Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITH1Z1: Sieciowy sandbox z zombie od Sony Online Entertainment

Piotrek66 czwartek, 10 kwietnia 2014, 15:15 News
PC
H1Z1
H1Z1

Gier z zombie jest na pęczki, a po sukcesie DayZ doszły do nich jeszcze sieciowe sandboksy z nieumarłymi. Dołączyła do nich właśnie nowa produkcja zapowiedziana przez Sony Online Entertainment – H1Z1. Zapowiada się całkiem interesująco i może być ciekawym rozwinięciem pomysłu Deana Halla.

H1Z1 zostało pokazane przez szefa Sony Online Entertainment, Johna Smedleya, na demonstracji transmitowanej na żywo w internecie. Gra będzie – niczym DayZ – sieciowym, sandboksowym survivalem osadzonym w Ameryce Środkowej w 15 lat po epidemii wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Rozgrywka toczyć się będzie na jednym z wielu oddzielonych od siebie serwerów, na których pomieszczą się „tysiące graczy”. Dodatkowo ich administratorzy będą mogli dostosować zasady zabawy do bieżących potrzeb. Pojawi się też ekonomia, a developerzy chcą umożliwić użytkownikom prowadzenie wojen z innymi żywymi osobnikami lub też chodzącymi trupami.

Kluczowym elementem H1Z1 jest wolność – w otwartym świecie gry gracz będzie mógł robić, co tylko zechce. Można wraz z przyjaciółmi organizować się w gangi ze wspólną siedzibą lub wieść spokojne życie farmera i wymieniać się surowcami z innymi. Zabraknie zdolności oraz punktów i poziomów doświadczenia, nie oznacza to jednak, że nie będzie można dostosować własnej postaci do własnych potrzeb. W produkcji znajdzie się wiele przedmiotów, które umożliwią wyróżnienie bohatera z tłumu. Gdy protagonista zginie, odrodzi się i całkiem możliwe, że zatrzyma posiadaną zbroję i ekwipunek, ale twórcy nie podjęli jeszcze w tym względzie decyzji.

Choć będzie można obrać drogę samotnika, dużą rolę w produkcji odgrywać ma współpraca. Gracze będą działać wspólnie, zbierając zasoby, budując kryjówki i wznosząc większe struktury (osady? Niewykluczone). Nie zabraknie też uzbrojenia – wśród niego pojawią się m.in. koktajle mołotowa, będzie też można korzystać z pojazdów i samolotów – także opcji craftingu. W sieciówce znajdzie się jeszcze cykl dnia i nocy, a także zniszczalne otoczenie.

H1Z1 oparte będzie na modelu F2P, co oznacza, ze rozgrywka będzie darmowa, ale pojawią się mikrotransakcje. Sam projekt powstaje na silniku ForgeLight, a twórcy zamierzają – podobnie jak w przypadku PlanetSide 2 – być transparentni: będą dzielić się wszystkimi informacjami o przebiegu prac ze społecznością graczy. W samą produkcję będzie można zagrać „wkrótce”. Sieciówka ukaże się w pierwszej kolejności na PC (edycja PS4 nie została wykluczona), a wkrótce za 20 dolarów (ok. 60 zł) będzie można wykupić wczesny dostęp do wersji testowej.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 10 kwietnia 2014, 17:50   tirtel

dawno nie było gry F2P o takiej tematyce, samo to może zapewnić produkcji popularnosć.

czwartek, 10 kwietnia 2014, 17:33   Alpharadious

@Fanatik +1.

czwartek, 10 kwietnia 2014, 16:02   Fanatik

"Kluczowym elementem H1Z1 jest wolność – w otwartym świecie gry gracz będzie mógł robić, co tylko zechce" - ja będę chciał zbierać butelki, puszki i demontować złom z PKP, ciekawe czy będzie można. Ewentualnie jarałoby mnie układanie kostki brukowej pod zniszczonymi marketami lub też przetapianie wózków spożywczych na wnyki na zombie.

czwartek, 10 kwietnia 2014, 15:40   egan176

Jeżeli będzie tak jak twórcy zapewniają, to jest szansa że ta gra odbierze tytuł lidera DayZ. Bo na razie nie ma lepszej gry o zombie niż DayZ.

Podobne newsy

Twórcy H1Z1 zwalniają kolejne osoby

News
sobota, 12 października 2019

tworcy-h1z1-zwalniaja-kolejne-osoby Powód? "Wyrównywanie zasobów".

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Kwiecień to miesiąc urodzinowy CD-Action, postanowiliśmy sięgnąć więc do początków magazynu i ze szczególną uwagą przyjrzeć się zamieszczanym w nim reklamom. Na pierwszy ogień idą roczniki 1996 i 1997 – przygotowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które przypominają dawne, prostsze czasy. 

Komentarzy:
20

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z