy, w ramach której firma pomaga finansować developerom ich produkcje. Do zaprezentowanych wcześniej Moon Hunters, Game of Glens i World War Machine dołączyły Black the Fall oraz Leap of Fate.

Black the Fall to dwuwymiarowa produkcja będąca połączeniem gry logicznej i skradanki, w której nie zabraknie jednak fragmentów, w których trzeba będzie postrzelać. Akcja osadzona zostanie w mrocznym świecie, w którym człowiek żyje w pierwotnych plemionach. Nie posiadają konkretnego celu, a działają tak, by zaspokoić własne potrzeby. Obok nich funkcjonują maszyny – bezduszne roboty śledzące każdą żyjącą istotę. I choć ludzie się ich boją, trwa między nimi harmonia. Aha – w samej grze znajdzie się system pogodowy wpływający na zachowanie członków plemion. Całość utrzymana będzie w czarnobiałej oprawie wizualnej kojarzącej się z Limbo.

Pod TYM adresem możecie zagrać w demo, a TUTAJ możecie zdecydować czy Square Enix ma wesprzeć projekt. Poniżej znajdziecie jego zwiastun:

Leap of Fate to z kolei produkcja przeznaczona dla graczy szukających prawdziwego wyzwania – postać dysponuje bowiem tylko jednym życiem i po zgonie trzeba zaczynać zabawę od nowa. Akcja osadzona jest w futurystycznym Nowym Jorku, który zamieszkany jest nie tylko przez zwykłych ludzi, ale i magów. Gracz wcieli się w zbiegłego czarodzieja, który musi wykonać serię prób w świątyni Crucible of Fates. W ten sposób może zmienić swoje przeznaczenie.

W każdej kolejnej rozgrywce generowane losowo będą układ poziomów, rozmieszczenie wrogów i przedmiotów oraz nowy zestaw umiejętności dla bohatera, które mogą mu dać określone bonusy. Poza tym gra ma być nieliniowa – w zależności od podjętych wyborów, produkcja zakończy się w inny sposób.

TUTAJmożecie oddać głos na Leap of Fate, a poniżej znajdziecie intro tytułu:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 23 kwietnia 2014, 16:29   GandalfCzarny

(c.d. ostatni) Podsumowując - jest ok, ale chłopaki muszą dokładnie wiedzieć co chcą zrobić, bo na razie jest to lekki bajzel z posklejanych niechlujnie pomysłów. Jeśli chcą stworzyć skradankę 2D, to wystarczy że poprawią AI wrogów, ograniczą amunicję i dodadzą więcej możliwości chowania się. Jeśli strzelankę 2D to naprawdę trzeba poprawić model strzelania i sterowanie, bo te elementy są bardzo irytujące. W obecnej formie nie kupiłbym tego, ale jeśli popracują nad tym to myślę że się nią zainteresuję;)

środa, 23 kwietnia 2014, 16:20   GandalfCzarny

(c.d.) Sterowanie nie jest do końca wygodne, bo celując nasza postać nie stoi w miejscu jak w większości strzelanek tego typu, tylko obraca się gdy kliknie się przeciwny kierunek i przez to ginie się w głupi sposób. Trzeba za to twórców pochwalić za klimat, styl graficzny i udźwiękowienie bo te są naprawdę wspaniałe. Co prawda pod tym względem dużo zapożyczają od Limbo, ale nie robią tego w tępy sposób, tylko opierając się na nim próbują stworzyć swoje własne co im naprawdę nieźle wychodzi.

środa, 23 kwietnia 2014, 16:15   GandalfCzarny

Pograłem w tego Black the Fate i mam mieszane uczucia. Twórcy chyba jeszcze do końca nie są pewni czym ma być dokładnie ta produkcja, więc wrzucili wszystkie pomysły do jednego gara i wyszła im jakaś dziwaczna hybryda strzelanki z Limbo. Natomiast w ogóle nie widzę sensu chowania się przed przeciwnikami, bo najlepszy sposób na pozbycie się ich to po prostu zasypanie ich ołowiem, bo amunicja wala się tu i ówdzie więc w ogóle nie czuć zagrożenia ze strony oponentów.

Podobne newsy

Black The Fall, czyli indyk o ucieczce ze szponów komunizmu [WIDEO]

News
sobota, 10 czerwca 2017

black-the-fall-czyli-indyk-o-ucieczce-ze-szponow-komunizmu-wideo Pierwszy zwiastun pokazuje, co by było, gdyby grę Inside sponsorowała marka Red Is Bad.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z