Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Co chce obejrzeć Hideo Kojima i czym inspirował się pracując nad Metal Gear Solid?

Piotrek66 poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 13:49 News
Hideo Kojima
Hideo Kojima

Gry jako dzieła sztuki są inspirowane innymi dziełami sztuki - to raczej nic dziwnego. A wiecie czym inspirował się Hideo Kojima pracując nad Metal Gear Solid? Albo na co ten "składający się w 70% z filmów" Japończyk chce iść do kina? 

Na swoim Twitterze Hideo Kojima podzielił się swoimi najbliższymi planami związanymi z seansami filmowymi. Co chce obejrzeć twórca Metal Gear Solid? Nie przedłużając – oto co napisał:

Chcę pójść na Wałęsę. Człowieka z nadziei Andrzeja Wajdy. MGS był inspirowany jego Kanałem, choć ludzie w moim zespole tego nawet nie załapali, mimo że film widzieli.

I co wy na to? Okazuje się, że jeden z najsłynniejszych japońskich projektantów ceni sobie naszą rodzimą kinematografię. A do tego czerpie z niej inspiracje.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 23:18   KB1

A jednak przy tworzeniu postaci inspirował się Davidem Bowie&039;m - http:kotaku.com/david-bowie-is-every-metal-gear-solid-character-ever-1554990761

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:52   EastClintwood

nie dadzą rady*

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:51   EastClintwood

Bezmózdzy zazdrośnicy i ludzie którzy chcą zbić karierę polityczną na swoim "udziale" w upadku komunizmu całe szczęście nie dadzą nigdy zniszczyć legendy Wałęsy za granicą. Kij wam w serce.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 20:15   noniewiem

http:www.youtube.com/watch?v=xNhNDrXJyvACudze chwalicie, a swego nie znacie, powiem tyle. A Kanał to jeden z najlepszych filmów wojennych jaki miałem przyjemność ujrzeć.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 17:59   slocik

@Mikel666666
Dobrze gadasz. Ja to o tym fakcie to wiedzilem juz przed samym kojima, bo czym innym mialby sie inspirowac niz starymi polskimi filmami, toz to swiatowa norma w produkcji gier.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 17:43   Koyuki

@Mikel666666 Bo każdy wie, że japońska seria MGS była zainspirowana starym polskim filmem, o którym większość młodych pokoleń nawet nie słyszała. Oczywiście ta inspiracja jest oczywistym faktem.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 15:18   Nox_A15

@Sermaciej - To raczej nie jest żart - Hideo już kilka razy wypowiadał się w temacie filmów i wspominał o tym źródle inspiracji wcześniej. O tym, że reszta zespołu nie podziela jego fascynacji Kanałem również. ;)

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 14:42   Sermaciej

Nie napisał tego pierwszego kwietnia?

poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 14:29   DETHKARZ

aha...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z