Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox One otwarty na indyków - wydaj się sam

Adzior czwartek, 25 lipca 2013, 11:47 News
Xbox One otwiera się na indyków
Xbox One otwiera się na indyków

Microsoft coraz usilniej zmazuje plamę na honorze i choć początkowo nie chciał upraszczać indykom drogi na cyfrowy rynek Xboksa One, zdecydował się jednak ułatwić im życie. Niezależni twórcy nie będą musieli podpisywać cyrografu z firmą ani szukać dużego wydawcy, by publikować swoje produkcje na nowej konsoli.

Ponadto każdy egzemplarz Xboksa One będzie mógł być wykorzystany do celów developerskich, dzięki czemu "mali" twórcy pieniądze oszczędzone na załatwianiu devkitów przeznaczą na to, na co powinni, czyli na swoje projekty.

Jak mówi Marc Whitten, jeden z dyrektorów Microsoftu zarządzający działem Xboksa:

Według naszej wizji każdy może być twórcą, a każdy Xbox One może być wykorzystany do tworzenia, zaś wszystkie gry i doznania z nich płynące mogą korzystać z funkcji Xboksa One i Xbox Live. To oznacza self-publishing. To oznacza Kinecta, chmurę obliczeniową, osiągnięcia czy świetną rozpoznawalność na Xbox Live. 

Więcej szczegółów dotyczących nowej polityki indyczej Microsoftu mamy poznać na tegorocznych targach Gamescom. Zgodnie z krążącymi doniesieniami, twórcy podobno mają mieć pełną swobodę w ustalaniu dat premier i cen, zaś wyklinany dotąd pod niebiosa proces certyfikacji ma zostać uproszczony.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 25 lipca 2013, 16:27   Krax

yyyy.... to coś się zmieniło w stosunku do tego co było... po prostu piszą o tym co było wiadomo... od takie info dla mediów.
podobny proces dystrybucji i tworzenia oprogramowania jak na w8(market) i ich mobilne... żadna rewelacja od początku to było wiadome...
głowa puchnie od czytania komentarzy... on mówi o zupełnie czymś innym niż ta wizja o której wy piszecie w komentarzach... śmiać mi się chce... od razu widać jak wielu mamy tu programistów pod market Microsoftu. tylko ostatnia linijka to nowość.

czwartek, 25 lipca 2013, 16:23   kuba0709

Hejterzy mają już problem, bo nie mogą się do czego przypie****ić :) Na ten moment poziomy pomiędzy XOne, a PS4 się wyrównały z wyjątkiem ceny. Jakby nie patrzeć, to jeśli Microsoft skopiuje wszystko co do polityki (a wygląda na to, że już skopiował), a na dodatek ma asa w rękawie, którego nie ma Sony pod postacią TV i innych bajerów, to japońska korporacja może powoli zaczynać się wiercić w fotelu lidera. Robi się ciekawie ;)

czwartek, 25 lipca 2013, 12:52   Dabrus

"Według naszej wizji (...)". Haha, proszę Cię Microsoft, jakiej znowu waszej wizji? Przecież wcześniej była ona całkiem inna i też podobno była super i w ogóle. To nie wasza wizja a konkurencja na was to wymusiła. Ja ze swojej strony mogę jedynie zacytować znaną piosenkę: "It&039;s too late to apologize, it&039;s too late" ;)

czwartek, 25 lipca 2013, 12:21   FREEDOM

A to akurat ciekawa opcja dla potencjalnych developerów. Ciekawy jestem jak to wyjdzie w praniu.

czwartek, 25 lipca 2013, 12:17   Pivot18

No bo trudno żeby firma robiła wszystko żeby ich konsola się nie sprzedała ._.
Hejt na początku był nie bez powodu. Żeby MS się odwrócił od tego wszystkiego, a gdy już się odwrócił niektóre "dzieci" tego nie zauważyły i nadal hejtowały na potęgę...

czwartek, 25 lipca 2013, 12:15   jacu

Jak dla mnie to M$ ma już pozamiatane. Jeśli chodzi o zaufanie i sympatię to są daleko w tyle za Sony. Nie widzę ani jednego powodu by wybrać XO.

czwartek, 25 lipca 2013, 12:13   jacu

Jak dla mnie to M$ ma już pozamiatane. Jeśli chodzi o zaufanie i sympatię to są daleko w tyle za Sony. Nie widzę ani jednego powodu by wybrać XO.

czwartek, 25 lipca 2013, 12:01   Rankin

Nadal uważam, że fekalioburza z Xbox One była sabotażem tego dyrektorka, szefuńcia, czy jaką on tam miał pozycję, który przenosił się do innej firmy krótko potem. Dochodzące donosy na temat nowego xpudła tylko coraz mocniej tę tezę potwierdzają - nie taki Xbox straszny, jak go hejterzy malują.

czwartek, 25 lipca 2013, 11:57   daveNWN

Dobre posunięcie ze strony MS :) Po wycofaniu się z rygorystycznych pomysłów odnośnie używek, always online itp. jestem już w 100% pewny, że za jakiś rok, może półtora (czyli jeśli ogram wszystko co interesuje mnie na obecnych konsolach) kupię XOne. Dzięki bezpośredniemu wydawaniu indyczków na konsolę, nie ominie nas nic ciekawego, co mogłoby być odrzucone (często błędnie). No i pry odrobinie samozaparcia samemu można stworzyć coś, czym będzie można pochwalić się światu :)

O autorze

Adzior

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
0

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z