Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

OZombie: Pierwsze informacje o egranizacji "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" i zbiórka na Kickstarterze [WIDEO]

Piotrek66 wtorek, 25 czerwca 2013, 15:45 News
OZombie
OZombie

American McGee nareszcie ujawnił konkretne informacje o swoim kolejnym projekcie – OZombie, a więc grze bazującej na „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” (a raczej całej twórczości L. Franka Bauma). Należące do projektanta studio Spicy Horse uruchomiło kickstarterową zbiórkę na potrzeby gry. Dorzucicie się?

OZombie to gra action-adventure, w której istotną rolę odgrywa fabuła. Produkcja bazować będzie nie tylko na „Czarnoksiężniku z Krainy Oz”, ale i całej twórczości odpowiedzialnego za niego pisarza L. Franka Bauma, zaś tytuł okraszony ma być oprawą graficzną w stylu znanym z Akaneiro i Alice: Madness Returns. Co istotne, mimo ostatnich dokonań Spicy Horse, nowe dzieło studia ma być grą skierowaną przede wszystkim dla samotników. Multi oczywiście się pojawi, ale zostanie odblokowane dopiero po ukończeniu kampanii dla pojedynczego gracza. W sieci będzie można wybrać jedną z kilku postaci i uczestniczyć w raidach i turniejach.

Akcja OZombie osadzona zostanie w Oz znacząco różniącym się od poprzednich wersji tej krainy (nawet jego oryginału), choć gra silnie inspirowana będzie – jak wspomnieliśmy – twórczością Bauma. Oz w wykonaniu Americana McGee nie będzie tylko miejscem zrodzonym w umyśle Dorotki, ale prawdziwą, rzeczywistą lokacją. Kraina leży na jednej z wysp Pacyfiku i wypełniona jest mistyką oraz magią, a także tajemniczymi artefaktami zwanymi Ozite. Do tego to fikcyjne miejsce zaadaptowało i rozwinęło na swój użytek technologię przynoszoną przez odwiedzających. Dzięki temu Oz nabrało nieco cech charakterystycznych dla steampunku. Samo miejsce zostanie – tak jak w książkach Bauma – podzielone na cztery państwa, zamieszkałe przez różne społeczności: Manczkinów na wschodzie, Winków na zachodzie, Gillikinów na północy i Kwadlingów na południu. W samym centrum znajdować się ma z kolei Szmaragdowy Gród, stolica Oz.

Istotną rolę w krainie odgrywają tzw. Nieśmiertelni – nie mogące teoretycznie zginąć osoby, które odpowiedzialne są za różne aspekty natury i równowagi Oz. Jednym z nich jest na przykład Drwal.

Sami gracze wcielą się oczywiście w Dorotkę, która przybywa do magicznej krainy, uciekając ze stojącego na krawędzi ekologicznego i społecznego upadku świata. W Oz nie dzieje się jednak dobrze – rządzący nim Strach na Wróble postanowił pozbyć się wszystkich Nieśmiertelnych i właśnie zamordował (jak? Nie wiadomo) rolnika Kerna, boga farmerstwa.

Plan nowego władcy krainy jest prosty – chce uwolnić ją od magii i otworzyć nowy rozdział w Oz, w którym „ze względu na śmierć, życie będzie miało znaczenie”. Według niego, kreatywność, pasja i wyobraźnia są największym złem i trzeba się jej pozbyć. Ideałem są dla niego ludzie działający bezmyślnie i powtarzalnie. Dlatego musi pozbyć się Nieśmiertelnych.

Strach na Wróble wciela swój plan w życie za pomocą pieśni, która łamie wszelki opór i zamienia mieszkańców Oz w zombie. Gdy Dorotka przybywa do krainy, jej obywatele wydają się zapominać, dlaczego opierają się tyranowi i klęska wydaje się nieunikniona. Dla zainfekowanych najwyższym dobrem jest życie i robią wszystko, by przeżyć – pokonanie lub zabicie Stracha na Wróble nie jest więc idealnym rozwiązaniem: trzeba zjednoczyć różne społeczności i zebrać sojuszników, którzy stawią czoła wrogowi. To zadanie właśnie dla graczy.

OZombie hulać ma na silniku Unity3D, co pozwoli wydać grę na Windowsie, Linuksie i Makach, w planach są też wersje na tablety. Produkcja zostanie zlokalizowana na kilka języków (oprócz angielskiego także na francuski, włoski, niemiecki i hiszpański, ale nie wyklucza się większej liczby edycji). Tytuł nie będzie posiadał zabezpieczeń DRM, aczkolwiek przy pierwszej instalacji wymagana ma być jednorazowa aktywacja przez internet.

Na potrzeby projektu American McGee i spółka potrzebują co najmniej 950 tysięcy dolarów. To sporo, zwłaszcza że jak na razie udało się zebrać tylko 46 tysięcy dolarów, ale do końca akcji pozostało jeszcze 41 dni. Ciekawie natomiast rozwiązano dodatkowe cele, które uzależniono nie od progów finansowych, a liczby darczyńców.

I tak, jeśli pieniądze wpłaci 6 tysięcy osób, developerzy otworzą tajemniczą skrzynkę zawierającą nowe informacje o OZombies i – uwaga – Alice: Otherlands. Gdy projekt wesprze 11 tysięcy użytkowników, do pracy nad ścieżką dźwiękową zaproszony zostanie Chris Vrenna.

Oczywiście dla darczyńców przygotowano różnego rodzaju bonusy, w tym dostęp do pełnej wersji gry po jej premierze. Ta zaplanowana jest natomiast na marzec 2015 roku. Swoje kilka groszy możecie dorzucić TUTAJ.

Poniżej znajdziecie wideo wiadomość od developerów:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 26 czerwca 2013, 14:57   b00ger

Osobom ze skojarzeniami przydałaby się penicylina i wizyta u wenerologa

wtorek, 25 czerwca 2013, 21:44   Tricky

Sam Strach ,choć wygląda na swój sposób przerażająco , oraz nie co komicznie , to wystający mózg ładnie odnosi się do marzeń tej postaci z książki , oby i inne znane postacie z książki , które towarzyszyły Dorotce , sprytnie odnosili się do swych marzeń

wtorek, 25 czerwca 2013, 21:41   Tricky

Z jednej strony miło usłyszeć nową grę , świetnej Alice ( oby gra bardziej przypominała Alice , aniżeli niezbyt udane Akaneiro ) . Połączenie świata technologi , oraz mrocznej baśni , może się udać , dodając tak samo mroczny klimat jak z Alicji ( swoją drogą Królowa z brodą wygląda strasznie )
Może i sam Oz , zostanie , na wzór kota , pomylonym drogowskazem bohaterki.
Na koniec czytając Ozombie , przypomniał mi się muzyk , może dodadzą utwory Zombiego

wtorek, 25 czerwca 2013, 21:17   read

Pierwszy raz widzę śmierć z jajami na głowie i to jeszcze do góry nogami.

wtorek, 25 czerwca 2013, 20:15   orzechXIX

@EastClintwood - to po pierwsze, a poza tym wkurza mnie, jak z pomocy Kickstartera zamiast "młodych zdolnych", jat to drzewiej bywało, korzystają profesjonaliści z solidnym dorobkiem. Jak tak dalej pójdzie, niedługo kolejne części Call of Duty też będą finansowane przez Kickstartera.

wtorek, 25 czerwca 2013, 19:34   EastClintwood

@orzechXIX
Po pierwszej fali dobrych pomysłów zaczyna pojawiać się tam masa ścierwa - chyba pierwszym failem była Ouya.

wtorek, 25 czerwca 2013, 18:24   orzechXIX

CZy tylko ja powoli zaczynam dostawać wysypki na dźwięk słowa "Kickstarter"?

wtorek, 25 czerwca 2013, 17:40   KamilBerys

Ten mózg wygląda jak "jaja"

Podobne newsy

OZombie: Zbiórka na nową grę Americana McGee przerwana

News
poniedziałek, 15 lipca 2013

ozombie-zbiorka-na-nowa-gre-americana-mcgee-przerwana Choć do końca akcji pozostało jeszcze 20 dni, American McGee postanowił anulować zbiórkę na OZombie – nietypową egranizację „Czarnoksiężnika z Krainy OZ”. Powód? Chęć zdobycia pieniędzy na nabycie praw do filmu na podstawie „Alicji w Krainie Czarów”.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z