Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBoxOff Play: Nowy projekt Techlandu. Streaming gier nad Wisłą?

Adzior czwartek, 3 kwietnia 2014, 18:45 News
BoxOff Play
BoxOff Play

Techland zapowiedział start zamkniętej wersji beta nowego projektu BoxOff Play połączonego z cyfrowym sklepem BoxOff Store. Szczegółów jest bardzo mało, jednak wzmianki o "ewolucji w świecie gier" i kilka innych poszlak sugeruje, że kroi się rodzima usługa streamowania gier.

Ale od początku - co wiemy? BoxOff Play ma być nowatorskim i pierwszym na polskim rynku projektem w swojej klasie. Dziś rozpoczęto zapisy do zamkniętej wersji beta. Wraz z jej startem mamy dowiedzieć się więcej. Tyle, jeśli spojrzymy na oficjalne informacje.

Ale! Na stronie zapisów do bety widzimy kilka ciekawych detali. Widoczne ikonki tworzą slogan "od razu, bez limitów, tam gdzie chcesz", zaś ich wygląd kojarzy się jednoznacznie z interfejsami odtwarzania filmów na YouTube, Vimeo i innych serwisach tej kategorii. Nowy projekt może więc mieć sporo wspólnego z odtwarzaniem przekazu wideo. A ponieważ ma być to platforma związana z grami, cloud-streaming nasuwa się na myśl w pierwszej kolejności. Interaktywne strumienie wideo i tak dalej, czyli wszystko, na czym budowano OnLive i co chce wykorzystać Sony w PlayStation Now.

Partnerem projektu jest firma OXYCOM, oferująca różne pakiety oprogramowania dla firm. Wszystkie z nich łączy poza twórcami jeden element - opierają się na technologii chmury, bez której streamowanie gier na odległość bez nośników nie może działać.

Kiedy w branży rozpoczęły się dyskusje o OnLive, Gaikai i reszcie pretendentów do cloud-streamingowego tronu, jako wyzwanie wskazywano odległość między klientem a serwerem i związane z tym opóźnienia. Być może ktoś pomyślał, że zamiast czekać, aż usługi z zagranicy rozwiną się globalnie i spójnie oplotą świat serwerowniami, lepiej pokombinować z rozwiązaniem lokalnym.

Albo mam urojenia i szukam dziury w całym. Tak też może być, próbowałem ostatnio wyłączyć budzik przez Spotify. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Techland,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 4 kwietnia 2014, 14:29   Bargal1

A nie, przepraszam, słusznie - Boxoff Store jest sklepem, a to jest BoxoffPlay - być może jakaś usługa

piątek, 4 kwietnia 2014, 14:26   Bargal1

Crunchipz chyba ma rację, jak wszedłem w link w artykule, to u góry na zakładce wyświetlił mi się tytuł strony: "Sklep z grami - BoxoffPlay - Boxoff Store

piątek, 4 kwietnia 2014, 14:19   tommy50

Streaming od Polskiego developera? Czemu nie?
Niech tylko zrobią reasekurację z cdp.pl (i dadzą wszystkie trzy wiedzminy) i wchodzę w to.Zagrać w wiedźmina 3 na full detali na starym laptopie z "integrą"? To byłoby naprawdę coś.
Co z tego wyjdzie? Poczekamy zobaczymy.

piątek, 4 kwietnia 2014, 10:27   Crunchipz

"Sklep z cyfrową dystrybucją gier stworzonych i dystrybuowanych przez Techland. Wejdź na http:boxoffstore.pl/pl/" 0 oto opis na fanpage&039;u całego przedsięwzięcia. Może być to po prostu ich nowy sklep, a nie usługa jak OnLive czy Gaikai. No, chyba że dostępne będą produkcje właśnie Techlandu... to w miarę się zgadza.

piątek, 4 kwietnia 2014, 9:51   Takelot

@WujeQYodla"Lipny CS", heh :D

piątek, 4 kwietnia 2014, 7:19   Raddenson11

Mam problem... Ani z telefonu, ani z komputera. Jak jestem niezalogowany, to ta strona się ładuje. Ale jak chcę się zapisać na testy po zalogowaniu, to jest tylko pusta strona... :/

czwartek, 3 kwietnia 2014, 22:36   Szpagin

Ciekawe, ciekawe. Do tej pory problemem były lagi spowodowane odległością od serwerów, więc cieszy, że ktoś próbuje wprowadzić cloud streaming na polskie poletko. Choć sam nie przepadam za takimi rozwiązaniami, nie zaszkodzi mieć alternatywę.

czwartek, 3 kwietnia 2014, 20:06   WujeQYodla

Ja też się zapisalem.
@Prometheus
OValve to juz nie wspominaj od 3 lat nie ma niczego ciekawego, tylko dota i lipny cs

czwartek, 3 kwietnia 2014, 19:37   Hackind

A co tam, zapisałem się :)

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Techland wciąż zwleka z wejściem na giełdę, dalej milczy na temat daty premiery Dying Light 2

News
czwartek, 5 marca 2020

techland-wciaz-zwleka-z-wejsciem-na-gielde-dalej-milczy-na-temat-daty-premiery-dying-light-2 Jednocześnie wyniki finansowe firmy są co najmniej zadowalające.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To edycja izolacyjno-urodzinowa – wszak pierwszy numer CDA pojawił się w kioskach w kwietniu 1996 roku. Z tej okazji redaktorzy wspominają swoje pierwsze spotkanie z CD-Action i czekaja na wasze historie.

Komentarzy:
10

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
13

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z