Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGRID 2: Pierwsze recenzje. Udany sequel?

Piotrek66 wtorek, 28 maja 2013, 17:51 News
GRID 2
GRID 2

Dzisiaj do Stanów Zjednoczonych z piskiem opon wjechał GRID 2, a do Europy dotrze w najbliższy piątek. W związku z tym w sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry. Czy obawy fanów się potwierdziły i produkcja nie jest tak dobra jak oryginał, czy też rwie naprzód z kopyta? 

Dla przykładu serwis VideoGamer przyznał GRID-owi 2 ocenę 8/10 chwaląc przede wszystkim… opcję cofania czasu (w przypadku stłuczki pozwala naprawić błąd, dzięki czemu nie stracimy cennych sekund w wyścigu). Na plus zaliczono też fakt, że w czasie zabawy gracz uczy się na błędach, poprawiając stopniowo swoje umiejętności. Recenzent narzekał natomiast na… sprawozdawcę, który towarzyszy naszym poczynaniom w rozgrywce – jego głos jest ponoć irytujący.

Surowszą notę GRID-owi 2 wystawił Eurogamer, przyznając 7/10. Autor recenzji bez ogródek stwierdził, że dopatrzenie się nowości w grze względem pierwszej części jest bardzo trudne, z kolei niektóre mechanizmy z „jedynki” uproszczono (np. nie można rekrutować członków zespołu). „Dostało” się też systemowi jazdy, który co prawda zachował dobry balans pomiędzy symulacją, a arcade, ale powoduje, że auta prowadzą się nerwowo i nieintuicyjnie.

Poniżej znajdziecie listę ocen wystawionej przez zachodnie serwisy:

 • CVG – 7
 • God is a Geek – 9
 • Videogamer – 8
 • Eurogamer – 7
 • Gamereactor Sweden – 7
 • NZgamer (PC) – 8.5
 • Spong – 8
 • Strategy Informer 8.5
 • Digital Spy – 4/5
 • X360A.org – 90/100
 • Edge – 9
 • OPM – 8
 • Multiplayer.it – 8.4
 • EGM – 7
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 30 maja 2013, 23:44   s2awek

Kamera z kokpitu w Grid 2 :D - http:www.youtube.com/watch?v=n-MXLo5-SKc

czwartek, 30 maja 2013, 23:01   EZptrE

Po dłuższym ograniu muszę stwierdzić, że całkiem sympatyczny jest ten Grid 2. Model jazdy jest całkiem inny niż w 1 części bardziej mi przypomina ridge racer co samo w sobie nie jest złe, ale zupełnie inne niż jedynka. Irytuje mnie tylko głos tego gościa, ale to kwestia gustu. Poza tym oficjalnych kokpitów nie ma za to moderzy dorobili swoje, co i jak macie na tej stronie:
http:www.mediafire.com/download/0ixxnyk2bua79wa/Grid_Modders_Cameras+V1.2.rar
Wkleić, podmienić i macie kokpit:)

czwartek, 30 maja 2013, 18:47   szymekn

Dla tych , którzy podobnie jak ja tęsknią za ściganiem się w jedynce, proponuję zainstalować program tunngle . Co prawda nie ma dużo osób , ale zawsze coś :)

środa, 29 maja 2013, 21:01   borus213

Już nigdy nie zamówie pre-orderu. [beeep] prawda, że szybciej otrzyma się grę. Sklepie Gram.pl - dziękuję!

środa, 29 maja 2013, 20:30   TheOneKostek

Już grałem ... Gra sam w sobie spoko ... ale główny cel gry - ..."Lepsza od poprzedniej części" nie został osiągnięty ... niestety ale "2jce" nawet daleko do tego ... wielka szkoda ... tyle czasu i nakładów finansowych a udało sie zrobić grę tylko dobrą, a mogła być Epicka - za ta kasę i z tym doświadczeniem niczego innego się nie spodziewałem a tu taki zawód ... szkoda codies .... wielka szkoda ...:(

środa, 29 maja 2013, 20:28   borus213

Czy ktoś coś wie o przesuniętej premierze w polsce? Sklep w ktòrym kupiłem grę poinformował mnie że takie coś wystąpiło i dostanę grę pòźniej.

środa, 29 maja 2013, 15:17   EZptrE

@EastClintwood do takiej roli by najlepiej pasowało dodać do każdej gry coś takiego: Przed startem pokazuje się zapytanie czy, jesteś świeżakiem, średnim lub starym nerdem co nie potrzebuje żadnej pomocy i do którego nikt w grze nie będzie się odzywał. To powinno być zunifikowane i dodawane w każdej grze.

środa, 29 maja 2013, 14:58   EastClintwood

@EZptrE
Przecież do takiej roli najbardziej pasuje facet, wpychanie kobiet gdzie się ta już powoli zaczyna denerwować.

środa, 29 maja 2013, 14:30   EZptrE

... samemu mogę się zgubić. Rozumiem że ktoś mógł dopiero zacząć przygodę z grami i może nie wiedzieć, ale do cholery jak ktoś gra 30 lat w gry to nie potrzebuje 1000 raz uczyć się że gałka do przodu dodaje gazu. I ten jego denerwujący głos co 100 metrów do mnie gada, o matko! I za brak widoku z kabiny tę kopniak w jajka się należy. No a cała reszta całkiem spoko, narazie, zobaczymy co będzie dalej. Zamiast tego palanta to jakąś laskę by dali to bym nie jęczał:)

środa, 29 maja 2013, 14:27   EZptrE

Nie wiem może to wiek, ale strasznie mnie wkurza żeby dosadniej nie powiedzieć w tych ścigałkach już od kilku lat jest ten sam motyw. Zaczynamy gierę i z uporem maniaka musi nas za rączkę prowadzić jakiś cholerny amerykanin, co zakręt komentuje jaki to nie jestem super. Noż job twoja mać czemu tego idioty nie można wyłączyć, po uj mi taki kretyński samouczek, przecież i tak we wszystkich ścigałkach od nastu lat jest praktycznie to samo. To nie w każdej trzeba nam dać Stivena jako wirtualnego kolegę bo ...

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
1

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z