Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNotch odpowiada Bleszinskiemu i zdradza co nieco o Minecrafcie w wersji na gogle VR

Piotrek66 piątek, 28 marca 2014, 15:33 News
pc
Notch
Notch

Gdy tylko gruchnęła wieść, że Facebook przejmuje Oculus Rifta, Markus Persson – znany szerzej jako Notch – niemal natychmiastowo oświadczył, że anulował prace nad Minecraftem w wersji na gogle VR. Teraz zdradził co nieco o edycji szykowanej z myślą o rzeczywistości wirtualnej.

Odpowiadając za pośrednictwem Twittera Cliffowi Bleszinskiemu, który wczoraj zarzucił Notchowi, że zachowuje się, jak „nadąsany dzieciak zabierający piłkę do domu”, Markus Persson zdradził co nieco o Minecrafcie w wersji na Oculus Rifta. Jak pisze:

CliffyB, jeden z inwestorów Oculusa, nazwał mnie „nadąsanym dzieciakiem”, bo anulowałem Minecrafta. A żebyście wiedzieli, że jestem! […]. Poza tym „piłką, którą zabrałem do domu” była potencjalna, darmowa wersje Minecrafta zaprojektowana po to, by promować VR.

Bleszinski nie był jedynym człowiekiem, który skrytykował Notcha. Palmer Luckey, jeden ze współzałożycieli Oculus VR, stwierdził na Facebooku, że Persson ma swoją wersję Rifta od roku i nawet nie wypróbował dostępnego od jakiegoś czasu moda Minecrafta, który pozwala uruchomić grę na goglach rzeczywistości wirtualnej. Podkreśla, że projektant jest „bardzo fajnym gościem”, ale dodaje jednocześnie, że „bardzo łatwo <anulować> projekt, nad którym nie zaczęło się jeszcze nawet pracować”.

Zarzuty te Notch odparł w rozmowie z serwisem Kotaku, w którym wyjawił, że do tej pory powstało kilka prototypów Minecrafta w wersji na Oculus Rifta, a pracowała nad nimi ekipa odpowiedzialna za mobilną edycję produkcji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Facebook, Oculus Rift, logiczna, Mojang, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 31 marca 2014, 6:44   xXkamoskiXx

się myli. Dziękuję za uwagę i wybaczcie, że się rozpisałem, bo denerwuje mnie to że ludzie mają problem, że twórcy OR mają za co rozwijać projekt. Sorry, ale tak to właśnie wygląda.

poniedziałek, 31 marca 2014, 6:43   xXkamoskiXx

I by mieli za co rozwijać swój projekt. To się liczy. I przestańcie się w końcu o to rzucać i tak, Notch zachowuje się jak dziecko! Nie, bo nie! Nie dam wam, bo moje ileś tam wygląda przy FB biednie. Głupi, nadąsany. Szanują go a wyrażanie własnego zdania, ale kiedy jest głupie, to jest głupie i już Nie można każdego jego słowa uznawać jako świętą, niepodważalną prawdę. Bo tak nie jest. I mam nadzieję, że minecraftowe dzieciaki, które patrzą na niego, jak na Boga, zrozumią, że jest tylko człowiekiem i też

poniedziałek, 31 marca 2014, 6:42   xXkamoskiXx

Popieranie Notch&039;a, tak bardzo. Oculus Rift dostał wsparcie finansowe. Dostał wszystko czego potrzebował, żeby prężnie się rozwijać, a Max 1/2 pieniędzy facebooka, zostanie przeznaczona do konstrukcji OR na funkcje społecznościowe. Ludzie! Z waszych komentarzy, wnioskujecie, że oni dostając wsparcie, nagle przestaną pracować... Bo nie wiem. Nie da się tego logicznie wyjaśnić. To czy wsparła ich jedna korporacja, czy pierdyliard ludzi na kickstarterze, to bez różnicy! Liczą się pieniądze dla twórców.

niedziela, 30 marca 2014, 12:39   bgt56yhn

Lepiej wrócić do domu z piłką, niż bez piłki

niedziela, 30 marca 2014, 8:49   zlyporucznik

Notch, jako jeden z niewielu tworcow, ktorzy moga sobie pozwolic na calkowite ignorowanie wielkich tuzow branzy wydawniczej mowi zazwyczaj to co wszyscy mysla,ale boja sie palic za soba mosty.

sobota, 29 marca 2014, 18:28   richter5

@Ad-M Przecinek w złym, miejscu.
@Kedzioras Popieram. To strasznie dobija, jak wszędzie wciskane są te facebookowe wtyczki. Zwłaszcza ostatnio znalazło to miejsce w jakiejś wysokobudżetowej produkcji, jeśli dobrze kojarzę. A co dopiero będzie, jak FB urośnie do takiego potentata jak np. Valve...

sobota, 29 marca 2014, 15:29   Ad-M

Notch za każdym razem pokazuje, ze jest tylko idiotą któremu się poszczęściło.... Takimi, rzeczami jak ten komentarz, można tylko wkurzyć fanów minecrafta - nie sądzę, żeby ktokolwiek inny płakał z braku Minecrafta na OR.

sobota, 29 marca 2014, 14:46   kuba9519

Poza tym śmieszne są te człowieczki, które go najeżdżają w komentarzach. Jakby to była jego wina, że wszystkim serwisom odbija na jego punkcie i muszą go wszędzie cytować...

sobota, 29 marca 2014, 14:43   kuba9519

Nic dziwnego, że Notch strzelił focha. Wcześniej wsparł Oculus Rift $10000, a oni go sprzedali Facebookowi. Też bym się obraził. :P

sobota, 29 marca 2014, 13:45   loccothan

he he da się go lubić :-) ma w końcu prawo do swego JA i Poglądów :-)

Podobne newsy

Minecraft trafi do pecetowego Xbox Game Passa. Nowa aktualizacja zapowiedziana [WIDEO]

News
poniedziałek, 18 października 2021

minecraft-trafi-do-pecetowego-xbox-game-passa-nowa-aktualizacja-zapowiedziana-wideo Czy również mieliście wrażenie, że w waszym Minecrafcie brakowało właśnie żab, kijanek i błota?

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z