Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKinect 2: Oko Wielkiego Brata może chcieć twoich pieniędzy?

Berlin piątek, 24 maja 2013, 12:30 Plotka
Xbox One
Xbox One

Xbox One nie ma szczęścia - jeżeli wszystkie pojawiające się w internecie plotki na jego temat okażą się prawdą, to w oczach graczy szybko zmieni się w ulubionego chłopca do bicia. Tym razem dokopano się do patentu na technologię pozwalającą nowej wersji Kinecta liczyć liczbę siedzących przed telewizorem ludzi. I żądać pieniędzy, jeżeli jest ich zbyt wielu.

Serwis ExtremeTech dotarł do złożonego przez Microsoft wniosku patentowego na rozwiązanie technologiczne, które pozwoliłoby nowej wersji Kinecta liczyć ludzi siedzących przed telewizorem. Sprzęt mógłby w ten sposób sprawdzać czy np. kupiony film (albo licencja na streamingowanie go) ogląda "opłacona liczba osób".  

Wyobraźcie sobie sytuację, w której kupujecie film czy grę, albo odpalacie streaming i chcecie obejrzeć/zagrać w to na imprezie. Odpalacie więc Xboksa One (który bez Kinecta nie będzie działał) i zamiast obrazu widzicie informację żądającą od was większej ilości pieniędzy. Za każdą dodatkową osobę, której wasza licencja nie przewidziała.

Naturalnie to tylko plotki - nikt nie wie (i prawdopodobnie prędko się nie dowiemy), czy rzeczywiście możemy spodziewać się takich rozwiązań po nowej wersji Kinecta. Nie wiemy też w jaki sposób wycenione mogą zostać rzeczy dystrybuowane z ograniczeniami licencyjnymi nie na sprzęt, a na osoby.

 

Microsoft wystosował oficjalne oświadczenie, które brzmi tak: "Microsoft regularnie składa wnioski o przyznanie patentów i regularnie je otrzymuje, to część naszej praktyki biznesowej. Nie wszystkie patenty, o które wnioski złożyliśmy, lub które dostaliśmy zostaną jednak wykorzystane w naszych produktach".

Co znaczy - tłumacząc na ludzkie - dokładnie nic.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Xbox One,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 26 maja 2013, 12:48   SerwusX

Można nie kupić konsoli, to najlepsze rozwiązanie.

niedziela, 26 maja 2013, 8:23   LiOx

Właśnie, stawiasz fotkę albo nawet doniczkę... Łotewa... Niech se liczy..

niedziela, 26 maja 2013, 1:10   krak532

Może nie kupić kinecta, też dobre rozwiązanie.

sobota, 25 maja 2013, 12:39   Vithar

Postawisz przed kinectem swoją fotkę i już liczba osób się zgadza, a serio, wprowadzenie tego patentu byłoby czymś więcej niż strzałem w kolano dla M$

sobota, 25 maja 2013, 12:36   czarnydar37

@locohatan czy jak ci tam powiem ci jedno- Nie pij tyle i nie czpaj.

sobota, 25 maja 2013, 12:30   t.U.r.

@Reksio : Haha, to by się udało gdyby nowy Xbox przypominał predatora. On tymczasem zapowiada się na coś w stylu HAL 9000 , a tego tak łatwo nie wykiwasz ;)

sobota, 25 maja 2013, 11:35   Baaq

@Reksio
No właśnie.

sobota, 25 maja 2013, 11:22   Reksio

Jaki problem wysmarowac blotem i ukryc pod kocem kilka osob, ktorych Kinect nie bedzie w stanie rozpoznac?

piątek, 24 maja 2013, 23:24   KrzychuG

@ToMariusz, z tego co wiadomo to wciaz 2 osobne pudla. Wiadomo tez, ze bez podpietego Kinekta konsola nie ruszy. Nie wiadomo natomiast czy mozna sobie kinekta odwrocic w strone sciany i olac badz wylaczyc jego funkcje w ustawieniach.

piątek, 24 maja 2013, 23:19   Donovan

To powodzenia życzę w odniesieniu sukcesu jeżeli takie coś wprowadzą. Płacić za film tyle ile osób będzie oglądać, a to dobre xD

O autorze

Berlin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z