Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCompany of Heroes 2: Rosjanie krytykują błędy historyczne i wstrzymują sprzedaż gry

Piotrek66 wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:34 News
PC
Company of Heroes 2
Company of Heroes 2

W opinii przeważającej większości recenzentów i graczy Company of Heroes 2 to bardzo dobra strategia. Niestety nie wszystkim się spodobała – Rosjanie oskarżają developerów, że przedstawili Sowietów (a więc właśnie Rosjan) w nieodpowiedni, mijający się z prawdą historyczną sposób. Tamtejszy dystrybutor gry wziął skargi na tyle poważnie, że wstrzymał sprzedaż produkcji.

Na terenie Federacji Rosyjskiej Company of Heroes 2 zostało wydane nakładem firmy 1C – największego dystrybutora w tamtym regionie. Niedawno na jego stronie internetowej pojawiła się informacja, z której wynika, że ze względu na skargi osób na „nieakceptowalną liczbę fragmentów gry” w dniu 26 lipca wstrzymano sprzedaż produkcji. W tej chwili wydawca analizuje sytuację i zamierza poinformować o tym fakcie studio Relic Entertainment i SEGĘ.

Ale o co chodzi? Po premierze Company of Heroes 2, wielu Rosjan stwierdziło, że gra w nieadekwatny i niezgodny z prawdą historyczną przedstawia sowiecką armię. Burza w tamtejszym internecie była ogromna – na tyle, że nasi wschodni sąsiedzi ruszyli z petycją, w której proszą Valve o usunięcie gry z rosyjskiego Steama, by „uchronić młodych przed propagandą”. Na razie podpisało ją 17 tysięcy użytkowników, a wiele osób rozpoczęło też kampanię na Metacriticu wystawiając produkcji oceny w okolicach 1,5/10. Oto, co napisał jeden z Rosjan:

Wasza gra plami pamięć moich przodków. I pamięć milionów żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej, którzy wyzwolili świat spod nazistowskiej plagi. Nigdy nie widziałem gry o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, która zawierałaby tak dużą ilość kłamstw i tak bardzo naginała historyczne fakty. Wasza produkcja przypomina bardziej produkt niemieckiej propagandy lat 1939-1945 i nie jest grą, w którą grają ludzie w wolnym świecie XXI wieku.

Na łamach serwisu VideoGamer przedstawiciele SEGI w oficjalnym oświadczeniu prasowym stwierdzili, że są świadomi problemów z „historycznym kontekstem z perspektywy Rosjan” i traktują je „bardzo poważnie”. Próbują też analizować sprawę wraz ze swoimi partnerami.

O co dokładnie chodzi naszym wschodnim sąsiadom, pokazuje poniższy filmik:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 20 maja 2014, 11:06   info0

Acha i jeszcze jedno w pewnym momencie broni Polaków. Wspomina o zjednoczonych armiach które walczyły o Berlin (wg twórców walczyli o Reichstag by sobie fotkę zrobić, bo wg nich budynek nie był używany od czasów kiedy Hitler zdobył władzę). Absurd.

wtorek, 20 maja 2014, 10:53   info0

Palenie własnych obywateli i żołnierzy? Nie bardzo. Rosjanie wysłali na front prawie 35mln ludzi. Najwięcej w całej II WŚ. Z tego tylko 148 tyś było straconych przez dezercję... Ktoś tu pisze o Katyniu? W Katyniu oficjalnie zginęło ok 20 tyś Polaków. W masakrze na Majdanie z rąk Ukraińców zmasakrowano prawie 80 tysięcy Polaków! (w tym mojego pradziadka). A jednak to my włazimy w dupę Ukraińcom i im pomagamy a Rosjan nadal mamy za największego wroga na świecie... Propaganda anty Rosyjska w Polsce nadal mocna

wtorek, 20 maja 2014, 10:50   info0

Oj drodzy ludzie piszący tutaj. Posłuchajcie co on gada. Wcale nie gloryfikuje Armii Czerwonej. Przedstawia prawdę i wytyka błędy w grze (jak najbardziej słuszne). Bo dyrektywa 227 owszem była stosowana, ale tylko wobec tych żołnierzy którzy spanikowali i mogli obniżyć morale innych w oddziale. Strzelano do nich z pistoletu w głowę od tyłu. Po cichu.
Druga sprawa to taktyka Palenia Ziemi. Owszem też stosowana, ale na miłość boską bez OBYWATELI w domach!!! Wszyscy mieli nakaz opuszczenia domów.

czwartek, 15 sierpnia 2013, 16:12   Damian67114

No cóż każdy naród nie chciałby żeby mówić o nim żle choćby to byla najświętsza prawda ale nie do przesady.Niech naród zna prawdę a nie go zaślepiać.

wtorek, 13 sierpnia 2013, 0:15   Achill

Haha... A to dobre... Wielce oburzeni Rosjanie... Czyżby zapomnieli już co robili podczas wojny? Zapomnieli też o tym, że w 1920r. rozpoczęli &039;czerwony marsz&039; na Paryż, ale zatrzymała ich Polska? Zapomnieli o masowych mordach i o gułagach na Syberii? Zapomnieli o wprowadzeniu w "wyzwolonych" krajach komunizmu? Teraz mają czelność mówić o fałszowaniu historii... Żałosne...

niedziela, 11 sierpnia 2013, 12:51   DzikusD

@Konradzinski Aż 14 tys? Czy wiesz jakie straty miała Armia Czerwona wpod Stalingradem? 478 471 samych zabitych i zaginionych, nie wspominając o rannych. Czym jest 14 tys. wobec tego? Tak, strzelano do wycofujących się, ale nie były to masowe egzekucje jak się to ukazuje. Relic przegiął w drugą strone, z wybielania palenie domów własnych obywateli? po co niby?).

sobota, 10 sierpnia 2013, 19:24   maska92

A ja polecam książkę "Obłęd &039;44"

sobota, 10 sierpnia 2013, 16:05   cacum3

Czy cdaction śpi pod lodem, że ani słowem o tym jak WG pluje w twarz Polakom swoimi wypocinami o stalinie?

sobota, 10 sierpnia 2013, 16:05   cacum3

cdaction chyba śpi pod lodem http:gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/32/napisy-ze-stalinem-wracaja-do-world-of-tanks-wargaming-glupio-sie-tlumaczy

Podobne newsy

Company of Heroes 2 za darmo na Steamie

News
piątek, 15 listopada 2019

company-of-heroes-2-za-darmo-na-steamie Śpieszcie się, bo promocja zaraz się kończy!

Komentarzy:
18

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z