Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kickstarter zaatakowany przez hakerów. Wyciekły dane

Piotrek66 niedziela, 16 lutego 2014, 14:25 News
Kickstarter
Kickstarter

Macie konto na Kickstarterze? Jeśli lubicie wspierać obiecujące projekty, to na pewno – jeśli tak, to powinniście zmienić hasło. Niedawno serwis padł ofiarą hakerów, o czym poinformowali jego przedstawiciele. Wyciekły dane.

Yancey Strickler, dyrektor generalny Kickstartera, poinformował, że około 12 lutego doszło do ataku hakerów, w wyniku którego intruzi uzyskali dostęp do serwerów serwisu. Wykradziono dane, ale na szczęście nie znalazły się wśród nich informacje o kartach kredytowych. Strickler podkreślił, że tylko dwa konta w jego portalu zachowywały się podejrzanie, a administratorzy podjęli już stosowne kroki, by wyeliminować dziurę w zabezpieczeniach.

Jak pisze:

Informacje, do których uzyskano dostęp, obejmują nazwy użytkownika, adresy mailowe, adresy zamieszkania, numery telefonów i zaszyfrowane hasła. Prawdziwe hasła nie zostały odkryte, ale oszuści z odpowiednią mocą obliczeniową mogliby złamać szyfr, zwłaszcza, jeśli hasło byłoby słabe.

Dlatego też Strickler radzi wszystkim użytkownikom zmianę haseł. Podkreśla też, że wraz ze swoją ekipą postara się, by do podobnej sytuacji już nie doszło – w tym celu poprawiono zabezpieczenia. Przeprasza też za włam, zaznaczając, że serwisowi zależy na wysokich standardach ochrony.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Ciekawostki,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Podobne newsy

Patrice Desilets zakłada nowe studio - Panache Digital Games

News
czwartek, 13 listopada 2014

patrice-desilets-zaklada-nowe-studio---panache-digital-games Patrice Desilets, który niegdyś pracował nad grami z serii Assassin’s Creed, się nie poddaje – po zakończonych niepowodzeniem próbach współpracy z Ubisoftem i THQ, projektant postanowił założyć własne studio. Czym się zajmie?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z