Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT7 milionów dolarów dla Blizzarda za dwa boty

Berlin wtorek, 22 października 2013, 10:39 News
pc
World of Warcraft
World of Warcraft

Kolejny długi proces (trwał dwa lata), kolejna wygrana na koncie Blizzarda. Ceiling Fan Software, twórcy botów do World of Warcraft, właśnie otrzymali nakaz wyciągnięcia z kieszeni siedmiu milionów dolarów.

Po dwuletnim procesie Ceiling Fan Software, twórcy botów Shadow Bot i Pocket Gnome, usłyszęli wyrok: mają zapłacić 7 milionów dolarów, co skutecznie - delikatnie mówiąc - psuje im biznes. Na wieczność.

Ich małe dzieła pozwalały na automatyzowanie niektórych elementów rozgrywki - mogły wyręczyć gracza w wykonywaniu prostych questów, zbierać za niego złoto, nabijać poziomy i na inne sposoby "pomagać" w przebijaniu się przez początkowy grind.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard, MMO, Blizzard Entertainment, CD Projekt, Activision Blizzard,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 23 października 2013, 19:18   richter5

Przepraszam za niezbyt poprawne formułowanie wypowiedzi, ale jestem zmęczony.... ;)

środa, 23 października 2013, 19:14   richter5

Podsumowując - boty są raczej nielegalne, ale w sumie zależy to od regulaminu danej produkcji (np. WoW z newsa lub wymienione wcześniej przeze mnie Diablo 3 czy NFS World, gdzie także używanie takiego bota skutkuje usunięciem/zbanowaniem konta).

środa, 23 października 2013, 19:11   richter5

to NIE jest pierwsza sprawa Blizzarda w sprawie botów* Przepraszam za błąd.
A tezy te dotyczą naruszenia m.in. "section 106 of the Copyright Act". Dodam, że grupa MDY także brała pieniądze za swoje "dzieło". No i oczywiście gadanina o stratach finansowych Blizzarda, za co oczywiście ww. grupa także została ukarana karą pieniężną.

środa, 23 października 2013, 19:04   richter5

Z tego co wyczytałem na pewnym forum, to jest pierwsza sprawa Blizzarda w sprawie botów. Ten post został napisany 15 lipca 2010 roku, więc całkiem niedawno (nie wiem czy w CDA było coś o tym). Cytat z tego posta: "Poniżej tezy z wyroku Blizzard vs MDY. MDY to firma, która robiła bota. Sąd stwierdził, że kopiowania części kodu w w inny adres RAM (duplikowanie go) stanowi naruszenie licencji i udziela pomocy licencjobiorcą w łamaniu postanowień umowy w celu osiągenicia korzyści i działając na szkodę Blizzard"

środa, 23 października 2013, 16:10   alistair80

Kogoś naprawdę to dziwi? Przecież to normalne, że zakazuje się używania botów, które robią coś za gracza. No nie wiem, może ja coś motam, ale wydaje mi się, że to normalne działanie, zapisywane nawet w regulaminach gier. W pewnej grze sam zostałem zablokowany, bo wykryto, że korzystam z jakiegoś bota (oczywiście nie korzystałem i udało mi się wybronić).

środa, 23 października 2013, 12:55   slocik

Za cholere nie rozumiem na jakeis zasadzie ten pozew zostal zlozony.
Boty nie lamia zadnego prawa, ani tez nie ingeruja w pliki gry.Blizzard mussial niezle dac w lape sedziemu, mam nadzije ze chloipaki moga sie odwolac jeszcze.

środa, 23 października 2013, 11:02   Cioper

Precz z botami zabierającymi pracę małym chińskim rączkom!

środa, 23 października 2013, 10:31   SerwusX

Gdyby gra nie była nudna i monotonna to nie byłoby potrzeby używania botów, prawda?

wtorek, 22 października 2013, 18:43   richter5

Takie boty są nie tylko w WoWie. Gry, do których wiem, że są takie, to NFS World i Diablo 3. Bot do tej drugiej gry jest nawet płatny (wiem, bo kolega taki kupił... Szczerze - żal mi go...). I co? Twórcy tych botów też mają płacić taką kasę za to co zrobili?

wtorek, 22 października 2013, 18:01   kotsa

Taaa 7 milionow $ dla blizza a boty i tak beda tak jak byly i nic z tym niezrobia dalej ...szkoda ze chodzi o kase a nie o sprawiedliwosc i fairplay

O autorze

Berlin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z