Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITZmiany w Square Enix: Chmury, sieciówki, abonamenty, ekspansja na Azję, płacz i zgrzytanie zębów

Berlin środa, 6 listopada 2013, 11:35 News
Co się stało, kupo?
Co się stało, kupo?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Square Enix ma pomysł na nowe rozwiązania, mające poprawić technologię grania w chmurze. Teraz wiemy już, dlaczego tak bardzo interesuje ich poprawianie jakości usług sieciowych: firma kieruje się w stronę produkcji multiplayerowych i gierek na smartfony.

Jeżeli graliście kiedyś w Chrono Trigger, Chrono Cross, Parasite Eve albo Vagrant Story i słowo "Square" w Square Enix ciągle kojarzy wam się dobrze, to najnowsze wieści od Japończyków mogą was zasmucić. Strategia biznesowa firmy na najbliższy czas nie ma z epickimi, ciągnącymi się przez wiele godzin opowieściami nic wspólnego.

Od teraz Square Enix ma zamiar koncentrować się na dwóch typach gier: sieciówkach i mobilnych. Pierwsze trafią m.in. w ręce ich zachodnich studiów i prawdopodobnie będą bazować na znanych markach (powstaje już Nosgoth oparte na Legacy of Kain, krążą plotki o Deus Ex Online), a drugie produkowane będą w Japonii i trafią głównie na rynek Azjatycki. Zapowiadane są więc dwa sequele serii Dragon Quest i nowe Final Fantasy Agito - wszystkie trafią na smartfony i tablety.

Dragon Quest X z kolei, poza premierą np. na sprzęcie Nintendo, trafi też w formie gry w chmurze do serwisu dgame. To platforma cloudgamingowa, która siedzi w kieszeni japońskiego operatora sieci komórkowych - niedawno została zlokalizowana i trafiła do Chin. Będzie jednym z kroków w ekspansji na resztę Azji, jaką chce przeprowadzić Square - ich Kaku-San-Sei Million Arthur było hitem w Chinach, Korei Południowej i Tajwanie, otworzono nowe biura w Indonezji i planuje się chińską lokalizację Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Oddajcie mój Squaresoft.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Square Enix, RPG, RPG/akcja, MMO, FPS, Square Enix, Cenega Poland, Eidos Montreal, PEŁNA WERSJA (PC) W CDA 02/2014, Square Soft, Ubisoft, Level 5, Ubisoft Polska, Square-Enix, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 7 listopada 2013, 7:36   lukasmars

Stare gry Square sugerują pare rzeczy w takim wypadku. Warto polecieć w kosmos, cofnąć się w czasie by coś ponaprawiać lub zebrać piątkę znajomych, z którymi wyruszy się w epicką podróż na końcu, której obali się główną przyczynę zła w tej firmie.

środa, 6 listopada 2013, 19:49   piterko

Ale...Chrono Trigger 2? Dalsza część Deus Exa? Jakiś inny fajny tytuł na rynek europejsko-zachodni? Anything?
Musimy wsiąść w Epocha i to odkręcić!

środa, 6 listopada 2013, 15:54   nietrol

Squaresoft już chyba z 10 lat nie zrobił nic ciekawego. Wieść że konsekwentnie zamierzają iść w tym kierunku nie robi na mnie wrażenia.

środa, 6 listopada 2013, 14:11   Tesu

"Oddajcie mój Squaresoft." You&039;ve got my vote on this, bro.

środa, 6 listopada 2013, 13:57   Sycho14

Niech te całe Squarę Enix w końcu upadnie, a ich marki niech przejmie ktoś, kto nie zrobi z KH i FF Free 2 Play na komórki. Mam tylko nadzieję, że pomimo tej durnej polityki na 3dsa nadal będą produkować ciekawe gry.

środa, 6 listopada 2013, 11:55   Zaba2501

Na wymienionych klasykach kły zjadłem, a i wciąż goszczą w mym domu często - sentyment, zwykły sentyment do jednych z najlepszych gier w jakie grałem.

Dołączam do Berlina! Oddajcie mi Squaresoft jaki pamiętam!

O autorze

Berlin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z