Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITOculus VR nie straci niezależności przez Facebooka - wręcz przeciwnie

spikain środa, 26 marca 2014, 19:33 News
Oculus Rift - drugi model developerski
Oculus Rift - drugi model developerski

Palmer Luckey, współzałożyciel Oculus VR, odniósł się dzisiaj do obaw fanów związanych z przejęciem firmy przez Facebooka. Wygląda na to, że nie ma się czego bać.

Luckey napisał na Reddicie:

Przykro mi, że jesteście zawiedzeni. Szczerze mówiąc, gdybym był na waszym miejscu, moje pierwsze wrażenie byłoby pewnie takie samo! Jest wiele powodów, dla których dobrze się stało, wiele z nich nie podano jeszcze publicznie.

Odniósł się też do wielu narzekań komentujących. Po pierwsze, Oculus VR nadal będzie działało niezależnie - dzięki finansowaniu Facebooka ponoć bardziej niezależnie niż do tej pory. Oculus VR będzie mogło zrobić własny sprzęt, zamiast - jak dotychczas - polegać na kawałkach wyjętych ze smartfonów. Nikt nie będzie też śledzony, nie zostaną dodane reklamy ani żadna inna inwazyjna uciążliwość.

Ponadto, Oculus Rift nadal będzie służył przede wszystkim do grania, ale może pomóc również w komunikacji, edukacji, treningu, rehabilitacji czy oglądaniu filmów.

Wielu obawiało się, że do używania Oculus Rift trzeba będzie mieć konto na Facebooku - nie trzeba będzie. Umieszczenie reklam to decyzja po stronie twórcy gry, nie urządzenia, więc tego też nie musimy się obawiać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Oculus Rift,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 29 marca 2014, 14:13   hydro9

"Ponadto, Oculus Rift nadal będzie służył przede wszystkim do grania" wszystko fajnie, ale ja nie znoszę MMO, a to urzadzenie było tworzone głównie dla gier singlowych i horrorów i to w tym celu większość ludzi chciała je mieć. A ja jestem singlowcem, więc mogę się martwić dalej

czwartek, 27 marca 2014, 14:05   KoichiSan

Coś jak z Online Gamer. Zbierali 25k na to by OG dalej się pojawiał a teraz jak przebili tą sumę ogłosili, że to będzie ostatni sezon. Za dużo dymania ludzi na tym KS.

czwartek, 27 marca 2014, 9:14   paintball_X

"Jest wiele powodów, dla których dobrze się stało. Jednym z nich jest fakt, że mam teraz 400 milionów w kieszeni. Więc sami rozumiecie gdzie was teraz mam."- Palmer Luckey

czwartek, 27 marca 2014, 5:25   MeSSer

To są bzdury jakieś. Czy ktokolwiek wierzy, że FB dało 2 mld za nic ?

czwartek, 27 marca 2014, 0:05   spidymaster

Więc mamy mu uwierzyć na słowo?? Całe szczęście, że Sony wreszcie ma coś swojego, ta firma przynajmniej nie kradnie pieniędzy i zaufania od ludzi, tylko sama płaci za badania. Kickstarter miał zapewniać niezależność, a tu... Decyzji o zakupie Oculusa nie podjąłem, ale mam spore wątpliwośći, żeby urządzenia szpiegowskie najbardziej nie-zaufanej firmy zakładać na głowę...

środa, 26 marca 2014, 23:49   Sabi

Damage control, damage control. "H-h-he, s-spoko, chłopaki, ja t-tylko p-przehandlowałem wasze zaufanie i marzenia, co z tego, że dużą część w bezwartościowych akcjach FB, a-a-a-ale Mr Z zapewniał mnie, ze wszystko będzie w porządku! A on tylko prawdę mówi, w życiu by nie skłamał!". A ludzie na KS ponownie zrobieni w balona.

środa, 26 marca 2014, 23:44   Szpagin

@ufooo: nie muszą wrzucać reklam, by zarabiać. To zresztą głupi pomysł, który odstraszyłby użytkowników. Wystarczy pobierać opłaty licencyjne za wykorzystywanie Oculusa w grach (coś jak z silnikiem graficznym). Skoro studia są w stanie płacić za silniki dedykowane generowaniu realistycznych drzew, chętni by się znaleźli.

środa, 26 marca 2014, 23:36   ufooo

I mam tak po prostu uwieżyć że FB kupuje OR za "pierdyliard" dolarów i w zamian nie będzie chciał umieścić w nim żadnych reklam? Przecież to dla nich nieopłacalne, a nie mogę sobie tego wyobrazić że Pan Zuckerberg robi to bezinteresownie. Kiedyś może bym uwieżył , ale teraz wszystkich obchodzi tylko żeby "hajs się zgadzał".

środa, 26 marca 2014, 22:56   zaraz0szaleje

To już nie mój problem panie Luckey. Jeden klient wam odpadł. Znajdą się zapewnie inni na moje miejsce, więc nie ma o co kruszyć kopii. Rezygnuje, bo mogę : )

środa, 26 marca 2014, 22:50   GolemDorfl

@slocik
Oczywiście, że damage control.
@Daridar
Nie chodzi o samego FB, ale o Kickstartera. Ludzie wierzyli, że dzięki niemu mogą wspierać twórców niezależnych. Sprzedaż OR dla FB stwarza pewnien precedens, który mogą w przyszłości wykorzystywać inne korporacje. Po co wywalać kasę na działy badawcze i nowe projekty? Kupimy gotowy i sprawdzony projekt z Kickstartera. Wstarczy tylko uważnie obserwować co jest popularne i co zyskuje największe wsparcie. Potem transakcja i trzepiemy kasę.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski
Redaktor naczelny
My loony bun is fine, Benny Lava.

Podobne newsy

Oculus Quest: Nowe samodzielne gogle VR przepustką na spotkanie z Darthem Vaderem [WIDEO]

News
czwartek, 27 września 2018

oculus-quest-nowe-samodzielne-gogle-vr-przepustka-na-spotkanie-z-darthem-vaderem-wideo Vader Immortal będzie jedną z 50 gier startowych.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z