Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Następca Remember Me jednak powstanie. Dontnod Entertainment wcale nie zbankrutowało

spikain piątek, 31 stycznia 2014, 16:45 News
Remember Me
Remember Me

Jeśli przeczytaliście gdzieś dzisiaj informacje na temat bankructwa Dontnod Entertainment, studia odpowiedzialnego za Remember Me, z przyjemnością was pocieszamy: to stek bzdur. Prezes Oskar Guilbert wyjaśnił, że o żadnym bankructwie nie ma mowy.

Czarne chmury zebrały się dzisiaj nad internetem, kiedy rozniosła się wieść o bankructwie Dontnod, twórców Remember Me. Jednak w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry prezes studia, Oskar Guilbert, zdementował pogłoski, które najprawdopodobniej wyniknęły z błędów w przekładzie z języka francuskiego.

Krążą jakieś plotki na temat bankructwa Dontnod. Nie ma żadnego bankructwa, Dontnod nie zbankrutowało.

Znajdujemy się w tej chwili w fazie, którą we Francji nazywa się sądową reorganizacją, co pozwala nam przystosować naszą linię produkcyjną do nowej sytuacji.

Guilbert ujawnił też dość ogólnikowe informacje dotyczące przyszłości firmy:

Zaczęliśmy pracę nad nowymi projektami, a te projekty potrzebują trochę inwestycji. Dlatego zdecydowaliśmy się zmienić rozmiar firmy, by dostosować się do potrzeb. To wymagało sądowej reorganizacji.

Negocjujemy również blisko z pewnym dużym partnerem; oczywiście nie mogę ogłosić teraz nazwy, ale rozmawiamy na temat naszego następnego projektu z jednym z czołowych wydawców.

Miejmy więc nadzieję, że wszystko ułoży się po myśli studia i wkrótce ujrzymy kolejną jego produkcję.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 31 stycznia 2014, 23:03   zero1zero3

Paradoksalnie ta gra wyparowała mi z pamięci i dopiero teraz sobie o niej przypomniałem.

piątek, 31 stycznia 2014, 21:43   spikain

@Angrenbor: "Następca" to nie jest słowo wymyślone przez ludzi związanych z branżą grową. Mighty No. 9 jest następcą Mega Mana bo został stworzony przez jego autora. To nie jest aż tak hermetyczne określenie, żeby musiało koniecznie oznaczać sequel.

piątek, 31 stycznia 2014, 21:39   Angrenbor

@spikai
O nie, następca jest ściśle powiązany ze swoim prekursorem i dziedziczy wiele jego cech, ale w przypadku gier jest to jeszcze bardziej szczegółowe. Nie nazwiesz chyba Skyrima następcą (następcą w czym? byciu topowym tytułem?) Fallouta, choć to ten sam wydawca, bodajże ten sam engine i wiele mechanizmów, czy GTA V następcą Maksa Payne&039;a 3 - sytuacja analogiczna. Prędzej można tu powiedzieć o spadkobiercy pewnych rozwiązań i mechanik, ale, choć to wyrazy o podobnym znaczeniu, nie są one tożsame.

piątek, 31 stycznia 2014, 18:45   Abyss

I bardzo dobrze. Remember Me miało w sobie sporo potencjału i wcale taką znowu złą grą nie było. Dontnod jak najbardziej należy się kolejna szansa.

piątek, 31 stycznia 2014, 18:33   spikain

@Angrenbor: "Następca Remember Me" oczywiście nie musi być sequelem, ale po prostu grą tego samego studia.

piątek, 31 stycznia 2014, 18:02   TruthDefender

Giera była całkiem fajna, i na pewno miała bardzo ciekawą fabułę. Z chęcią zagrałbym i w dwójkę:)

piątek, 31 stycznia 2014, 17:53   Angrenbor

Zapowiedziano już w ogóle RM2, że wspominacie o zagrożeniu tego projektu? Bo Guilbert o żadnej konkretnej grze nie wspomina.

piątek, 31 stycznia 2014, 17:29   zoldator

Za każdym razem kiedy słyszę o tej grze pierwsze co mi przychodzi do głowy to "Zapomniałem o Remember Me...".

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Wiosnobranie w muve.pl - dzień 5. Dark Souls, Max Payne 3...

News
sobota, 12 kwietnia 2014

wiosnobranie-w-muvepl---dzien-5-dark-souls-max-payne-3 Wiosnobranie w muve.pl nie zwalnia tempa. W przedostatnim dniu wyprzedaży taniej można zdobyć m.in. Dark Souls.

Komentarzy:
57

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z