Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGames for Windows Live: Usługa zostanie całkowicie wyłączona za rok

Piotrek66 wtorek, 20 sierpnia 2013, 10:13 News
Games for Windows LIVE
Games for Windows LIVE

Po informacji o planowanym zamknięciu cyfrowego sklepu Games for Windows Live, było to tylko kwestią czasu. Na stronach Microsoftu na chwilę pojawiła się informacja o zamiarach wyłączenia całej usługi wraz z sieciowym Age of Empires Online.

Przez kilka godzin na stronie wsparcia technicznego Age of Empires Online widniała informacja, z której wynikało, że serwery gry zostaną wyłączone z dniem 1 lipca 2014 roku. Powodem jest zamknięcie tego samego dnia usługi Games for Windows Live, która jest niezbędna do działania produkcji, mimo że ona sama dostępna jest też z poziomu Steama.

Oświadczenie to zniknęło dość szybko, ale w sieci nic nie ginie i jego treść zachował serwis Polygon. Oznacza to więc, że zgodnie z przewidywaniami Games for Windows Live – pecetowy odpowiednik Xbox Live – zostanie nareszcie wyłączony. Usługa od początku swojego istnienia była krytykowana przez graczy za liczne błędy i utrudnienia zabawy. Nie wiadomo na razie, co czeka tytuły, które korzystają z serwisu – mowa tu przede wszystkim o tytułach wydanych bezpośrednio przez Microsoft, pokroju Fable III.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Games for Windows LIVE,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 22 sierpnia 2013, 18:53   L1zard

A co z gta4,flat out apokalipsa itd? No do jasnej, co nie będe mógł pograć w to przez neta?

środa, 21 sierpnia 2013, 17:45   TheStawiarski

Ja do tej pory zagrałem raz w multi GTA IV na pc przez to dziadostwo..

środa, 21 sierpnia 2013, 10:20   elessar84

GFWL to najgorszy syf tego typu, ale jak to zamkną nic z tego dobrego nie wyniknie. Mam około 10 gier zarażonych tym "wirusem", kilka z nich ma dlc np. SFxT lub SF4 AE. Jeśli nie zaloguje się do GFWL dlc nie będą działać. Nawet jeśli przeniosą Batmany czy Bioshocki bezpośrednio na stema to co z całą masą innych gier ? Nie każdemu będzie się chciało tracić czas i kasę żeby zrobić patche. Ja bym się zastanowił o masowy protest do tego gównianego Microsoftu, bo za rok możemy się obudzić z palcem w dup panowie.

środa, 21 sierpnia 2013, 1:37   Zachajew

Zamiast GfW może zrobią Xbox Live na PC który jest tylko na Windows 8

wtorek, 20 sierpnia 2013, 19:25   Wuwu1978

You have been trolled ^^ .

wtorek, 20 sierpnia 2013, 18:10   devalion

@Skelldon
Osiągnięcia zapisują się w profilu, profil jest online - jak usługę wyłączą to się domyśl czy osiągnięcia będziesz mógł zdobywać.
Nie będzie multi, nie będzie osiągnięć, nie będzie DLC - nie jestem pewien czy w ogóle da się grę odpalić. Patchy też nie będzie, chyba że poszczególni deweloperzy wydadzą je tak jak kiedyś, czyli w formie plików do pobrania i zainstalowania. Tak się niestety kończy integrowanie wszystkiego z usługami online, których działania nikt nie gwarantuje...

wtorek, 20 sierpnia 2013, 18:06   devalion

Cieszycie się? Jeszcze będziecie płakać, jak nie będziecie mieć możliwości zagrania w "Wasze" gry... Ale co ja wiem... cieszcie się dalej.

wtorek, 20 sierpnia 2013, 16:49   Matiozo92

Powinni zpatchować to [beeep] kompletnie, jeden wielki bałagan jest przez to całe GFWL.

wtorek, 20 sierpnia 2013, 16:45   rumbur

I tak o kilka lat za późno...

wtorek, 20 sierpnia 2013, 15:56   Sonne

Co będzie z Dark Solus..?! :(

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z