Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCall of Duty: Modern Warfare 3 - Activision wygrało proces o wykorzystanie nazwy Delta Force

Piotrek66 piątek, 28 czerwca 2013, 15:12 News

W maju ubiegłego roku NovaLogic złożyło pozew przeciwko Activision. Powód? Bezprawne wykorzystanie nazwy i logo jednostki Delta Force w Call of Duty: Modern Warfare 3, do której prawa w branży gier miała wspomniana firma, mająca w portfolio serię Delta Force. Sąd wydał wyrok w tej sprawie na korzyść branżowego giganta.

Sędzia prowadzący rozprawę uznał, że zarzut firmy NovaLogic jest bezpodstawny i Activision wykorzystując nazwę i logo Delta Force nie złamało prawa. Wspomniana fraza jest bowiem ogólnodostępna i można jej swobodnie używać – ma taki sam status, jak choćby "Scotland Yard".

Sędzia uważa, że wykorzystanie jednostki w Call of Duty: Modern Warfare 3 nie sprawi, że klient pomyli grę z cyklem Delta Force, a to dlatego, że nazwa jednostki ma ugruntowaną pozycję w społeczeństwie i jest dobrze znana. O to właśnie obawiali się prawnicy NovaLogic.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Rynek gier, Ciekawostki, FPS, Infinity Ward, LEM, Activision Blizzard, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 23 lipca 2013, 20:00   Pabllio

Hmm... ciekawe kiedy w końcu przywrócą mapę Favela z MW2 ;(

niedziela, 30 czerwca 2013, 18:22   Fallschirmjager

Choć nie lubię serii Cod od czasów wydania MW2 i reszty, w tym wypadku zgadzam się z wyrokiem sądu. Tak jak Apple ze swoimi "na które nikt inny by nie wpadł" kształtami swoich urządzeń. Oczywistych oczywistości nie wolno sobie patentować (a w ogóle mam dość tych patentów, które hamują rozwój gospodarczy, technologiczny, na to góra rok, niech się nachapie i spada).

sobota, 29 czerwca 2013, 10:25   Xaron

A kto wygrał w końcu proces Acti vs West&Zampella??

piątek, 28 czerwca 2013, 18:38   Paladyn_Rage

Branża nam ostatnio wszawieje. Jak nie usiłują ściągać z graczy ostatniej koszuli wymuszając rozbite płatności za grę, bądź atakując rynek gier używanych, to rękoma prawników dokonują aktów kanibalizmu na sobie na wzajem. Świat się kończy.

piątek, 28 czerwca 2013, 17:24   Szpagin

Dodam jeszcze, że ostatnia gra NovaLogic dostała w CDA ocenę 3 albo 4 (dokładnie nie pamiętam). Im byłoby chyba na rękę, żeby pomylili ich z CoD-em :)

piątek, 28 czerwca 2013, 17:23   jasio

Ja pierdzielę.... zamiast się zająć grami, które kopią du.py, to będą się ścigać o jakieś nazwy, loga, i inne duperele. Później wychodzi gniot, który się nie nadaje do niczego, ale ważne, że kieszenie wypchane. Ech teraz pieniądz wszystkim steruje niestety

piątek, 28 czerwca 2013, 17:23   Szpagin

Dobra, czyli jakaś płotka, która od 4 lat niczego nie stworzyła, oskarża giganta, że wykorzystali autentycznie istniejącą jednostkę wojskową, której nazwy płotka użyła do nazwania swojej serii. Dziwiłbym się, gdyby wynik był inny.

piątek, 28 czerwca 2013, 16:58   Zachajew

Activi$ion nieźle daje w łapę. Wszystkie procesy wygrywają czy jak?

piątek, 28 czerwca 2013, 16:49   Napromieniowany

Obecność DF w CoD może sprawić, że klient pomyli grę DF z CoD. Seems legit xD

piątek, 28 czerwca 2013, 16:10   Matejbudz

Jak by jeszcze wydali nową część Delta Force to rozumiem. A tak widać, rozprawy w stylu trolli patentowych zawitały do gier. Poza tym porównanie COD-a do ostatniej części Delta Force to raczej dla nich przypadkowy komplement.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
6

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
1

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z