Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBrytyjscy szpiedzy chcieli wykorzystać Kinecta do śledzenia użytkowników

Piotrek66 piątek, 28 lutego 2014, 14:46 News
Xbox Kinect
Xbox Kinect

Kiedy Microsoft ujawnił, że Kinect jest niezbędny do działania Xboksa One, a sensor będzie mógł być cały czas włączony, pojawiły się obawy, że może zostać wykorzystany do szpiegowania użytkowników. Mogły być uzasadnione – do internetu wyciekły informacje, z których wynika, że chciano wykorzystać Kinecta do śledzenia graczy.

Kontynuując zapoczątkowaną informacjami Edwarda Snowdena o programie Prism dziennik The Guardian ujawnia kolejne szczegóły dotyczące szpiegowania internautów. Z najnowszych dokumentów ujawnionych przez dziennikarzy wynika, że brytyjska agencja szpiegowska GCHQ wraz z amerykańskim Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) przygotowała projekt Optic Nerve. W jego ramach zbierane były zdjęcia użytkowników czatu w serwisie Yahoo zrobione – oczywiście bez wiedzy samych zainteresowanych – przez kamerki internetowe. W ciągu sześciu miesięcy w 2008 roku zgromadzono fotografie i zapisy rozmów zawierające seksualne podteksty 1,8 miliona osób.

To jednak nie wszystko. Ważniejszy – przynajmniej z punktu widzenia posiadaczy konsol Microsoftu – jest fakt, że GCHQ było zainteresowane wykorzystaniem Kinecta (wspomina się o wersji kompatybilnej z X360, ale tylko dlatego, że wówczas nie było XBO) w swoim programie szpiegowskim ponieważ generuje „normalny ruch internetowy”. Agencja wraz z NSA pracuje też nad stworzeniem precyzyjniejszych narzędzi wykrywania twarzy oraz oczu. W samych dokumentach znalazło się porównanie do Raportu mniejszości.

Co na to Microsoft? Oczywiście przedstawiciele firmy w rozmowie z serwisem MCV zdementowali te doniesienia, twierdząc, że gigant z Redmond „nigdy nie słyszał o tym programie”. Jasne.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Microsoft Kinect, Xbox One, Microsoft Game Studios, Microsoft Polska,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 3 marca 2014, 17:28   Krax

Paladyn_Rage właśnie w taki nie inny sposób lokalizuje się obecnie przestępców których trudno wyśledzić... czy ci się to podoba czy nie.
Despero23... Sabi...
mam to gdzieś:V wolność słowa, treści i formy:P

niedziela, 2 marca 2014, 8:33   Paladyn_Rage

... strony nie do końca dobrym rozwiązaniem jest, by nad przyzwoitością narodu (świata) czuwał amerykańsko-brytyjski tandem wywiadowczy.

niedziela, 2 marca 2014, 8:32   Paladyn_Rage

Wiedzieli, nie wiedzieli, kogo to obchodzi? Bardziej istotny jest tutaj fakt, że ta zamorska latarnia wskazująca drogę do wolności i demokracji wiedzie do krainy rodem z powieści Orwella. W każdej chwili mogą swojego, ba, nawet cudzego obywatela wywlec za fraki, posadzić w pokoju i zażądać podpisania notki na sąsiada. Nie chce? No to zaszantażujemy, że dusił węża do Tomb Raidera. Z jednej strony zmniejszy się liczba osób ociemniałych, bo ludzie przestaną praktykować samogwałt (konsola patrzy!) Z drugiej

sobota, 1 marca 2014, 14:39   Maciejus92

"Jasne"
Ojej, mały Piotruś jest zdenerwowany, dobrze, że na tym nie cierpi profesjonalizm strony

sobota, 1 marca 2014, 13:08   guru0007

Przeciesz to oczywiste kamera i mikrofon działająca 24h/7 podłączona do internetu w domu setek ludzi przeciesz to się aż prosi o szpiegowanie troche wyobraźni

sobota, 1 marca 2014, 13:07   Sabi

@Kricz Nie chodzi tu jedynie o gramatykę (chociaż poszanowanie dla własnego języka też się liczy). Także o to, aby... podczas... czytania... takiego... tekstu... czytającego... nie... ogarniała... coraz... większa... chęć... wyrwania... piszącemu... co... paru... męskich... części... Tak samo, jak pisaniebezużyciaspacjiiznakówinterpunkcyjnychAJAKWDODATKUNACAPSIETONUŻODLOTTOTALNY. Rozumiesz?

piątek, 28 lutego 2014, 20:43   Kricz

Grammar nazi always on duty.

piątek, 28 lutego 2014, 20:31   Despero23

@Krax Wygugluj jak się używa wielokropka i wróć kiedy się nauczysz.

piątek, 28 lutego 2014, 18:25   Krax

@MrMleczko wątpie by to się odbywało w ten sposób bo Microsoft to nie jest firma...a korporacja z radą nadzorcza itp... to wygląda raczej na zasadzie: werbujemy jednego z pracowników firmy na gadke o dobru ojczyzny, albo po prostu za drugą wypłatę powiedzmy z kieszeni CIA...
btw prawdopodobnie nsa lub inna służba przegląda naszą pocztę(no 1/10) w trakcie drogi z serwera na serwer... i niema w tym nic nadzwyczajnego kiedyś podsłuchiwano tylko telefon... teraz robi się to trochę inaczej.

piątek, 28 lutego 2014, 17:19   MrMleczko

@Krax
Podejrzewam że każdego nie pytają a nawet jak pytają to nie jest to pytanie a żądanie zresztą MS i wielu innym firmom już udowodniono zostawianie tylnych furtek dla nsa
a szpiegowanie przez kamerki potwierdza że wszyscy mający obiekcje co do obowiązkowość kamerki nagrywającej i słuchającej 24/7 nawet gdy konsola jest wyłączona mieli racje

Podobne newsy

XBO czy PS4? Krótki film na podstawie flejmu z komentów na YouTube [WIDEO]

News
środa, 25 grudnia 2013

xbo-czy-ps4-krotki-film-na-podstawie-flejmu-z-komentow-na-youtube-wideo Od jakiegoś czasu na YT pojawiają się fantastyczne filmy, w których aktorzy "rekonstruują" kłótnie z komentarzy pod jakimiś filmikami. W jednym z nich postanowiono odegrać rozmowę o wyższości PS4 nad XBO (i na odwrót), która wydarzyła się w komentach pod filmem z konferencją prasową Xboksa. Doskonałe.

Komentarzy:
23

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Siedzę w domu po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ciągle tylko jem, śpię albo gram w gry. Niech mnie ktoś uratuje!

Komentarzy:
1

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z