Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony Online Entertainment wyłączy kilka swoich gier, w tym Free Realms

Piotrek66 poniedziałek, 27 stycznia 2014, 12:28 News
Free Realms
Free Realms

Free Realms i Star Wars: Clone Wars Adventures – wydane odpowiednio w 2009 i 2010 roku – to niezłe sieciówki przygotowane z myślą o najmłodszych, które cieszyły się sporą liczbą graczy. Ale to było kiedyś – teraz najwyraźniej nie jest tak różowo. Obie produkcje są bowiem dwiema spośród kilku, którym Sony Online Entertainment zamierza wkrótce wyłączyć wtyczkę.

W zorganizowanej na Reddicie sesji „pytań i odpowiedzi” (AMA) John Smedley, prezes Sony Online Entertainment, poinformował, że jego firma zamierza wyłączyć serwery kilku swoich sieciówek – Free Realms, Star Wars: Clone Wars Adventures, Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online.

Pierwsze pod cyfrowy topór pójdą Free Realms oraz sieciowe „wojny klonów” – obie, stworzone z myślą o najmłodszych graczach, produkcje odejdą z tego padołu łez już 31 marca. Kilka miesięcy dłużej – do 31 lipca – działać będą natomiast dwa kolejne MMO: Vanguard: Saga of Heroes oraz Wizardry Online.

Skąd jednak decyzja o wyłączeniu serwerów wszystkich czterech gier? Smedley tłumaczy, że chodzi – jakżeby inaczej – o pieniądze. Aktualizowanie kodu tych produkcji, by były kompatybilne z najnowszymi poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa, jest nieopłacalne – Sony Online Entertainment nie dysponuje odpowiednimi środkami. Szczególnie, że i tak na utrzymywaniu serwerów takiego Vanguarda firma od jakiegoś czasu była stratna, więc i tak długo ten tytuł działał.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 stycznia 2014, 19:35   rumbur

Ciekawe, przecież jeszcze kilka lat temu Free Realms zarabiało na siebie całkiem dobrze...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
8

Za nami premiera najnowszego dodatku do World of Warcraft – Battle for Azeroth. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym osobistościom w uniwersum Blizzarda.

Komentarzy:
8

Pierwszy testowany przez nas notebook z wydajnym mobilnym procesorem Intela najnowszej, ósmej generacji bez problemu zastąpi wielkiego gamingowego desktopa.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z