Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Dreamfall Chapters: Wersje konsolowe? "Są na to duże szanse"

Piotrek66 środa, 26 czerwca 2013, 14:27 News
pc
Dreamfall Chapters
Dreamfall Chapters

Dreamfall Chapters zapowiedziany został na razie tylko w wersji PC (Windows, Maki i Linux). Okazuje się jednak, że developerzy chcą wydać swoją grę także na innych platformach – a konkretniej konsolach nowej generacji. I już prowadzą rozmowy na ten temat z ich producentami.

W rozmowie z serwisem Eurogamer Ragnar Tornquist, prezes studia Red Thread Games, wyjawił, że wraz ze swoją ekipą chce wydać Dreamfall Chapters także na Xboksie One i PlayStation 4. Podjęto już nawet stosowne kroki w tym kierunku. Jak mówi:

Przygotowujemy się do wydania gry na konsolach, choć na razie niczego oficjalnie nie ogłosiliśmy. Chcemy, by produkcja dotarła do jak największej liczby graczy. Bardzo dobrze gra się w nią siedząc na kanapie przed wielkim telewizorem – to idealna gra do takiego stylu zabawy. Tak czy inaczej tworzymy ją w oparciu o technologię multiplatformową, więc szanse, że zostanie ona wydana na jednym lub obu next-genach, są bardzo duże.

Tornquist dodał, że już prowadzone są stosowne rozmowy z Microsoftem i Sony, choć negocjacje z japońską firmą przebiegają dużo lepiej:

Rozpoczęliśmy rozmowy z Microsoftem. Xboks One wraz z firmą dostał ostatnio sporo batów [od graczy], ale dla nas wciąż jest bardzo interesującą platformą. Oficjalnie powiedziałbym też, że Sony jest bardziej otwarte na niezależnych developerów, wiec rozpoczęcie dialogu z tym koncernem i uzyskanie jego wsparcia jest dla nas dużo łatwiejsze. Nieco trudniej jest w przypadku Microsoftu, ale nie wykluczamy niczego.

Pod uwagę brane jest także wydanie Dreamfall Chapters na Wii U, ale będzie to trudniejsze niż w przypadku next-genów. Chodzi oczywiście o moc konsoli, która jest dużo mniejsza nić PC, XBO oraz PS4. W przyszłości planowana jest również wersja na tablety, ale jej produkcja rozpocznie się dopiero po premierze edycji pecetowych i konsolowych – developerzy muszą nad nią dłużej popracować, dostosowując interfejs do ekranów dotykowych.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 czerwca 2013, 16:05   Sakurazuka

No RTG nie wiążą co do tytułu żadne umowy bo im już daliśmy forsę na produkcję :P

środa, 26 czerwca 2013, 15:46   kamil999666

"Chcemy, by produkcja dotarła do jak największej liczby graczy." i tym się różnią dev PC od tych związanych z M$ czy Sony, niby oboje chcą tego samego ale tych z PC nie wiążą umowy z panami w czarnych garniturach.

Podobne newsy

Dreamfall Chapters dostanie edycję reżyserską

News
sobota, 7 stycznia 2017

dreamfall-chapters-dostanie-edycje-rezyserska- Najdłuższa podróż nadal nie może się skończyć. PS: Wiemy, co z edycjami przeznaczonymi na PS4 i XBO.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z