Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITXbox One: Schizofrenia informacyjna. Jednak bez stałego połączenia i opłat za "używki"?

Piotrek66 sobota, 25 maja 2013, 14:35 Plotka
Xbox One
Xbox One

Kwestia gier używanych na Xboksie One spędza sen z powiek graczom, zwłaszcza, że na razie ciągle otrzymujemy sprzeczne informacje. Tuż po zapowiedzi konsoli pojawiła się informacja, że korzystanie z "używek" wymagać będzie uiszczenia opłaty aktywacyjnej. Według najnowszych - nieoficjalnych - wieści, za sprzedaż i odblokowanie kopii używanej nie będzie trzeba nic płacić.

Serwis Polygon donosi, że ostateczna decyzja w sprawie gier używanych nie została jeszcze podjęta i Microsoft ponoć przygląda się reakcji branży po prezentacji Xboksa One. Kwestia ta ma zostać wyjaśniona krótko przed targami E3.

Informatorzy portalu twierdzą, że każda produkcja posiadać będzie kod, którego "legalność" ma być weryfikowana co pewien czas za pomocą internetu (stąd wymóg synchronizacji). Choć w jednym z wywiadów Phil Harrison stwierdził, że konsola będzie musiała łączyć się z siecią co 24 godziny, decyzja w tej kwestii nie została jeszcze ostatecznie podjęta. Teoretycznie to strzał w stopę, ale rzekomo Microsoft eksperymentuje ze specjalnymi kluczami dla osób bez dostępu do internetu - np. żołnierzy na służbie znajdujących się w strefach wojennych, gdzie połączenie z globalną siecią to luksus.

Najważniejsze jednak, że - zgodnie z nowymi informacjami - sprzedaż i korzystanie z "używek" nie będzie podobno wymagała uiszczenia żadnych dodatkowych opłat aktywacyjnych. A to dlatego, że po oddaniu danej gry innej osobie, zostanie ona usunięta z konta jej pierwotnego nabywcy, a nowy właściciel będzie ją mógł bezproblemowo odblokować.

Jeśli okazałoby się to prawdą, potwierdziłoby to moje wczorajsze przypuszczenia - podejrzewam, że opłata aktywacyjna dotyczyć będzie tylko sytuacji, w której chcielibyśmy pożyczyć daną produkcję koledze. Miałoby to wtedy sens, bo w przypadku instalacji gry na dysku twardym wykluczyłoby sytuację, w której z tej samej kopii korzystałyby jednocześnie dwie osoby.

A co na to Microsoft? Sprawę skomentował Larry Hryb, nieformalny rzecznik Xboksa znany szerzej jako Major Nelson:

Możliwość wymiany i odsprzedawawania gier jest ważna dla graczy i Xboksa. Xbox One jest zaprojektowany tak, by ją wspierać. Doniesienia o naszej strategii są nieprecyzyjne i niekompletne. Wyjaśnimy tę kwestię w niedalekiej przyszłości.

Przydałoby się.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 maja 2013, 18:37   Scorpio96

Po co żołnierzom konsola do gier,zwłascza taka jak Xbox One?

poniedziałek, 27 maja 2013, 9:47   MrBulletproof

Nowego iksa oczywiście nie kupię (PC forever) ale zachodzę w głowę jaki sens jest robienia z konsoli dekodera TV. Przecież nowości w segmencie tego typu urządzeń wychodzą bardzo często, a robiony raz na parę lat "iks" nie będzie miał w tej kategorii żadnych szans.

poniedziałek, 27 maja 2013, 6:49   AlojzyPachucy

Czy istnieje pojęcie antyhype? Tzn z każdym newsem o x odrzuca mnie od niego. Tak to ma działać M$?

niedziela, 26 maja 2013, 21:51   Maurycz

Tak się spieramy, hejtujemy i w sumie ucieka nam jednen istotny fakt... Nowy X1 to nie tylko konsola. To , aż konsola. Wygląda na to, że mózgi w MS uznały, że potrzebujemy nowego boxa w którym będzie wszystko, TV, VOD i gry. Tylko dlaczego mam wrażenie, że gry są na ostatnim miejscu? Chciałem nowego Xa, ale po premierze jakoś mi przechodzi ochota...

niedziela, 26 maja 2013, 21:50   Abdul4715521

Wygląd nowego Xboxa mi sie podoba, prost i elegancki, jak facet w garniturze. Zaniedługo E3, wiec wszyscy zapomną o nieudanej prezentacji jak pokaża gry, może w tym czasie wyjasnia sie tez plotki. Dobrze by było zeby czesc tych rewelacji, chocby gier uzywanych sie niepotwierdziło.

niedziela, 26 maja 2013, 17:11   playstation

xbox360 mocniejszy? chyba dla słabych dev którzy nie umieli wykorzystać cella do wspomagania grafiki, exlusiwy pokazały która konsola jest minimalnie mocniejsza, i była nim PS3, tu mamy bardzo dużo róznice, siegajacą 50% w grafice do tego DDRAM 5 vs DDRAM 3 Jeśli potwierdzi sie różnica w mocy a wszystko na to wskazuje, różnica między multiplatformami będzie dużo większa niż Ci sie wydaje

niedziela, 26 maja 2013, 16:34   Furio

@playstation Wątpię, żeby było bardzo widać tą różnicę. Choćby dlatego, że Xbox 360 jest technicznie mocniejszy od PS3, a tam różnicy nie widać.

niedziela, 26 maja 2013, 14:49   playstation

@Krax niemal? GPU mocniejsze o 50% do tego w PS4 jest DDRAM 5 , w przeciwieństwie do xboxa to jest duża róznica

niedziela, 26 maja 2013, 14:15   czarnydar37

A,la EA -nie ma to jak sie wycofywać z czegoś co sie mówiło gdy robi sie gorąco.Microsoft powinien zrobić fuzje z Elektronikami-swietnie by się dogadali.

niedziela, 26 maja 2013, 11:22   mezu

Co za różnica?
Nie jesteś amerykaninem - nie chcesz kupować tej konsoli. Proste dla mnie, nie wiem jak dla was.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z