Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Atlus: Przestępstwo finansowe właściciela. Co z Personą 5?

Adzior środa, 12 czerwca 2013, 21:20 News
Shin Megami Tensei IV
Shin Megami Tensei IV

Japoński serwis NHK powiadomił, że w firmie Index, której częścią jest znana graczom firma Atlus (wydawca m.in. Demon's Souls i Catherine) doszło do popełnienia przestępstwa finansowego. Reprezentant firmy zapowiedział już, że sprawa nie wpłynie negatywnie na plany wydawnicze.

NHK donosi, że Index dokonywał transakcji na bazie tak zwanego round-trippingu - formy wymiany barterowej, w której do obrotu wchodzą niewykorzystane zasoby firmy w celu np. wygenerowania fałszywego przychodu czy omijania podatków. Nie trzeba chyba podkreślać, że taka forma transakcji jest nielegalna. To nie pierwsza kiepska wiadomość z Indexu w tym roku - holding w pierwszym kwartale 2013 roku odnotował stratę w wysokości 27 milionów dolarów. Ponadto Index jest znany w społeczności graczy jako firma nieumiejętnie zarządzana.

Jak jednak powiadomili reprezentanci Atlusa na oficjalnym twitterze, prawne zgrzyty nie wpłyną negatywnie na najbliższe plany wydawnicze. Na pewno jednak skłonią zarząd do zastanowienia się, czy dla świętego spokoju nie powinni postarać się o zmianę właściciela. Oby menadżerskie wybryki nie ściągnęły tak ważnej dla japońskiego (i nie tylko) rynku marki na dno. A razem z nią Persony 5.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 czerwca 2013, 13:58   Paladyn_Rage

Bububu Nintedo i ich głupi tablet... Całe stado graczy tak reagowało na zapowiedź WiiU. Ktoś zwrócił uwagę, jakie urządzenie pojawiało się bardzo często w rękach panów robiących prezentacje na targach? Wiecie, do sterowania helikopterem w Need for Speed: Rivals, i pozwalało użytkować funkcje dowódcy w Battlefield 4, bądź wezwać bombardowanie lotnicze, w Dead Rising 3? Awkward.

czwartek, 13 czerwca 2013, 10:17   Somi88

ocb dzisiaj mi się śniło że dostałem od kumpla Persona 3 , wchodzę na cda a tu taki news O.o ?

czwartek, 13 czerwca 2013, 1:03   jurom925

Mara.

środa, 12 czerwca 2013, 23:49   Berry

@MrMleczko, sorry, jeżeli Cię rozczaruję, ale tak długo, jak będą robić to na DSy i 3DSy, to pomoże im to bardziej, niż ładowanie pieniędzy w PS4, gdzie gra i tak się nie sprzeda.

środa, 12 czerwca 2013, 23:23   MrMleczko

Dalej róbcie swoje gry exclusive’ami nintendo, na pewno pomoże wam to wyjść z problemów.
Podpisano oburzony fan nie zamierzający kupować wii u

środa, 12 czerwca 2013, 22:31   Klekotsan

@berry Można tak powiedzieć - choć oficjalnej zapowiedzi nie było to parę razy Atlus prace potwierdzał. Inne pytanie na jakim one są etapie.

środa, 12 czerwca 2013, 22:29   Berry

Chwiiiiila, to Persona 5 została w ogóle gdziekolwiek zapowiedziana?

środa, 12 czerwca 2013, 22:22   Klekotsan

@Sycho W wakacje? Faktycznie, zmiana europejskiego partnera z Ghostlighta na NIS była strzałem w dziesiątkę xD

środa, 12 czerwca 2013, 22:21   Sycho14

Chiny zrobiły przecież 300 Heroes! Aj tam Adzior przejmujesz się Personą, w wakacje ma pojawić się Shin Megami Tensei IV w Europie.

środa, 12 czerwca 2013, 21:38   magda48

japońskie panie geograf. Chiny nie zrobily zadnej gry.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z