Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITParadox Interactive nie jest już wydawcą Mount & Blade

Piotrek66 wtorek, 4 lutego 2014, 12:09 News
pc PC
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Pierwsza część Mount & Blade – RPG w otwartym świecie przypominającym nasze średniowiecze – wraz z dwoma rozszerzeniami została wydana przez Paradox Interactive. Ale to już przeszłość – kilka dni temu firma straciła prawa do serii, nad którymi pełną kontrolę mają ponownie twórcy cyklu ze studia TaleWorlds Entertainment. W zamian gracze otrzymali jednak pewien prezent.

1 lutego Paradox Interactive przestał być wydawcą serii Mount & Blade – pełne prawa do cyklu odzyskało studio TaleWorlds Entertainment, które pracuje nad pełnoprawną kontynuacją, czyli Mount & Blade II: Bannerlord. Nie wiadomo jednak, kto zajmie się wydaniem gry.

Przedstawiciele Paradox Interactive podziękowali fanom za wspólną przygodę i podarowali im pożegnalny prezent. Posiadacze Mount & Blade (nie wiadomo czy chodzi o podstawkę czy samodzielne rozszerzenie, ale prawdopodobnie nie ma to znaczenia) otrzymali za darmo klucz do alphy sieciowej Magicki: Wizard Wars w ramach wczesnego dostępu na Steamie – to oznacza, że dostaną też pełną wersję, gdy tylko ta się ukaże.

Aha – Paradox Interactive zamierza wkrótce zamknąć na swoim forum dział poświęcony Mount & Blade i kieruje użytkowników na strony studia TaleWorlds Entertainment.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 lutego 2014, 10:17   ExpertPL

Jeżeli ktoś jeszcze nie dostał Wizard Wars to najprawdopodobniej już nie dostanie. Ja posiadam Mount & Blade Warband i Wizard Wars otrzymałem w ten same dzień co Paradox opublikował informację, czyli 1 lutego.

wtorek, 4 lutego 2014, 23:06   Meon

Hahaha, a ja mam tylko M&B : Ogniem i Mieczem z przeceny na cdp.pl . I dlatego najprawdopodobniej nie dostanę nic. A może ? Chyba jeszcze będę się łudził przez dzień lub dwa lata

wtorek, 4 lutego 2014, 21:03   paankracyk

@Xerber - no właśnie, news powinien być krótki i treściwy. Jeśli treści jest na jedno, góra dwa zdania nie tworzysz z tego trzech akapitów tekstu tylko po to, by nabić wierszówkę. A tak w kółko czytasz o tym samym.

wtorek, 4 lutego 2014, 20:35   szymczakz

Ja tylko czekam na start preorderów Bannerlorda i mój hajp osiągnie poziom zagrażający zdrowiu.

wtorek, 4 lutego 2014, 20:35   MantroX

Dzięki za info, sprawdziłem swojego steama i proszę - jest nowa gra. W życiu bym nie zauważył, gdybym nie wiedział czego szukać, szczere dzięki!

wtorek, 4 lutego 2014, 17:50   Xerber

@paankracyk - to niby o czym miał jeszcze Piotrek napisać, żeby zadowolić twoje gusta?
Nie popadajcie w paranoję, ludzie! News to news - ma być krótki i treściwy, a ten taki jest.

wtorek, 4 lutego 2014, 16:52   paankracyk

Jeżeli widzę post w którym pierwszy akapit jest niemal powtórzeniem leadu, drugi jedynie jego nieznacznym rozwinięciem i... wtedy post się kończy to już wiem, że jest to ten dodany przez Piotrka...

wtorek, 4 lutego 2014, 16:25   Wuwu1978

Dzięki za newsa, bo nawet bym nie zauważył, że w mojej bibliotece steamowej pojawiła się Magicka: Wizard Wars ;) .

wtorek, 4 lutego 2014, 14:55   DrzewoMocy

Też dostałem magickę a mam tylko warbanda.

wtorek, 4 lutego 2014, 14:47   Paindemonium

To stąd mam te nową Magickę na steamie :) No fajnie.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z