Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony Online Entertainment wyłączy kilka swoich gier, w tym Free Realms

Piotrek66 poniedziałek, 27 stycznia 2014, 12:28 News
Free Realms
Free Realms

Free Realms i Star Wars: Clone Wars Adventures – wydane odpowiednio w 2009 i 2010 roku – to niezłe sieciówki przygotowane z myślą o najmłodszych, które cieszyły się sporą liczbą graczy. Ale to było kiedyś – teraz najwyraźniej nie jest tak różowo. Obie produkcje są bowiem dwiema spośród kilku, którym Sony Online Entertainment zamierza wkrótce wyłączyć wtyczkę.

W zorganizowanej na Reddicie sesji „pytań i odpowiedzi” (AMA) John Smedley, prezes Sony Online Entertainment, poinformował, że jego firma zamierza wyłączyć serwery kilku swoich sieciówek – Free Realms, Star Wars: Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online.

Pierwsze pod cyfrowy topór pójdą Free Realms oraz sieciowe „wojny klonów” – obie, stworzone z myślą o najmłodszych graczach, produkcje odejdą z tego padołu łez już 31 marca. Kilka miesięcy dłużej – do 31 lipca – działać będą natomiast dwa kolejne MMO: Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online.

Skąd jednak decyzja o wyłączeniu serwerów wszystkich czterech gier? Smedley tłumaczy, że chodzi – jakżeby inaczej – o pieniądze. Aktualizowanie kodu tych produkcji, by były kompatybilne z najnowszymi poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa, jest nieopłacalne – Sony Online Entertainment nie dysponuje odpowiednimi środkami. Szczególnie, że i tak na utrzymywaniu serwerów takiego Vanguarda firma od jakiegoś czasu była stratna, więc i tak długo ten tytuł działał.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 stycznia 2014, 19:35   rumbur

Ciekawe, przecież jeszcze kilka lat temu Free Realms zarabiało na siebie całkiem dobrze...

Podobne newsy

Kolejne zmiany w uniwersum Star Wars. Nowe gry będą kanoniczne

News
czwartek, 9 października 2014

kolejne-zmiany-w-uniwersum-star-wars-nowe-gry-beda-kanoniczne Dotychczasowe gry Star Wars nie były kanoniczne i stanowiły część tzw. Expanded Universe – zgodnego co prawda z filmową sagą, ale nieoficjalnego. Gdy jednak Disney przejął prawa do serii, firma wprowadziła własne zasady. Jedną z nich jest fakt, że – o czym poinformowali właśnie przedstawiciele koncernu – kolejne gwiezdnowojenne gry będą już wchodziły do kanonu.

Komentarzy:
19

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Najświeższa odsłona jedna z najpopularniejszych serii w historii gier w końcu ma wersję pecetową. Na dobrym sprzęcie wygląda ona – co oczywiste – lepiej niż edycje konsolowe. Mniej oczywiste są stojące za tym wszystkim technologie.

Komentarzy:
9

Deliverance robi wiele, by oddać sprawiedliwość średniowiecznym fechmistrzom. Wraz z zawodowymi szermierzami postanowiliśmy sprawdzić, ile system walki ma wspólnego ze sposobem, w jaki posługiwano się bronią w XV-wiecznych Czechach.

Komentarzy:
1

Kilka niezależnych, zbliżonych do firmy źródeł podało nam informacje o zamknięciu studia. 

Komentarzy:
16

…który zamienił desktopa na cienkiego gamingowego laptopa z technologią Max-Q. I teraz bardzo tego żałuje. 

Komentarzy:
68

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z